Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

  • 05 Mart 2018

Su kaçağı bulma işlerini garantili olarak yapan firmamız, gelişmiş teknolojik cihazlarıyla İstanbul ve Ankara halkının tamamına hizmet vermektedir. Su kaçağı tespiti profesyonel teknolojik cihazların yardımıyla yapıldığı takdirde arızanın büyüklüğüne göre bölgesel bir onarım yapılacağından dolayı onarım maliyetleri oldukça düşük olacaktır.

Su kaçakları her yapıda meydana gelebilir. Yeni yapılarda meydana gelmesinin sebebi tesisatçı kaynak hatalarından veya kullanılan malzemenin kalitesiz olduğundan olabilir. Bu gibi sorunlarda zaman içinde gün ışığına çıkmaktadır. Eski yapılarda ise demir tesisatların çürümesi veya gider bağlantı borularının özellikle küvet giderlerinin içinde bulunan bağlantı yerlerini veya contalarını erimesi ile oluşmaktadır. Diyebiliriz ki su kaçağı kaçınılmaz bir hal almıştır.

Bizim gibi profesyonellerle çalışmak yarar sağlar..

İnternet üzerinden su kaçaklarının tespiti ile ilgili birçok servis bulunabilir. Öncelikle bakıldığında fiyatları çok da makul gelebilir. Ancak ucuz fiyat veren şahısları sorgulamalıyız. Sitelerinde kullanılan resimler firmaya ait ise bu bir profesyonellik örneğidir, çalışanlar sigortalı, fatura kesebilir, rapor yazabilir ve sabit bir telefonu var ise güvenilir olur. Makineyle su kaçağı bulma tek bir cihazla yapılmaz; dinleme cihazları, termal kamera ve pimaşların içini görüntüleyen kamera ile yapılmalıdır.

Garantili olarak hizmet veriyoruz

Protek Mühendislik olarak garantili hizmet vermekteyiz. Firmamız tarafından yapılan onarımlar garantili olup bu onarımlar 1 yıl boyunca garantimiz kapsamındadır. Su kaçağı bulma konusunda teknolojik cihazlar kullanılarak nokta artışı yapan firmamız İstanbul ve Ankara geneline servis hizmeti vermektedir.

Bazı Örnek Çalışmalarımız.

  

“Su kaçağı nasıl bulunur, Su sızıntısı nasıl bulunur ?” sorularına en iyi cevap ve çözüm olarak şunu belirtmek isterim. Su sızıntısı sorunlarını teknolojik cihazların yardımı ile noktasal tespit etmekteyiz. Tespit esnasında hiçbir noktaya zarar verilmez.

Su sızıntısı problemi evinizin neredeyse her noktasında meydana gelebilir. Su sızıntısı sadece suyu kullanmış olduğunuz gider borularında ve temiz su tesisatında değil aynı zaman da her hangi bir ev aletinin tesisatlarında ya da yanlış döşenen gider borularında da görülebilir. Kombinin sağlıksız çalıştığı durumlarda da sık sık suyun sızdığını görürüz.

 Boruların geçmiş olduğu bölgelerin altında bulunan bölgelerde daha sık görülen bu sorunların önüne geçmek için su kaçağı bulma işleminin tercih edilmesi en pratik ve kolay bir yoldur. Boruların almış olduğu darbeler ya da eskime ile pas tutan yüzeylerin yavaş yavaş delikler oluşturması borularda yaşanan su sızıntılarının ana nedenidir.

 

Su sızıntısı tespiti sırasında dikkatli ve titizlikle çalışmak her zaman çok daha kalıcı ve sağlıklı sonuçlar verir. Bunun içinde kullanmış olduğumuz cihazlar kaçağın oluştuğu bölgelerde son derece duyarlıdır ve noktasal olarak belirlenmesi sağlayarak gereksiz bölgelerde aranan su kaçaklarının önüne geçer. Bu sayede kırmadan su sızıntısını bulma işlemlerini tespit ettiğimiz kaçak bölgelerde yapılan kameralı tarama işlemi, meydana gelen hasarın boyutlarının da daha iyi anlaşılması ve en gerekli şekilde müdahale edilmesi için çözüm yöntemlerinin belirlenmesi sağlanır. Son derece dikkatli bir şekilde yapılan bu çalışma sayesinde sadece bir veya bir kaç fayanslık bir bölgede uygulanan ufak bir kırma işlemi ile boruya ulaşmamız sağlanır.

 

Eğer borularda meydana gelen kaçaklar küçük bölgeler de ise gene su sızıntı tespiti yapılır ve ondan sonra kaynak işlemi ile kısa zaman da önüne geçilmiş olur. Fakat boruda meydana gelen çatlak oluşumları büyük çaplı ise yani tesisatın genelinde bir problem varsa kullanmış olduğunuz tesisat borularına en uygun ve orijinal boruların yardımıyla hattınızda değişim yapılır. Bu sayede su sızıntısı veya su kaçağı probleminin önüne teknolojik cihazların yardımıyla geçilmiş olur.

Acil Destek Hattı
444 0 851