Pimaş Açma

   Mutfak lavabosu, küvet, lavabo, banyo gibi yerlerde, pis suların iletimini sağlayan PVC borulara pimaş da denmektedir. Uzun süreli ya da yanlış kullanım dolayısıyla zamanla tıkanan pimaş borular Pimaş Açma işlemiyle eski haline getirilmektedir.

     Pimaş Borular Neden Tıkanır?

   Pimaş borular, yanlış kullanımlar sebebiyle tıkanmaktadır. Özellikle tuvaletlerde, klozetlerde biriken tuvalet kağıtları tıkanmalara sebep olmaktadır. Tuvaletlerin pimaş gider borularında birikip, tıkanmaya sebep olan kağıt, peçete, ped gibi ürünleri mümkün olduğunca tuvaletlerin içine atmamak gerekir. Tuvaletlere atılan kağıtlar, büyük tıkanıklıklara neden olmakla birlikte, tuvaletinizin taşmasına, koku sorununa da davetiye çıkarır.

   Bir diğer, tıkanıklık sebeplerinden birisi de; inşaat kalıntılarıdır. İnşaat zamanından kalan taş ve tuğla gibi sert cisimler, pimaş borularda atık suyunun geçişini engellemekte ve zamanla tıkanmaya neden olmaktadır.

   Pimaş Açma'ya, pimaş borularda onarım ve bakıma ihtiyaç duyulmasının bir diğer sebebi de; zamanla biriken kirlerin ve tortuların, pimaş borulara fazla yük bindirmesi nedeniyle borularda çatlak, kırılma gibi problemlere yol açmasıdır.

     Pimaş Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

  • Tuvaletlere kağıt atılmamaya özen gösterilmelidir.
  • Lavabolara yemek artıkları boşaltılmamalıdır.
  • Banyo giderine sabun artığı ya da kıl gitmemesine dikkat edilmelidir.
  • Eğer, gider borularından koku geliyorsa; genel bir tesisat kontrolü yaptırılmalıdır.
  • Su kaçağı şüphesi varsa, pimaş borular acilen kontrol edilmelidir.

   Bunun gibi bazı önlemler en başından alınarak, pimaş tıkanıklığı bir nebze önlenmiş olur. Yanlış kullanımları en aza indirerek bu gibi tıkanıklıklardan kurtulmuş olursunuz. Ek masraflar da çıkmamış olur.

     Pimaş Açma Nasıl Yapılır?

   Eğer profesyonel bir yardım almak isterseniz, evinizde kırma dökme yapmadan, pimaş açma işlemi gerçekleştirilecektir. %100 işe yarayan, güvenli bir yöntem ile pimaş açılmaktadır.

   Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti neticesinde, tıkalı pimaş boruları özenle açılmakta ve tekrar sağlıklı şekilde kullanılabilir hale getirilmektedir. Bu şekilde erken müdahale edilen pimaş borulara, gerekli bakım onarım yapılır. Böylece daha büyük tadilat masraflarından kurtulmanız sağlanmış olur.

   Protek Mühendislik olarak, mikro kameralar ve diğer özel ekipmanlarımızla tıkanıklık sebebini ve yerini tespit ettikten hemen sonra, Pimaş Açma işini de çözmekteyiz. Hem uygun fiyatlarla bu işlemi yapmaktayız, hem de uzman ekibimiz ile yapmış olduğumuz işin garantisini vermekteyiz. Sorununuza yerinde müdahale ve %100 çözüm üretiyoruz. Siz de zaman kaybetmeyin, bizi arayın. Size en yakın şubemizden, uzman ekiplerimizi hemen yönlendirelim.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEBAHAT *****

06 Mart 2018

Bağcılar Yıldıztepe de bulanan Dairem de Pimaş Açma açma problemi için hizmet talep ediyorum

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

06 Mart 2018

Daire 2 de yapılan teknik inceleme sonucun da lavabo gider tıkanıklık şikâyeti üzerine özel pimaş açma robotu ile müdahale edildi. tıkanıklık açıldı. Özel mikro kamera ile görüntüleme yapıldı ve hattın temiz ve açık olduğu görüldü. ancak iniş hattında çatalda yağlanma mevcut tekrar tıkanabilir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BAYRAM *****

29 Ekim 2018

Tuvalet yer süzgeçleri nde pis su geri Tepme şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

29 Ekim 2018

Paşabahçe çikolatasında yapılan teknik İnceleme sonucunda yer süzgeçleri ve lavabo atık su gideri geri Tepme şikayeti özel tıkanıklık açma robotu ile açma çalışması yapıldı WC süzgeç lerinden müdahale edildi su arıtma giderinden müdahale yapıldı yatay PVC giderinde eğim tersliği vardır Bu sebeple mutfak gideri de bu hatta bağlı olduğundan zamanla tıkanma olmaktadır gider açıldı yağ çözücü kimyasal ile yıkama yapıldı zaman zaman yağ çözücü kimyasal kullanılması Tavsiye edildi Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ESİN *****

03 Kasım 2018

Validebağ 3 blok Daire 1 mutfak tesisatında tıkanıklığı şikayeti pis su geri tepiyor üst katlar kullanıldığında pis su mutfaktan git etmektedir

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

03 Kasım 2018

Validebağ 3 Blok Daire 1 mutfak PVC atık su giderinde pis su geri Tepme şikayeti üzere özel kanal açma robotu ile açma çalışması yapıldı tıkalı ana hat açılmıştır mutfak ana hattı kapı mutfak kapısına doğru giden Hatta eğim tersliği vardır Bu sebeple zamanla tıkanma olabilir bu arıza bina ortak gideri olup masraflar bina tarafından karşılanması gerekir site yönetiminin dikkatine tıkanıklık açıldıktan sonra Esin hanıma kamerada gösterildi özel yağ çözücü kostik ile Temizlik yapıldı Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİYE *****

11 Aralık 2018

Seba Royal tıkanıklık şikayeti bahçe katı yer süzgeçleri nden su geri Tepme şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

11 Aralık 2018

B19 villada yapılan teknik İnceleme sonucunda atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi ana yatay hattın tıkalı olduğu tespit edildi özel tıkanıklık açma robotu ile açma çalışması yapıldı 4 boy 22 lik çelik susta kullanıldı gider açıldı Açılan gider kamerada Aylin hanıma gösterildi sağlam ve temiz bir şekilde teslim edildi yatay Hatta kısmi eğim tersliği vardır Kadıköy sukates Cemil Usta

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

03 Kasım 2018

Atık su tıkanıklığı şikayeti üzerine Protek Mühendislik dan hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

03 Kasım 2018

Daire 2 de yapılan teknik İnceleme sonucunda yapılan incelemede banyo giderinde kireçten dolayı tıkanıklık vardı robot ile açıldı test edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

12 Kasım 2018

Çiçek tıkanıklık şikayeti üzerine Protek Mühendislik lan hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

12 Kasım 2018

Daire işte yapılan teknik İnceleme sonucunda iyiyim tersliği olduğu için mevcut Hatta yağlanma ve kireçlenmeden dolayı yoğun kullanımda geri Tepme oluyor attım değiştirmesi söylendi vgn tıkanınca söylendi