Kanal Görüntüleme

   Atık su hatlarındaki tıkanmaların, pimaş içindeki problemlerin tespiti ve problemin en doğru şekilde çözülmesi için Kanal Görüntüleme yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. İleri teknolojiye sahip robotlarla ve elle ittirmeli kameralı cihazlar sayesinde Kanal Görüntüleme işlemi en iyi şekilde yapılmaktadır. Her boyuttaki boru ve kanal hatlarının görüntülemesini, uzman ekibimizle %100 profesyonel bir şekilde yapmaktayız.          

     Kanal Görüntüleme Niçin Yapılır?

   Olası tıkanıklık durumlarında, kanalın ne halde olduğunu anlamak için yapılır. Hatalı kullanımdan dolayı gider borularında ve dolayısıyla kanalda sıkışma ve tıkanma gibi sorunlar baş gösterebilir.

   Gider borularını tıkayan taş, tuğla ve inşaat atıklarını tespit edebilmek için de Kanal Görüntülemeye ihtiyaç vardır. Cihazlar olmadan bu işlemi yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda, kanalın temizlik durumunu anlamak için de oldukça önemlidir.     

      

   Gider borularındaki çatlak, hasar ve kırılmalar, Kanal Görüntüleme işlemi esnasında anlaşılabilmektedir. Hasar tespit sonrası müşteriden onay alınarak, gerekli bakım-onarım çalışmasına başlanır.

   Bunun dışında Kanal Görüntüleme çalışması, tesisatlardaki genel problemleri anlamak ve ortadan kaldırmak için çok fazla tercih edilen bir çalışmadır. Örneğin; yaşadığınız bir su kaçağı problemini, Kanal Görüntüleme çalışması yaparken fark edebiliriz. Belki de hiç haberiniz olmayan ve ilerde büyük bir maddi hasara neden olabilecek bir tıkanıklığı bu işlem esnasında görebilirsiniz.   

   Benzer şekilde Kanal Açma, Tıkanıklık Açma, Su Kaçağı Tespiti gibi tesisat problemlerinde, problemin tespiti için çokça tercih edilen yöntemlerden birisi olarak Kanal       Görüntüleme gelmektedir.  

 

   Dünya'da şehirlerin altyapıları her geçen gün gelişiyor. Biz de bu gelişime sizler için ayak uyduruyoruz. Protek Mühendislik olarak, son teknoloji gelişmiş cihazlarımızla, tesisatınızda problemin yerini anında tespit ediyor, mümkün olan en hızlı biçimde gereksiz kırıp dökmeden, sizlere masraf çıkarmadan sıkıntıyı gideriyor ve sizlere teslim ediyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti en önemli kaidemizdir. Bu su geçirmez, sağlam ve esnek kameralı sistemlerimizle tesisatınızdaki problemi kısa sürede çözüyor ve hizmetinize sunuyoruz.

     Kanal Görüntüleme Nasıl Yapılır?

   Kanal Görüntüleme yapılırken robot cihazlar ve ittirme tipli kameralardan faydalanılmaktadır. Bunlar sayesinde kanal bütünüyle görüntülenmekte ve tüm negatif durumlar ortaya çıkmaktadır.

   Bu cihazlar sayesinde, Kanal Görüntüleme yapıldığı esnada herhangi bir hasar oluşmadan işlem tamamlanır. Kırıp dökmeden, etrafa bir zarar verilmeden bakım-onarım bitirilir. Tüm müşterilerimizin bir telefon kadar yakınındayız. Yapacağınız çağrı sonrası, size en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve her türlü tesisat işleminizi %100 garantili bir şekilde yapmaktayız. İşinde usta, deneyimli ve profesyonel ekibimizle Protek Mühendislik olarak, Kanal Görüntüleme hizmetini Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirmekteyiz. 

   Alanında gerçekleşen gelişim süreci ile birlikte meydana gelen problemlere anında hızlı, yapıcı ve çok daha ekonomik çözümler kavuşmak için özellikle yer altında veya daire içerisinde zemin altından giden pis su pvc, koruge veya  hatları ile birlikte tüm 50 mm çapından büyük tüm hatlara kanal tesisatının görüntülenerek ihtiyacını meydana getirmiştir.

   Kanal Görüntüleme çalışmasında amaca ulaşmak ve netice almak için ek cihazlar ve aletlere gereksinim duyulmuştur.

   Kanal,  koruge boru,demir boru, pik boru veya pimaş fark etmeksizin görüntüleme yapılır. Atık su tesisat alanında ki bu gelişim yeni bir hizmet sektörü olarak ve bu hizmeti vermeye tabi olan mühendis, mimar, teknisyen, tekniker, halk dilinde usta, kalfa, çırak olmak üzere bu alanda çalışan bir çok emekçiye büyük kolaylıklar getirmektedir.

   Atık su tesisatının içerisindeki problemlerin görüntülemenin yararları atık su tesisatında gelişimleri daha artırarak atık su hattındaki sorunları hat içerisine girebilen özel mikro kameralar sayesinde ekrana getirerek sorunu ekranda görüyor en ince ayrıntısına kadar incelenebiliyor.İster bu sorun eğim tersliği çap yetersizliği çökme kırık veya pimaştan daha sert malzeme var ise her türlü sorunu görebildiği gibi kırılmadan yapabilinecek arızaları sonradan evsel atık veya kullanım hatası sonucu ortaya çıkacak sorunların da ekranda görülmesi sağlanmıştır. Bunun ile birlikte yağlanmadan ve kullanımdan kaynaklı daralmalar da ekranda net bir şekilde görülünce özellikle yeni nesil kanal hatlardan bu sorunu kırmadan nasıl çözülebilir diyerek çözüm arayışlarına giren usta ve kalfalar bu tür problemleri içeride çözmeye yönelik cihazlar geliştirilmiştir.

   Son olarak özel Kanal Açma robot ve özel kuka ile giderilemeyecek şekilde bulunan atık su tesisatlarındaki ters meyil, çap yetersizliği, hat üzerine yoğun baskıdan veya ağır araç  geçişinden dolayı hatta ağaç köklerinin baskısına göre çökme bunlara bağlı kırık ayrıca bu tür atık su hatlarında borulardan daha sert malzemeler var ise özel mikro kamerayla incelendikten sonra yapılan tespitin yerini belirlemek zemin üstünde nokta tespiti yapmak gerekiyor. Bu gereksinim üzerine geliştirilen dedektörün çalışması için Kanal Görüntüleme makinesinin özel verici özelliğine sahip olması gereklidir. Bu sayede özel mikro kamerayla Kanal Görüntüleme işlemi yapılırken yukarıda bahsedilen ve özel Kanal Açma robotu ve atık su yıkama makinesi olan kuka ile müdahale edilerek çözülmeyecek durumda olan problemler ekranda karşımıza çıkınca Kanal Görüntüleme kamerasında bulunan verici sayesinde dedektör ile kamera yeri tespit edilerek problemin noktası tespit edilir. İşletmemize kattığımız bu yenilik sayesinde kanal içerisindeki problemi yalnız ekrana getirmiyor bunun yüzeyden tespitini sağlayarak gerek arıza gerek çökme gerek ise kayıp rögar zemin üzerinden bulunarak bu tür sorunlar hem daha hızlı hem daha ekonomik ayrıca çok az maliyet ile bütün müşterilerimize çözüm sunuluyor.

  Son yıllarda atık su Kanal Görüntüleme de yapılan en büyük hatalardan biri kanalların sadece yıkanarak içerisindeki sorunlardan kurtulmuş olmasını düşünmektir. Oysaki kanalların içerisi özel mikro veya robot kameralar ile Kanal Görüntüleme işlemi yapılmadan işlem sonuçlanmış olamaz. Çünkü kanal içerisinde yıkama çalışmasından sonra yıkamanın tam anlamıyla yapılıp yapılmadığı veya içerisinde yabancı madde kalıp kalmadığının kontrol edilmesi o anda hem çok düşük maliyet hemde problemin tam anlamıyla çözülmesini sağlayacaktır. Bu nedenle çeyrek asırlık tecrübemize dayanarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz kanalınızın içerisi periyodik olarak kontrolünün sağlanması ve bu işlemin ehil firmalar tarafından yapılarak video kayırlar ile birlikte rapor halinde size sunulmasıdır.

 

              

  Günümüzde tesisat teknolojisine yön verebilmek için tesisat tarihini bilmek ve ve günümüzdeki sorunları belirleyip ileriye yönelik adımlar atmamız gerekmektedir. Bunun için köklü ve bu işe yıllarını veren firma ve ustalara sahip olmanın yanında, bu işe gönül vermek ve cesaretli olması da gerekmektedir. Bu nedenle Protek Mühendislik olarak çeyrek asrı aşkın firmamız ve tecrübemize dayanarak ülkemize ilkleri kazandırdığımız Su Kaçağı Tespiti ve Kanal Görüntüleme işlemleri ile şimdi yeni projelerimizden biri olan tesisatlarda meydana gelen kırık çatlak ve benzeri tamiratları kırmadan onarımını yapmak için Kanal Görüntüleme yapıldıktan sonra tesisat içi kaplama veya içeride direk hasarlı olan bölgenin tamiri içeriden püskürtme yöntemi ile yapılması ile ilgili Arge çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız. Sonuç olarak Protek Mühendislik olarak Tesisatın içini Görür ve kırmadan tamir ederiz sloganını Türkiye ye kazandırmak istiyoruz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CENGİZ *****

14 Şubat 2018

Granit center kanal görüntüleme hizmeti talebi

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

14 Şubat 2018

Granit centerda yapılan görüntüleme sonucu kamerayla bakılıp borularında Herhangi bir sıkıntı yoktur. İkinci hattın üzerinde eğiminin ters olduğu görülür 3. Hatta ise yine ters olur 22 metre sonra Borunun Tam ortam oturmadığı görüldü 4. hat ise 5 metrede hattında ortaya oturmadığı ve yedi buçuk metreden sonra ise çantayı geçmedi Oldu görüşürüz

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

21 Şubat 2018

Her türlü birlikte başarmayı bildiğimiz firmanızla bir müşteriye daha kaliteli hizmetin kapısı sayenizde açılmıştır. Kanal Görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

DİNÇER TANRIVERDİ

21 Şubat 2018

Kasetçiler Çarşısı'nda yapılan teknik İnceleme sonucunda binanın ana kanalındaki görüntülemede 17 metre sonra ana haber a kadar kamera ile görüntülendi.Rögar yeri belirlendi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ELİ *****

13 Eylül 2018

Korozo Plastik olarak Kanal gider tıkanıklığı üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

13 Eylül 2018

Korozo fabrikasında yapılan çalışmada analog hattında bir bölümünde çökme bir bölümünde tıkanıklık görüldü kuka vidanjör için yarına ertelendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

28 Eylül 2018

Tıkanıklık şikayeti için protein mühendislikler hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

28 Eylül 2018

Banyoda küvet altında ellilik Pimaş in içinde tek ondan dolayı tıkanıklık görüldü Turgut ustaya gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SUAT *****

29 Ekim 2018

Rogar tespiti ve Tesisat güzergahı belirleme hizmet için Protek Mühendislik ten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

29 Ekim 2018

Numara 73 de apılan teknik İnceleme sonucunda atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi Bodrum'da koridor Petek önünde rögar tespiti yapıldı garaj rampası girişinde Hanımeli bitki dibinde rögar vardır bina dışında kazı yapılması gerekiyor Bu çalışma Suat Bey gözetiminde

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HÜSEYİN *****

29 Ekim 2018

Pis su görüntülemesi için Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

29 Ekim 2018

Daire 5 da yapılan teknik İnceleme sonucunda pis su giderleri görüntülendi banyoda lavabo giderinin ters olduğu artı bağlantı çatalında contası yırtığı tespit edildi diğer hatta tek tek kontrol edildi başka problem görülmedi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

15 Kasım 2018

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik ten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Kasım 2018

Üçüncü havalimanında yapılan teknik inceleme sonucuna elektrik kablo priz yerlerine zemin görüntülemesi yapıldı Bu işlem 3 noktada yapıldığı zeminde ıslaklık yoktur hafif ne vardır bay VCD Alaturka tıkanıklık şikayeti üzerine kanal açma çalışması yapılarak tıkanıklık açıldı yaklaşık 20 metre çalışma yapıldı tekrar kamera ile görüntülendi hat uzun ve eğim terslik var İleri zamanda tıkanabilir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SÜLEYMAN *****

03 Aralık 2018

Tıkanıklık şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

03 Aralık 2018

B2 blok da yapılan teknik İnceleme sonucunda atıksu yıkama için gelindi mutfak hatları alt otoparktan yıkandı toplam 40 metre yıkandı dışarıda corgi burada eğim tersliği olduğu görüldü ya yoğun olursa tekrar tıkanır bileceği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ASLI *****

25 Şubat 2019

Kanal görüntüleme Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

25 Şubat 2019

AVM'de yapılan görüntülenme de 2 attığın birinde yalan olduğu yerde diğer hattı da yağlanma olduğu Fakat çok olmadı görüntülendi görüntü kayıtları teslim edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SALİM *****

04 Mart 2019

Maltepe Üniversitesi'nde Otel bölümünde tıkanıklığı şikayet üzerine protech mühendislikten servis talebi ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

04 Mart 2019

Otel bölümünde yatay atık su tesisatları otogarlardan tek tek görüntüleme yapıldı mutfak atık su tesisatları açık ve temiz olduğu görüldü anahat toplama hat tamamen yağlanmadan dolayı Net görüntü alınamadı 4 adet Logar tespit edilmiştir bina dışında bir adet logarın üzeri açılarak içinin tamamen dolu olduğu görüldü hat ve logarlar tıkanmıştır logarda temizleme yapıldı ve tekrar gidiş istikametine doğru görüntüleme yapıldı Yaklaşık 4 metre sonra Blokları daha olduğu tespit edildi tekrar tüm hatlar ayrı ayrı yağdan temizleninceye kadar yıkama yapıldı yoğun bir şekilde ya tabakalarından dolayı hatlar tamamen dolmuştu yıkama sonucunda tekrar kamera ile bakıldı hatların açık ve temiz olduğu görüldü 3 bölümde bulunan 2 adet logarın üzerine müdahale edilir şekilde bir kapak konulması gerekmektedir dış bölümde bulunan üzeri açık olan logarın Üzerine de müdahale edilir şekilde bir kapak konulması gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ *****

13 Mart 2019

Dedektör tespiti için protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

13 Mart 2019

Damla yayınevinde atıksu tıkanıklığı şikayet üzerine gelince 17 metre kamera gönderildi Logar görülmedi 2 metre sonra hatta kırık ve yoğunum tersi olduğu görüldü dedektörle yeri tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ARİF *****

12 Mart 2019

Bakırköy'de bulunan dairede kanal görüntüleme işlemi için Protek Mühendislik Tam hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

12 Mart 2019

No 39 da yapılan teknik İnceleme sonucunda anahat kamera ile görüntülendi logardan 4 metre sonra beyin problemi olduğu görüldü yeri gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MERT *****

12 Haziran 2019

Villa 289 da atık su tesisatları görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

12 Haziran 2019

villa 289 da atık su tesisatları tek tek görüntülendi ana Hatta inşaat atıkları moloz parçaları var hattın yıkanması gerekmektedir 2 adet yer süzgeci görüntülenemedi kamera gitmiyor yer süzgeçleri yandan süzgeçli dir binanın çıkış logarı tespit edildi tespit edilen logolar işaretlendi ve müşteriye gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SİBEL SOYKAN PINAR *****

15 Haziran 2019

Kadıköy su sızıntı şikayet

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

15 Haziran 2019

Daire 13 de dikey PVC tam geçmediği görüldü lavabo pivisi giderleri 13-14 PVC içerisine fazla girmiştir 13 tuvalet gideri gıda anahtar içerisine fazla girmiştir bu arızalar tadilat yapılması sırasında ana giderlere fazla girmişti 1. Katta TV'si gideri tam birbirini tam geçmemiştir ana pws giderleri giriş daireye kadar özel kamera ile görüntülendi bu çalışma Sibel Hanım ve Melih Bey nezaretinde yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÜSKÜDAR *****

17 Haziran 2019

Enko sitesi Yalı 2 Kazan dairesi girişinde bulunan giderlerinden kamera görüntülemesi yapıldı

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

17 Haziran 2019

Emko sitesi Villa 2 Yusuf Bey ilgilendi villa Kazan dairesi girişinde bulunan rogar giderleri özel kamera ile atık su tesisatları görüntülendi görüntülenen kısımlarda çek var PVC çekvalfi olmadı görülmüştür mevcut tesisatta herhangi bir tıkanıklık yoktur bu çalışma Yusuf Bey gözetiminde yapılmıştır Ayrıca üst balkon büyük balkon kısmında çiçeklik altındaki Yağmur giderini tıkanıklık şikayeti üzere Yağmur gider özel kanal açma robotu ile açılmıştır açılan gidere bahçe hortumuyla su verilerek yıkanmıştır temiz ve sağlam bir şekilde teslim edildi Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ENGİN *****

18 Temmuz 2019

Gemide tıkanıklık şikayet üzerine sarı talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

18 Temmuz 2019

Sterlin eropa gemide yapılan teknik incelemeden araç park yerinde dere boşaltma bölümünde 24 metre ve açılımı yapıldı tıkanıklık açılmıştır ortalığı göre boşaltma vanası gideri tıkanıklığı açıldı güvercinlik en üst kısmında 3 adet üçer metrelik Yağmur 22 atıldı testleri yapıldı açılmayan 2 bölüm 1 tanesi iptal edilmiş diğeri çalışma yapıldı açılamadı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BAYRAM *****

25 Temmuz 2019

Kanal görüntüleme servisi için Protek Mühendislik ten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Temmuz 2019

Finansbank müdürü yapılan teknik İnceleme sonucunda Konak bahçesindeki 3 adet ana rögar atık su gideri kamera görüntülenmesi video kaydı yapıldı bu çalışma Bayram Usta gözetiminde yapıldı Kamera kaydı ve kamera görüntülemesi Bayram ustaya gösterildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

25 Temmuz 2019

Kanal görüntüleme işlemi için Protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

25 Temmuz 2019

Numara 5'te yapılan teknik İnceleme sonucunda konfeksiyon gideri 100 lük Hatta 50 santim ileride Boru'da çatlak olduğu görüldü değişimi için teklif verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSA *****

06 Ağustos 2019

Pratik mühendislikten kanal görüntüleme servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

06 Ağustos 2019

No 24 yapılan İnceleme sonucunda bina alt katında bulunan WC gideri otogara kadar rahatlıkla gelmekte logarın hemen 50 cm kadar yakınında PVC ağzı boşda ön kısmında beton parçaları mevcut kırılıp yeniden yapılması için teklif verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

12 Eylül 2019

Protek mühendislikten hat yeri belirleme servis talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

12 Eylül 2019

İstvist Big Mammas önünde yapılan çalışma sonucunda hattın yeri işaretlenerek belirlendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TARKAN *****

25 Eylül 2019

Beşiktaş taşbasamak Sokak ana atık su tesisatı ve yağmur rögarları görüntülemek üzere Protek mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Eylül 2019

Taşbasamak Sokak No 15 bina ana atık su tesisatları özel mikro kamera ile görüntülendi Yağmur gider mazgalın dan bir buçuk metre sonra rogar benzer bir foseptik görüldü bağlantı vardır Bu bağlantı standart düzgün değildir Ayrıca bina içerisinde 9/10 metre görüntülendi 10 metre sonra rögar künk beton boruya bağlantı görüldü Burası standart ve düzgün değildir binanın Komşu yan bina rogar bağlantısından sızma tespit edildi Ayrıca Sokak içerisindeki ana Hatta rögar kapağı açılarak kontrol edildi yarın beton buz Borunun dışından yoğun bir şekilde suyun geldiği görüldü tesisatta kaçak vardır ana tesisatta Kaçak vardı riski hattında bu arızaların giderilmesi gerekmektedir Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERKAN *****

28 Eylül 2019

Protek Mühendislik Sen kanal görüntüleme servisi talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

28 Eylül 2019

Inşaat alanında görüntü yapılan kanalda çöp poşetleri ve çamur kalıntıları mevcuttur hattın temiz görüntü alınması için yıkama yapılması gerekiyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NİHAT *****

30 Eylül 2019

Bağcılar kanal görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

30 Eylül 2019

NO 17 de alt Bodrum'da atık su tesisatı kontrol amaçlı kamera ile görüntülendi 67 metre sonra hatta beton olduğu görüldü müşteriye gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABDURRAHMAN *****

28 Ekim 2019

Güngören su Sızıntı şikayetinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

28 Ekim 2019

Yapılan teknik İnceleme sonucunda müşteri su sızıntısı şikayetinde bulundu adrese gidildiğinde çamaşır makinesinin gider borusu hiçbir yere bağlı olmadığı kamera ile tespit edilerek müşteriye gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABDURRAHMAN *****

02 Kasım 2019

Bağcılar kanal görüntüleme

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

02 Kasım 2019

No 4 te yapılan teknik İnceleme sonucunda müşteri kayıp Rover ve binadan çıkan Borunun nereden gittiği tespiti için firmamızdan hizmet talep etti adrese gidildiğinde tuvalet taşının kamera hile görüntüleme yapıldı boruların dolu olması nedeniyle görüntüleme alınamadı dedektörle boru güzergahı ve kayıp rogar alanı işaretlenerek müşterimize gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET ALİ KÜÇÜK / VOLKAN *****

07 Kasım 2019

Tıkanıklık şikayeti üzerine protek mühendislikten servis hizmeti talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

07 Kasım 2019

A blok ve C blok 3. katta tuvaletlerin çekmediği tespit edildi. Her iki yerdeki çalışmalarda susta ile içerisinden kıl ıslak mendil ve tuvalet kağıtları çıkarıldı. Yapılan çalışmada borular bol su ile yıkanarak açıldı. Kamera ile görüntülenmesinden dikey borularda kireçlenmeden dolayı gider yerlerinin daraldığı tespit edildi. Boruların A ve C blokun komple yıkanarak boruların değiştirilmesi yetkili personele bilgi verildi. Önerildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FERİDUN *****

13 Kasım 2019

Kanal açma çalışması için ve görüntüleme işlemi için protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

13 Kasım 2019

Yapılan çalışmalarda 11 hattın ara ara görüntüleri alındı. Yapılan çalışmalarda kokoreç ve kasabın 50 lik pis su giderleri tıkalı olarak görüldü. Yapılan çalışmalarda makina ile susta atılarak tıkanıklık açıldı.Açılan tıkanıklık boruları kamerayla kayıt alındı.Ayrıca kasapta yapılan çalışmada borunun dirsek tarafında harç olduğundan susta ile açılmadı. Müşteriye kamera ile gösterildi. Tamirat yapılaması önerildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

VASFİ *****

16 Kasım 2019

Kanal görüntülemek için Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

16 Kasım 2019

Tıkalı olduğu görüldü attın lavabodan mikro kamera ile bakıldı ğında PVC içinde et parçası olduğu görüldü tıkanmaya yol açıyor