Su Kaçağı Tespiti

   Su kaçağı, evlerde, iş yerlerinde, tesisatı uzun süredir yenilenmemiş eski binalarda ve birçok yerde karşılaşabileceğiniz; tespit etmesi zahmetli ve binaya çeşitli zararlar verebilen bir sorundur. Su kaçağı arızasına daha çok, uzun süredir bakımı ve tesisat yenilemesi yapılmamış binalarda rastlayabiliriz. Eğer siz de konutunuzda su kaçağı olduğundan şüphe ediyorsanız, birkaç gözlem yaparak su kaçağı olup olmadığını ayırt edebilirsiniz. Fakat yine de tüm bunların yanında, bazen su kaçağını tespit etmek oldukça zor ve zahmet olabiliyor. Bazı su kaçağı vakaları yalnızca profesyonel şekilde kontrol edilerek bulunabilmekte ve çözülebilmektedir.

    Su Kaçağı Tespiti ile ilgili detaylı videomuzu izleyebilirsiniz.

     Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

   Çok fazla su kullanmadığınız halde su faturanız çok yüklü miktarda gelmeye başladıysa, tüm musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız dönmeye devam ediyorsa, banyo ve mutfak gibi noktalarda onarım yapıldığı halde alt dairenin tavanında kabarma ve sararmalar mevcutsa, duvarlarda nem, kabarma ve rutubet şikayetiniz varsa, kanalizasyonda çeşitli böcekler çoğaldıysa su kaçağı problemi olduğunu düşünmeye başlamak gerekir. Çünkü su kaçağı sorununu çözmek için öncelikle sorunu anlamak ve gerekli adımları doğru bir şekilde atmak gerekmektedir.

     Su Kaçağı Neden Oluyor?

   Su kaçağı probleminin meydana gelme/gelebilme nedenleri oldukça fazladır. Ticari yerlerde ve konutlarda, zamanla aşınan, eskiyen ve tıkanan tesisat borularının çatlayarak çeşitli su kaçaklarına sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız yerde veya iş yerlerinde zaman zaman tesisat bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapılması gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde, daha büyük hasarlarla karşılaşmamak adına, tesisat işlerinin aksatılmaması gerekmektedir.

   Su kaçağının bir diğer nedeni de sıcak su borularının zamanla tahrip olmasıyla gerçekleşmektedir. Siz de, su kaçağının sıcak su borularından ya da pis su borularından olduğundan şüpheye düştüyseniz, birkaç gün o boruları kullanmayarak, su kaçağının en azından hangi hattan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Pis su borularında biriken tortular, pislikler, atık yağlar sebebiyle borularda tıkanma ve tıkanmaya bağlı çatlama ile kırılma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi sorunlar da su kaçaklarına davetiye çıkartmaktadır.

   Tüm bunların yanı sıra, Su Kaçağı Tespitiyle uğraşmak istemezseniz, bu sorunun çözümünü profesyonellere bırakabilirsiniz. Protek Mühendislik olarak yıllardır bu işte uzmanlaşmış, profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle her zaman yardımınıza hazırız. Gereksiz hiçbir duvarınızı, fayansınızı kırmadan ve etrafa döküp saçmadan, düzenli ve özenli bir biçimde Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.

   Görüntülü cihazlarımız olduğu gibi robot cihazlarla da su kaçağını bulabilmekteyiz. Problemin sebebine göre en uygun yöntemi kullanarak, komşularınızla sorun yaşamanıza engel oluyoruz.

   Protek Mühendislik olarak, müşterilerimize uzun yıllardır hizmet veriyor ve bu hizmetlerimizi verirken kalitemizden ödün vermiyoruz. Bünyemizde Su Kaçağı Tespiti hususunda piyasadaki tüm cihazlar mevcuttur. Yaşadığınız su kaçağı sorunlarını en kısa sürede, en az maliyetle çözüme ulaştırarak; hasarlı alanın tamir ve onarımını yapıp, size sağlam bir şekilde teslim ediyoruz.

 

   Hasarlı bölge kameralı ve akustik dinleme cihazlı robotlarla kesin olarak %100 bulunduktan sonra, o bölge onarılmaktadır. Bu yüzden, boşuna zaman kaybetmeye, duvarları fayansları kırıp dökerek riske girmeye gerek yok. Hem zamandan tasarruf, hem de onarım alanı küçük olduğu için onarım maliyetinden tasarruf sağlanmaktadır.

     Cihazlarla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

   Su Kaçağı Tespitinde sıklıkla kullanılan teknik cihazlar, suyun akış yönünü bularak, su kaçağını bir ekran üzerinde göstermektedir. Teknolojik olarak en çok kullanılan bu cihazlar, son dönemde Su Kaçağı Tespitinde en popüler olarak tercih edilen cihazlardır.

   Özellikle termal kameralar ile sıcak su borularında yaşanan su kaçakları anlaşılabilmektedir. Termal kameralar yardımıyla sıcak su borularının tespiti yapılır ve sonrasında akustik dinleme cihazları devreye girer. Akustik dinleme cihazı, Su Kaçağı Tespitinde en çok tercih edilen, en verimli cihazlardandır. Çünkü, dinleme cihazı ile en hassas su kaçakları bile ayırt edilmekte ve bulunabilmektedir. Kısacası, su kaçağı bulmada hedefi 12’den vurduğu için, en kullanışlı ve tercih edilen aletlerin başında 1. sırada gelmektedir.

   Bir başka Su Kaçağı Tespiti cihazı ise “atık su kamerası(mikro kamera)”dır. Su sızıntılarının oluşabildiği atık su borularında kullanıma bağlı olarak birçok hasar oluşabilmektedir. Özellikle kırılmış, çatlamış borular ve tesisat hataları gibi sebeplerle yaşanan su kaçağını tespit ederken atık su kamerası(mikro kamera) sıkça kullanılmaktadır. Bu kameralar yardımıyla, sorunlu bölge görülebilmekte, dedektörlerimiz yardımıyla da noktasal tespit yapmaktadır. Ardından gerekli olan onarım çalışmaları kolay bir şekilde halledilir ve yaptığımız onarım 1 yıl firma garantisi altına alınmaktadır.

   Su Kaçağı Tespiti esnasında, sıkça yardım alınan teknolojik cihazların bir diğeri de; “nem ölçer” cihazıdır. Bu cihaz, adından da anlaşılacağı gibi nemi ölçmektedir. Su Kaçağı Tespitinde yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır.

     Su Kaçağı Tespiti Maliyeti nedir?

   Su kaçağını tespit ederken yaşanan probleme göre maliyet değişim göstermektedir. Her tesisat sorunu farklı olabileceği için, işlemde buna göre farklı cihazlar kullanılacaktır. Su kaçağının sebebi bulunduktan sonra, müşterilerimize tamir fiyatını bildiren ekibimiz, müşteriden onay aldığı takdirde sorunu en kısa ve en kolay şekilde çözülecektir. Bütçenizi sarsmayacak bir Su Kaçağı Tespiti servis hizmeti için Protek Mühendislik müşteri temsilcilerine 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları çevirerek ulaşabilirsiniz.

   !! Su Kaçağı Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !!

   Her işte olduğu gibi Su Kaçağı Tespitinde de önemli olan, uzman bir ekipten ve konusunda profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Su Kaçağı Tespitinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, doğru cihaz kullanımı ile kaçağın nereden başladığı ve neden olduğunu doğru şekilde bulabilmektir. Konusunda eğitim almış, yıllardır işinde uzmanlaşmış ekibimizle, işimizin arkasında durarak yapmış olduğumuz onarımlara 1 yıl garanti vermekteyiz. Sürpriz yaşamamak, hayal kırıklığına uğramamak ve gereksiz masraf yapmaktan kurtulmak için bize Protek Mühendislik ekibine gözü kapalı şekilde güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, yüksek kalite hizmetimizle her daim müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

     Su Kaçağı Tespiti İçin Her Zaman Hizmet Alabilir miyiz?

   Protek Mühendislik olarak, yılların verdiği deneyimle ve geniş ekibimizle birçok yerde faaliyet vermekte ve müşterilerimize ulaşmaktayız. Su kaçağından şüphe ettiğinizde, sızıntı vb. sorunlarınız da bize her zaman ulaşabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimize, en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve su kaçağının kaynağını tespit edip, gerekli onarımı ve düzenlemeyi yapmaktayız.

     Su Kaçağı Tespitinde Neden Protek’i tercih etmeliyim?

   Protek Mühendislik olarak, bu işte uzman ve uzunca zamandır faaliyette olmakla birlikte, üstün hizmet anlayışı ve müşterilerimizin menfaatlerini düşünen yapımızla her zaman kaliteyi ön planda tutmaktayız.

Çünkü:

  • Son teknoloji cihazlarımızla, kameralı ve robotlu sistemlerle Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.
  • Kırmadan dökmeden su kaçağı noktasını bulmaktayız.
  • Su Kaçağı Tespitini yaptıktan sonra gerekli onarım ve tamiri de gerçekleştirmekteyiz.
  • Ek masraflara gerek kalmadan işinizi çözmekteyiz.
  • Yaptığımız işin garantisini vermekteyiz.
  • Konusunda profesyonel ekibimizle işinizi şansa bırakmazsınız.
  • Tüm tesisat sorunlarında, yılların deneyimiyle hareket etmekteyiz.
  • Her noktaya hizmet vermekteyiz.

   Siz de Su Kaçağı Tespiti işlerinizde, kaliteli, profesyonel ve güvenilir biz hizmet almak istiyorsanız; Protek’e ulaşmak için vakit kaybetmeden 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları arayabilirsiniz.

     Su Kaçağı Tespiti Tarihçesi

   Tesisat sektörü doksanlı yıllarda başlayan değişim ve gelişim sürecinde birçok açıdan gelişimini tamamlamış ve günümüz normlarına ulaşmıştır. Şimdi sizlere bu gelişim sürecini bölüm bölüm sıralayacağız.

   Birinci olarak demir tesisat ile başlayan sistem, daha ekonomik olması için galvaniz tesisata evrilmiştir. Ancak zamanla anlaşıldı ki gerek ekleme, gerek kısmi tamirleri oldukça zordu. Bu zorluk mühendisleri yeni bir arayışa zorladı.

   Galvaniz'den sonra sektörde mavi boru olarak bilinen malzemeye geçilmiştir. Mavi borularda nispeten tamir kolaylaşmıştır ve yaşanılan diğer sıkıntılar nispeten azalmıştır. Ancak gelişim evresine giren tesisat sektörü bunu daha ileri götürerek olabilecek en uygun, en masrafsız ve aynı zaman da en dayanıklı sistem arayışına girdi. Bu girişimler devam ederken ülkemiz de yaşanan 7.4 büyüklüğündeki deprem bir çok sorunun sebebini araştırmaya ve bununla ilgili çözümler geliştirmeye başladı.

   Yıkılan binaların bir çoğunda daha öncesinden meydana gelen bazı sorunlar zemin, temel ve kolonlara zarar vermiştir. Aynı zamanda kolonlardaki betonun özelliğini yitirmesine sebep olmakla birlikte bu kolon ve temelleri taşıyan demirlerin önce paslanmasına daha sonra ise  çürümesine sebep olmuştur.

   Tam bu noktada çürümeye ve betonun özelliğinin kaybına sebep olan suyun nereden kaynaklandığının araştırılması üzerine, bina içerisindeki tesisatların Su Kaçağı neticesinde temele zarar verdiği anlaşılmıştır. Burada Su Kaçağının önemi ile birlikte tesisatın kalitesi de bir o kadar önem kazanmıştır. Bu durum ilk olarak tesisatların yeterli kaliteye sahip olmamasından, ikinci olarak yeterli donanıma sahip olamayan ustalar tarafından yapılmasından ve son olarak ise vatandaşlarımızın bu işin ehemmiyetini anlamadığı için gerekli önemi göstermemesindendir. 

   İlk olarak tesisat malzemelerinde mavi boru yerine günümüzde de kullanılan PPRC tesisat malzemelerine geçilmesi, tesisat malzemelerindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Binalarda yaşanan bu tür Su Kaçaklarının tesisat malzemelerindeki kalitesizlikten kaynaklanma durumunu çok çok aza indirgenmiştir.

   İkinci olarak bu tür tesisat uygulamaları yapan hizmet erbabı usta, kalfa, teknisyen, tekniker veya bu konuda hizmet veren kişilerin belirli bir seviyeye ulaşmaları için Ustalık Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Ne kadar etkili olduğu hala tartışma konusu olsa da bu belge zorunluluğu sayesinde kısmen düzelen tesisat hizmet sektörü, maalesef hala su istimal edilmektedir. Gerekli eğitimi almamış ve bu hizmeti verme ehliyetine sahip olmayan kişiler tarafından halen sürdürülen bu durum, müşterilerin bilinçlendirilmesinin ve yetkililerin bu duruma daha fazla eğilmesinin önemini ortaya koyuyor. Bu durumu devlet gerek reklam ile gerek denetim ile kontrol altına alması gerekiyor. Aksi halde 1999 yılında yaşadığımız acı tecrübenin tekrarını ne kadar istemesek de tedbir almadığımız için tüm millet olarak hepimiz çok ağır bir şekilde yaşayacağız. 

   Üçüncü olarak üst katlarda oturdukları için bina temelinde yaşanılan sıkıntılara vurdumduymaz davranan ve önemsemeyen kişiler aynı sonuç ile karşı karşıya kalacaklardır. Bunun için gerek televizyon reklamı, gerek radyo, gazete ve İnternet'den bu tür bilgilendirme videoları kamu spot reklamları ve benzeri tüm argümanlar kullanılmalıdır. Aksi halde vergi vermeyen gerekli belge ve ehliyete sahip olmayan kişilerden alınan ucuz sandığınız hizmetler sizlere ve etrafınızdakilere çok pahalıya mal olacaktır.

   İşte anlattığımız ve hala günümüzde de yaşanan bu sıkıntılara çözüm üretmek adına bu tür hataların neden olduğu tüm problemlere çözüm arayışı ortaya çıkmıştır. Bu çözüm arayışları öncesinde tesisat üzerindeki tek bir problemden dolayı tesisatın tamamının değişmesi gerekiyordu. Bu durum fayansların kırılmasından başlayarak zeminin darmadağın edilip günlerce daireyi veya binayı kullanılamaz hale getiriyordu. Bunun getirisi olarak masraflar büyüyor,  işçilik ücreti ve mağduriyet artıyordu. Özellikle sonrasında yaşanan sıkıntılardan biride evinin estetiğini bozmak istemeyen müşteriler aynı fayanstan kullanmak istiyorlar. Ancak ya çok eski yada demode olan fayanslar'dan bulunamadığı için bunda sadece tesisatın yeri değil daire içindeki fayansların tamamı değiştirilmek zorunda kalınıyordu. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmak adına nasıl çözüm üretebiliriz diye düşünürken tesisat üzerindeki Su Kaçağına neden olan yeri nasıl buluruz sorusu akıllara geldi.

   Birinci olarak temiz su tesisatlarında problem olup olmadığının bulunması için basınç testi geliştirildi. Bu sayede %100 oranın da bir sonuç alınarak konutta bulunan Su Kaçağının temiz su tesisattan mı yoksa atık su tesisatından mı gerçekleştiği ortaya çıkmaktadır. "Temiz su tesisatında olduğu anlaşılan Su Kaçağının, tesisatın neresinde olduğunu nasıl bulabiliriz?" sorusu ortaya çıktı. Bunun için öncelikle doktor kulaklığı olarak bilinen steteskop ile denemeler yapıldı. Ama yeterli olmadığı görüldü. Sonra buna benzer ürünlerin yurt dışında ve gelişmiş ülkelerdeki modelleri araştırıldı. Almanya'da geliştirilen ve sadece bu iş için kullanılan cihazların olduğu öğrenildi.  Bu cihaz Türkiye'ye ilk kez Protek Mühendislik tarafından ithal edilerek getirildi. Bu cihaz sayesinde temiz su tesisatlarındaki Su Kaçakları da %95 oranında noktasal tespit ve tamir yapılarak çözülmeye başlandı.

   Temiz su tesisatında yaşanan su kaçaklarının tespiti için çözüm bulduktan sonra ikinci olarak pimaş atık su tesisatından kaynaklı problemlere çözüm üretmek için arayış içine girildi. İlk olarak boyalı su uygulaması geliştirilse de yeterli başarı oranı alınamayınca farklı fikirler ortaya çıkmaya başladı. Bu durumda en ağır basan fikir özellikle kamera alanında gelişen teknolojinin takipçisi olunacak ve tesisat içerisini görüntülemek için bir çözüm üretilecekti. Bunun için su geçirmez başlığa sahip kamera ve buna tam uyumlu kablo gerekliydi. Ancak bu kablonun aynı zamanda ittirilebilecek kadar sert, 50'lik PVC pimaş'tan dönecek kadar da esnek olaması gerekliydi. Bunu geliştiren mühendisler sayesinde atık su hattına girerek içerisindeki problemin ekranda görülmesi sağlanmış oldu. Atık su tesisatlarında yaşanan herhangi bir problem mikro kameralar ile tespit edilmektedir. Daha sonrasında sektöre giren dedektör ile atık su tesisatlarındaki problemleri de noktasal olarak tespit ve tamir etmeye başladık.

 

   Son olarak yukarıda belirttiğimiz cihazlardan önce tesisattan kaynaklanmayan bir su kaçağında bile konut harabeye dönebiliyordu. Ancak temiz su ve atık su hatlarının son teknoloji cihazlar ile kontrolü sağlandıktan sonra tesisatlardan kaynaklanmadığından emin olduğumuz durumlarda bina izolasyon sebeplerinin incelenmesine başlanır ve sorun bulunduktan sonra profesyonel bir çözüm üretilir. Konutunuzun en az hasar alarak bu onarımdan çıkması sağlanır.

   Sonuç olarak tesisat alanındaki gelişim sayesinde su kaçağının noktasal tespiti yapılabiliyor ve tesisattan kaynaklanmayan su kaçakları için ise farklı sebepler aranmaya başlanır. Bu sebeplerden dolayı insanların çok büyük maliyetlere girmesi, konutlarını harabeye çevirmesinin önüne geçilmiş olur.

 

 

     ESKİŞEHİR TERFİ İSTASYONUNDA - YER ALTI ŞEBEKE TESİSATI NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ

 

Eskişehir doğal gaz aktarım ( terfi ) istasyonu; bu büyük tesis birkaç etapta tamamlanacaktır ilk etabı yakın zamanda tamamlanmış devreye alınmıştır.

Bu tesisin kurulmasında asıl amaç Azerbaycan'dan gelen Rusya'dan gelen gazın Avrupa'ya iletilmesi için terfi istasyonu günümüzde ülkemizde yapılan büyük ender yatırım tesislerinden bir tanesi

 

     YER ALTI TESİSATI SU KAÇAK TESPİT YÖNTEMLERİ

 

1)- Gözlem yaparak yer altı su kaçak tespiti

2)- Data Loggar sistemi yer altı su kaçak tespiti

3)- Data Loggar sistemi ve Korelasyon kombine yer altı su kaçak tespiti

4)- Korelasyon sistemi yer altı su kaçak tespiti

5)- Akustik sinyal alıcı sistemi yer altı su kaçak tespiti

6)- İzleme gaz sistemi yer altı su kaçak tespiti

7)- Robot kamera ve Termal kamera sistemi yer altı su kaçak tespiti

8)- Duman sistemi yer altı su kaçak tespiti

9)- Uzaktan ölçüm ve otomasyon sistemi yer altı su kaçak tespiti ( SCADA sistemi )

YARDIMCI EKİPMALAR

1)- Yer altı radarı

2)- Tesisat yer tespit detektörü                    

3)- Ultrasonik debi metre ve basın ölçer

4)- Gürültü kaydedici

Bu belirtilen ekipmanlara sahip olmayan firmaların yer altı su kaçak tespitinde

Çalışma yapması ve başarılı olması mümkün değildir, bu konu ayrı bir uzmanlık

Yer altı tesisatı su kaçak tespitine en çok il ve ilçe belediyeleri şehir şebeke

Tesisatlarında oluşan su kaçak arızalarını tespit etmek ve onarmak için

İhtiyaç duymaktalar, genelde bu hizmetler yurt dışından alınırdı.

Son yıllarda bu teknolojiler ülkemizde üretilemese de, yer altı tesisatı su kaçak

Tespiti konusunda çok ciddi çalışmalar yapan, yerli firmalar bulunmaktadır.

 

NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ YAPTIRMANIN FAYDALARI

  

Binalarda noktasal su sızıntı tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.

1)- Lüzumsuz fazladan yerler kırılarak bozulmaz

2)- Kesin ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşılır

3)- Noktasal su kaçak tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde küçük bir

      Kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır.

 

      Bölge tespitinde bu üç fayda elde edilemez, yukarıda belirtilen standartta çalışma

      Yapılmasını isteyin aksi halde şikayetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye

      İletiniz, bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin menfaatinizedir.

 

            SUKATES       “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNAR

 

     SU TESİSATINDA TEKNOLOJİK GELİŞMELERDEN ÖNCE

 

   2000 Yılından önce su kaçak problemi yaşayan kişiler mahallesindeki su tesisatçılarını

çağırıyor, ilkel yöntemler ile bilinmeyen su kaçaklarının yerini tespit etmeye çalışıyordu.

Bazen lüzumsuzca dairenin birçok yerini kırıyorlardı, günlerce su kaçak arızasının giderilmesi

için uğraşıyorlardı, evin içi toz toprak, maddi yükünün yanında evin orijinalliği bozuluyordu.

Çekilen sıkıntı da cabası. Artık bu günler geride kaldı.  

           

     SU TESİSATINDA İLERİ TEKNOLOJİ CİHAZLAR İLE 4-T FORMÜLÜNÜN DOĞUŞU

 

Yirmi birinci yüz yılda firmamız su tesisat sektöründe çıtayı yükselterek ( 4-T formülü )

İleri teknoloji cihazların yardımı ile bilinmeyen su kaçaklarını noktasal yer tespiti yaparak,

Kırmadan onarım yapılması mümkün olabiliyor, bilinmeyen su kaçak problemi yaşadığınızda

444 0 851 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

EVİMİ KIRAMAM DİYORSANIZ

 

Özetle: binalarda bilinmeyen su kaçaklarını konutun hiçbir noktasına zarar vermeden

İleri teknoloji cihazların yardımı ile su kaçağı olan yeri noktasal tespit ediyor hatta

Bazı su kaçak ( sızıntı ) arızalarında kırmadan onarım yapıyoruz.

 

            SUKATES       “ Tesisatın içini görür “ 

 

4-T FORMÜLÜ NEDİR?

 

1-) TEORİ     2-) TEKNOLOJİ     3-) TECRÜBE     4-) TİCARET AHLAKI

 

1.T) TEORİ

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulün

Bilinmesi, ileri teknoloji cihazların nerede, nasıl, hangi cihaz ile çalışma yapacağını bilmesi

Tüm cihazların çalışma prensipleri, kullanım özellikleri hakkında eğitim alması, bilgi sahibi,

Özetle; Binalarda bilinmeyen su kaçağını, noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve

usulün bilinmesi, teorisine hakim olmasıdır.

 

2.T) TEKNOLOJİ ( İLERİ TEKNOLOJİ )

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için gerekli olan en yeni teknolojiyi

Firma bünyesinde bulunduran, bir yüzü gelişime açık, yeni teknolojileri sürekli takip eden

Kurumsal yapısı olan bir firma

 

3.T) TECRÜBE

Uzun yıllar önce kurulmuş kurumsal yapıya sahip, ciddi referansları olan,

Konusunda deneyimli, tecrübeli ve tecrübelerini tüm personelleri ile paylaşan,

Tecrübeye önem veren, konusunda uzman kişilerden eğitim almış sertifikalı

Teknik personeli ile hizmet sunan kurumsal bir firma 

 

ANEKDOT

Eskişehir doğal gaz aktarım ( terfi ) istasyonu; Yer altındaki şebeke tesisatında su kaçağı oluşmuş, tesisi kuran yüklenici firma, tesisi projelendiren mühendisler, tesisatın kurulumunu yapan teknisyenler ve teknikerler tüm araştırmalarına rağmen yer altı şebeke tesisatındaki su kaçağının yer tespitini yapamamışlar

Terfi istasyonunun birinci etabının açılışına da kısa bir süre kalmış, bu su kaçağı arızasının yer tepsini kazarak tespit etmeleri hem çok maliyetli hem o kadar zaman yok, bu su kaçağının noktasal yer tespiti için firmamızı aradılar

Firmamızdan yardım talep edildi, terfi merkezinde yetkili mühendisler ile görüşüp tesisat hakkında bilgi alındı

Su kaçak yerinin noktasal yer tespiti için müteahhit firmaya fiyat teklifi verildi ve belirli bir program dahilinde çalışma yapılması için randevu verildi

Eskişehir terfi istasyonunda yetkili mühendislerin refakatinde çalışma yapıldı

Yeraltı şebeke tesisatın geçiş güzergahı belirlendi, su kaçağı olan tesisatın basınç testleri yapıldı bu şekilde su kayıp miktarları hesaplandı

Öncelikle tesisat uçlarına temas edilerek korelasyon yapıldı, bu şekilde alan daraltması yapıldı

Akustik sinyal alıcı cihazlar ve diğer sistemler kullanılarak su kaçağının yerini noktasal tespiti yapıldı üzeri işaretlendi

Daha sonra yetkili mühendisler tarafından üzeri açıldı ve kaçak yeri tespiti bu şekilde gerçekleşmiş oldu

Bu bizim ülkemizde sayılı Ender tesislerden biri olan Eskişehir terfi istasyonunda, yapılan bir yeraltı su kaçak tespit çalışmasıdır

Bu firmamız için çok değerli bir referanstır Siz Sayın müşterilerimizin dikkatinize sunmak isteriz

 

“ İDDİA EDİYORUZ BİZ DİĞER FİRMALARDAN ÇOK FARKLIYIZ “

 

                                   SUKATES       “ Tesisatın içini görür ”

 

4.T) TİCARET AHLAK ( AHLAKI )

Su kaçağı konusu çok su götüren bir konudur çünkü tüm insanlar su tesisat tekniği

Hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabilir, tabii ki bu doğal bir durum bu yüzden

Ticaret ahlakına önem veren müşteriyi kandırmaya, aldatmaya çalışmayan,

Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda, su tesisat problemine ekonomik ve pratik

Çözümler üreten ticaret ahlakını kendine düstur edinmiş ciddi referansları olan

Kurumsal bir firma olmalı.

 

GÜVENİLİR İŞİ BİLEN FİRMALARDA ARANAN VASIFLAR NELERDİR?

 

Günümüzde ahlaki yozlaşma öğle ileri noktaya ulaşmış ki tüm sektörlerde işini bilen,

İşini severek yapan, yaptığı işin arkasında duran (garanti veren) söz verdiği zaman

Hizmet sunan, ciddi referansları olan, ileri teknolojiyi en iyi şekilde kullanan,

Değerinin üstünde ücret talep etmeyen, kurumsal, dürüst, ilkeli, ahlaklı, firmalar

Günümüzde mumla aranmaktadır.

Artık bizim yerimize arama motorları aramaktadır ( google ) diyebilirsiniz, ancak

Bulduğunuz firmalar arasında kaçı bu vasıfları taşımaktadır bilinemiyor

 

“ AHLAK SU GİBİ HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR “

 

ÖNCE TİCARET AHLAKI

           

Bilinmeyen su kaçağını ( sızıntısı ) noktasal tespit yapan firmalar arasından

Doğru bir seçim yapabilmeniz için sizlerinde dikkatini çekmek istediğimiz bazı kriterler var

           

1)- Öncelikle ileri teknoloji cihazlar kullanmalı

 

2)- Bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespit teorisini biliyor mu?  

     Su kaçak arızasını noktasal olarak tespit edemediği zaman ne gibi uygulama yapıyor

     Kısaca çözüm odaklı çalışma yapıyor mu?

           

3)- Çalışma esnasında iş güvenlik kurallarına uyuluyor mu? Tüm tedbirler alınıyor mu?

 

4)- Binalardaki bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespiti konusunda bilgi ve

      Birikimi var mı? Ciddi referansları var mı? Bakılmalı araştırılmalı

           

5)- Yaptığı işin arkasında duruyor mu? ( garanti veriyor mu? ) hakkında şikâyet var mı?

 

6)- Söz verdiği randevu zamanında servis hizmeti veriyor mu?

 

7)- Hizmet sonrası şikayetiniz olduğunda telefonlarınız cevaplanıyor mu?  

      Yapılan işle ilgili yetkililer ilgileniyor mu?

 

8)- İlkeli, prensipli, disiplinli kurumsal bir firmamı?

 

9)- İnternet sitelerinde firma ve şube adresleri var mı? (adresi olmayan firmaları eleyin )

      Belirtilen adresler gerçek adresler mi? Belirtilen şubeler gerçekten var mı?

 

10)- Çalışmayı düşündüğünüz firmaların çalışma ruhsatı var mı?

        Vergi mükellefi mi? iş güvenlik eğitimi almış mı? Sertifikaları var mı?

 

11)- Marka tescili var mı? Ustalık belgesi ve diğer eğitim sertifikaları var mı?

        444 0 8…  gibi kurumsal sabit telefonları var mı?

        NOT: Yalnız cep telefonları üzerinden hizmet veren kişi ve kurumlardan

        Kesinlikle hizmet almayın

        Bu konulara dikkat ettiğinizde hizmet alacağınız firma hakkında kanaat sahibi olursunuz

        Buna göre karar verirsiniz aldatılmazsınız.     

        Özellikle günümüzde yeni nesil, hizmet almak istediği firmalara internet üzerinden          

        Ulaşmaktadır, hepimizin de malumu olduğu üzere internet (sanal ) ortamı insanları

        Aldatmaya çok elverişli           

        Kartondan aslan yapıp gerçek aslanmış gibi insanları kandırdıkları tecrübeyle sabittir

        Yukarıda maddeler halinde sıralan konular gerçek hayattan tecrübe edilmiş konular

        Tüm insanları bu konularda daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

 

        Eski zamanlarda haydutlar, eşkıyalar vardı, insanların yollarını keser zorbalıkla insanların

        Paralarını alıp hırsızlık yapılıyordu, şimdilerde değişik hizmet verme adı altında, insanlar

        Dolandırılıyor haksız yere cebindeki paraları alınıyor, işin garip tarafı dolandırıldığının

        Farkına bile varmıyor. ( ticaret ahlakına riayet eden firmalar müstesna )

 

SEKTÖRÜMÜZDE KİŞİ VE KURUMLAR NASIL DOLANDIRILIYOR?

 

1)- Bazı firmalar müşterinin ve firmanın haklarını koruyacak ve çalışma şartlarını yazılı

      Teminat altına alacak sözleşme yapmıyorlar, iş bitimi yazılı rapor sunmuyorlar.

 

2)- Bazı firmalar var ki web sitelerinde açık adreslerini yazmıyor veya adrese gittiğinizde

      Verilen adreste bahse konu olan firmanın olmadığını görüyorsunuz.

      Web sitelerinde firmanın kendisine ait çalışma resimleri değil diğer firmalardan 

      İzinsiz alınmış ( çalınmış ) resimler ve referanslar ile sitelerini dizayn ettikleri görülür.

 

3)- Sabit bir kurumsal telefonu yok, cep telefonu üzerinden iş yapıyorlar

 

4)- Bazı firmalar ileri teknoloji cihazlar kullanmıyorlar ilkel yöntemlerle ve laf

      Kalabalıkları ile işlerini devam ettiriyorlar.

 

5)- Bazı firmalar var cihazları var nasıl kullanıldığını bilmiyorlar, bu cihazlar ile resmen

      Şov yapıyorlar müşterinin gözünü boyuyorlar.

 

6)- Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti verdiklerini iddia ediyorlar

      Hatta bunu reklam aracı ediyorlar, sonradan sürprizler çıkıyor.

 

7)- Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti veriyor gibi görünmekte, ancak noktasal

      Su sızıntı ( su kaçağı ) tespiti yapacaklarını bildirip, bölge tespiti yapmaktalar.

      Asıl hedefleri arızanın yerini tespit etmek değil, bu söylem ile müşteriye gidip astronomik    

      Fiyatlarla tamirat, tadilat işleri almaktır.

      Fazladan lüzumsuz yerleri kırmaları veya birçok tamirat yapması halinde hala arızanın

      Giderilmemesi de işin en üzücü kısmı.

 

Lütfen bu tip firmalara karşı dikkatli olun haksız rekabetin önüne geçin.

 

Müşteri bu tip ticaret ahlakına önem vermeyen firmalara karşı duyarsız kaldıkça

Çokça şikayet ettiğimiz bu konuların önüne geçilemez ve bizler konuşmaya devam ederiz.

 

Çözüm bilinçli, değer yargılarına önem veren ve duyarlı tüketiciler ile düzelecektir.

 

 

 

SUKATES AKADEMİ Saygılarımızla sunar.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÜNAL *****

03 Şubat 2018

Eskişehir'de yer altı su kaçak tespiti için firmamızdan Çalışma Talep Edildi.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

03 Şubat 2018

Yapılan teknik inceleme neticesinden özel metodlar ile su kaçağının yeri tespil edildi ve müşteriye gösterilerek farura düzenlendi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ZAFER - İSMAİL *****

06 Şubat 2018

bakıldığında hattın içi yağlanmış olduğu görüldü yıkama yapılması önerildi fiyat teklifi verildi. Derz dolgu yapılıp test aşamasına geçilmesi söylendi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

06 Şubat 2018

Marmara Forum'da temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü sıcak su ile çalışan fırının muslukla hortum bağlantılarından su kaçırdığı ağzım boş taharet musluğunun ağzından kaçırdığı görüldü onarım için işlem yapıldı tekrar testi yapıldı sıcak ve soğuk su sağlamdır mutfak Fayans araları aşırı boş olduğu görüldü acil olarak Ders boş Derz dolgu yapılması diye önerildi fırının arkasındaki gider tıkalı olduğu görüldü.yıkama yapılarak tıkanıklık açıldı kamera ile bakıldığında

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERTAN *****

07 Şubat 2018

Su kaçağı tespiti için hizmet isteyen müşterimiz

img

Sorumlu Görüşü

SEYİT ALİ ÇAVUŞ

07 Şubat 2018

Daire 15 yapılan teknik inceleme sonucunda dairenin temiz su tesisatına bakıldıbanyo bataryasının bağlantısında kaçak görülüp sökülüp keten sarılarak yeniden montaj edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

19 Şubat 2018

Kemer burgaz villamı başka ustaya güvenemeyeceğimden firmanız dan yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

19 Şubat 2018

Mimar sinan 14 de yapılan teknik ?nceleme sonucunda sıkıntı şikayeti üzerine adrese gelindi sıcak ve soğuk su tesisatlarının kollektörleri tek tek test edildi test sonucu sağlamdır arıza su deposu şamandıra hizasına çıkmadığı için sürekli su tahliye yapıyor sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

GÜLER *****

20 Şubat 2018

daire 24 D kalorifer tesisatında kaçak olduğunu daire sakini bize bildirmiştir

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

20 Şubat 2018

Daire 24 de kalorifer tesisatı kombi devre dışı bırakılarak 4 barda test yapıldı test sonucu kombiye giriş hattında Kaçak olduğu görüldü teknik çalışma ve dinleme yapılarak kaçağı noktasal olarak tespiti yapıldı üzeri açılarak müşteriye gösterildi tamiri sukates tarafından yapılmıştır tekrar testi yapıldı tesisatlar sağlamdır Kaçak'ın yeriz holde ve Ece'nin kapı önünde boru çatlamış tır arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FETHİPULLMAN ISTANBUL AIRPORT HOTEL & *****

23 Şubat 2018

PULLMAN AİRPORT HOTEL Su Kaçağı Tespiti için sektörün öncüsü ve vazgeçilmezi protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

23 Şubat 2018

Pulman otelde hamamda yapılan teknik İnceleme sonucunda su sızıntı şikayeti üzerine tesisatlar tespit yapıldı sıcak su sağlam soğuk su tesisatında kaçak görüldü. Dinleme yapılarak arızanın yeri tespit edildi. Üzeri açılarak tamiri yapıldı tekrar testi yapıldı. 20 dakika 8 barda 2 bar düşme oluyor çok küçük. tamir yapılan yer bay hamam Sağdaki ikinci t Sen kaçırıyordu not bay bayan hamamlarda Vanaları ayrı ayrı olması gereklidir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

16 Mart 2018

Bebek te buluanan Midpoint şubemizde alta kata sızıntı şikâyeti çözüm ortağımız olan Protek Mühendislikten hizmet talep ettik.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

16 Mart 2018

Midpoint yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları 8 barda test edildi. Sağlamdır. Atık su tesisatı kamera ile görüntülendi sağlamdır. Arızanın mutfaktaki derz boşluklarından olduğu görüldü. Derzlerin komple değişmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra gözlem yapılacak firmaya bilgi verilecek.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

28 Mart 2018

Salon duvarlarımda renk değişmesi ve hafif kabarmalar var. Su tesisatlarımı kontrol edin.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Mart 2018

D:5 te yapılan teknik inceleme sonucunda balkon sol köşe tavanında ve salon duvarında küflenme şikayeti üzerine 7 numaralı daireden balkon PVC si özel kamera ile görüntülendi. PVC nin ters montaj yapıldığı görüldü. 7. dairenin kombisi yoğuşmalı olduğundan su tahliyesi yer süzgeci üzerine verilmiş. Süzgeç etrafı derz dolgu boşluğu vardır. Falçata giriyor. Derzleri yeniden yapıldı. Su damlaması yoktur. Boya kabarması vardır. Salon etrafında leke hafiftir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FİGEN *****

28 Mart 2018

Villamda alt kata su kaçağı var.ve memnuniyet duyduğum Protek Mühendislikten hizmet talep ettim. ve yine memnun kaldım

img

Sorumlu Görüşü

HÜSEYİN TAŞTAN

28 Mart 2018

B:5 dairenin yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları test edildi. Sıcak su tesisatında kaçak tespit edildi. Bulunan noktanın fayansı kırılmadan çıkarıldı. Onarımı yapıldıktan sonra fayansı koyuldu. Test edilip teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SERAP *****

13 Haziran 2018

Kadıköy Koşuyolu Su Kaçağı Tespiti için Protek Mühendislikten hizmet talep edildi.

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

13 Haziran 2018

Daire 8 'de yapılan teknik inceleme sonucun da sıcak su tesisatında arıza tespit edildi. elektronik cihazka alan taraması yapıldı. arıza mutfakta tezgah altında bulundu. Tezgahın sökülmesi gerekiyor. Bayramdan sonra onarımı yapılacak

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

18 Haziran 2018

Su kaçağı 15 gün önce yapıldı su kesilmedi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

18 Haziran 2018

D2de su sızıntısı şikayeti üzerine gelindi sıcak ve soğuk tesisatları test edildi sağlamdır 15 gün önce olan arızanın suyu damlamaktadır bir hafta beklenip haber verilecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YAŞAR *****

21 Haziran 2018

Kuran kursunda tesisatlarımızın komple kontrol edilmesini rica ediyoruz.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

21 Haziran 2018

Kuran kursu binasında lavabo giderleri çok aşırı derecede içleri dolu ve daralma vardır. İki kattaki tesisatların basınç testi yapıldı. Kaçak görülmedi. 2 Katta bataryalar soğuk ve sıcak suyu karıştırıyor. 3. katta taş kırık. Süzgeç etrafında derz boşlukları var. Her kattaki arızalar kat kat yazılıp teslim edildi. Bilgisi verildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ HAYDAR *****

23 Temmuz 2018

Alt kata akan su şikayeti üzerine protek mühendislikten hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

23 Temmuz 2018

D:4 te yapılan teknik inceleme sonucnda akan su şikayeti üzerine inceleme yapıldı. Suyun daire 4 ten geldiği gözle görüldü. Daire 4 te inceleme yapıldı. Sıcak su tesisatında lavaboya çıkan Te de arıza tespit edildi. Lavabo dolabından dolayı kırım yapılamadı.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NAZİF *****

03 Eylül 2018

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

03 Eylül 2018

Daire 2'de yapılan çalışmada sıcak su hattında Kaçak tespit edildi banyo bataryasının altındaki sıcak su tarafındaki iç dişli dirsek de Kaçak vardı onarımı yapıldı kontrol edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MAHMUT *****

21 Eylül 2018

Su su sızıntı şikayeti bina cephesinden ve Bodrum'a su sızıntısı var şikayet konusu

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

21 Eylül 2018

Şişli Fulya aire 2'de yapılan teknik İnceleme sonucunda şebeke basıncı 8 bar olup gündüz sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazlar alan taraması yapıldı arıza mutfak evyesi önünde yerde tespit edildi üzeri açıldı tamiratı sukates tarafından yapıldı pprc tesisatı Te çatlak olduğu görüldü tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Cemil Usta sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

24 Eylül 2018

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Eylül 2018

Daire 4 de soğuk su tesisatında arıza tespit edildi arıza merdiven sahanlığında ve koridora gelen şebeke tesisatında çürük olduğundan alt kata Su sızıyor şebeke su tesisatı komple yenilenmesi gerekiyor İbrahim Usta tesisatı yenileyecek eski kalbiniz borudur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SİNAN *****

24 Eylül 2018

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Eylül 2018

Su tesisatları 6 var şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi kombi altında salona giden sıcak su tesisatı arızalıdır salondan kombi arkasında parke sökülmesi gerekiyor parkeci sökecektir daha sonra tamirat yapılacaktır tamir ücreti 200 TL teklif verildi,

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERDAL *****

26 Eylül 2018

Sultangazi su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

26 Eylül 2018

no 56 da temiz su tesisatları 151 otobüs saati kamera ile görüntülendi yer süzgeci nin kısa korku Masha tam gelişmediği görüldü değişmesi gerektiği söylendi ve erkek duş giderinde rounders vuruşu görüldü yapılması gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MÜJGAN *****

28 Eylül 2018

Müjgan Aladağ Alt kat komşunun banyo tavanında ve salon duvarlarında boya kabarması şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Eylül 2018

Dairede yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları fayans üzeri olup dıştan çekilmiştir PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi lavabo bağlantı çatalında conta ısırması görüldü Bu arıza eğim tersliği olmadığı için tesisatlar standart döşendi için su birikmesi olmadığından problemi çok sebep olmamaktadır lavabo atık su giderinde adaptör conta bağlantısında sızma görüldü adaptör contası yenisi ile değiştirildi kısmen su akışı görüldü altkat tavanında herhangi bir ıslaklık Rutubet ve su damlaması yoktur bugün itibariyle hafif boya kabarması mevcuttur Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSHAK *****

29 Eylül 2018

Su sızıntısı şikayet üzere dursunbeyin giriş dairesinde tesisatlar incelendi

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

29 Eylül 2018

Daire Bir de yapılan inceleme neticesinde su tesisatları soğuk su tesisatında arıza tespiti yapıldı elektronik cihazdan yer tespiti yapıldı arızalı yer banyo lavabo dirseğinde çatlak tespit edildi arızalı parça yenisi ile değiştirildi tamiratı yapıldı klozet lavabo taharet musluk bağlantısında gevşek olduğu görüldü montajları yeniden keten ve macun lan yeniden yapılmıştır mutfak banyo mutfak bataryası fleksleri patlak olduğundan yenisi ile değiştirildi montaj yapıldı Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

EREN *****

17 Ekim 2018

Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

17 Ekim 2018

Daire bir de su tesisatları 8 var şebeke basıncında test yapıldı sıcak soğuk ayrı ayrı test yapıldı basınç yüksek olduğundan basınç düşürücü takıldı ve şiber vana takıldı mutfakta rutubete sebep olan PVC ana giderinde kırık olduğundan kullanılan su 1 bölümü duvardan su süzülüyor izolasyon arasına alıyor duvarlar ıslanıyor kırık PVC ana boru tamirat yapıldı bina ortak giderdir masrafı binayı aittir tamir ücreti 600 TL

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TURAN *****

17 Ekim 2018

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

17 Ekim 2018

daire Bir de yapılan teknik İnceleme sonucunda temiz su tesisatları yüzeyde olduğu için test edilmedi atık su tesisatları kamera ile görüntülendi çatalın tam oturmadı görüldüğü yapılması gerektiği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KÖKSAL *****

22 Ekim 2018

Sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

22 Ekim 2018

Dairede yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 5.30 bar şebeke basıncına test yapıldı sıcak ve soğuk suları ayrı ayrı test yapıldı bugün itibariyle su tesisatları sağlamdır PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi ana PVC gideri tabandan aşağı iniş ana iniş 60 70 santim aşağı kısmı nda PVC nin birbirinden ayrılmış olduğu tespit edildi Banyo ve tuvaletin kalebodurları tamamen yeniden derz yapılması gerekiyor banyo girişinde kör tapa dan su sızdırdığı tespit edildi ve tamiratı yapıldı ana sayaç vanası arızalı değişmesi gerekiyor klozet rezervuar taharet musluğu arızalı değişmesi gerekiyor özellikle kalebodur derslerinin yapılması gerekiyor arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

25 Ekim 2018

Tesisat arızası Sızıntı şikayeti duvarlarda boya kabarması

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Ekim 2018

Güvercin Apartmanı Daire 3 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları altı buçuk Bar basıncında sıcak ve soğuk sular ayrı ayrı test yapıldı tesisatlar bugün itibariyle sağlamdır duvarlarda kuru olup Kuduro şeklinde tozlanma vardır boyalar kuruyor tesisatlar Sağlam

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

03 Kasım 2018

Ebeveyn banyosu ve büyük banyoda Sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

03 Kasım 2018

Erdem Apartmanı daire 7 de yapılan teknik İnceleme sonucunda tesisatlar 7 bar şebeke basıncında test yapıldı tesisatlar sıcak ve soğuk sular sağlamdır bugün itibariyle sıcak su vanası tam kapatmadı için sıcak su kollu küresel vanası değiştirildi Arıza büyük banyo küvet probleminden dir problemin sabitleme vidası üzerinde tamamen çıkartılmış olup duş alındığında suyun bir bölümü küvetin altına kaçmaktadır küvet troblemi yenilenmesi gereklidir Kadıköy sukates Cemil Usta

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MELEK *****

15 Kasım 2018

3 Nolu dairede banyosunda tavanında su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

15 Kasım 2018

Daire 3 te yapılan teknik İnceleme sonucunda banyoda bulunan küvet tabanında su damlama şikayeti tavan alçıpan olup tavan arasında atık su tesisatları tesisatlar çekilmiştir üst katın küvet atık su tesisat PVC borusundan sızdırma yapmaktadır küvet kullanılmadığı ev sahibi tarafından ifade edilmesine rağmen atık su tesisatında yoğun bir su dinlenmesi vardır banyo lavabo kullanıldığında suyun kullanılmış suyun bir bölümü küvet atık su tesisatına gitmektedir eğimters conta bağlantılarından sızma vardır tavan kesilerek arızalı parçanın tamir yapılması gerekiyor Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SAİT *****

15 Kasım 2018

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Kasım 2018

Daire 67 de yapılan teknik inceleme sonucu temiz su tesisatları ayrı ayrı 12 barda test yapıldı tesisatlar sağlamdır atık su tesisatı 16 Kat tavanında Iğdır ve açıktadır daire 67'nin tesisatları sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NURSEN *****

24 Kasım 2018

Büyükçekmece su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Kasım 2018

Villa 27 kalorifer tesisatı su eksiltme şikayeti ve duvarlarda nemlenme şikayeti üzerine basılı testi yapıldı tesisatın sağlam olduğu görüldü Bugün itibarıyla 2 kollektör de bulunan kollektör basınç testi yapıldı sağdan ikinci Van'a Kaçak olduğu görüldü elektrik panosu arka banyoda batarya duş yer süzgeci sağ tarafında tespit edildi arızalı yerin üzeri açıldı müşteriye ve teknik sorun veya gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SEZER *****

24 Kasım 2018

Bağcılar Su Sızıntı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Kasım 2018

Daire 5 te temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi onarımı firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CEM *****

29 Kasım 2018

Küçükçekmece su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

29 Kasım 2018

No 40 da yapılan teknik İnceleme sonucunda kat dörde temiz su tesisatları test yapıldı arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı erkek WC de klozetin sağ köşesinde zemin nedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NURSEN *****

01 Aralık 2018

Kalorifer dörtlüsü nedeniyle PRO TEK mühendisliklerin hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

01 Aralık 2018

Villa incelemede kalorifer hattında salonda Kaçak olduğu tespit edildi Kaçak ufak olduğu için dinlemeyi yapılarak bulunamadı kimyasal uygulaması yapıldı kullanım şekli villa sahibine tarif edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KENAN *****

09 Ocak 2019

Su sızıntı şikayet üzerine Protek Mühendislik te servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

09 Ocak 2019

Daire 17 de temiz su tesisatları şebeke basıncı 8 bar da test yapıldı tesisatlar sağlamdır atık su tesisatlarında kamera ile görüntüleme yapıldı normal olduğu görüldü küvet kenarlarında yoğun bir şekilde silikon borçlu olduğu görüldü silikonlar temizlenerek tekrar firmamız tarafından silikonlar yapıldı arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KAMURAN *****

15 Ocak 2019

Su sızıntı şikayet üzerine pratik mühendislikten tekrar servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Ocak 2019

Sızıntı şikayet üzerine daire Bir de soğuk su tesisatı test yapıldı Kaçak olduğu tespit edildi arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı arızalı yer müşteriye gösterildi arızalı yer kapı ön merdiven sağlığında boruya makas atılmıştır arıza sebebi budur tamiri firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NAZARİ *****

19 Şubat 2019

Daire 6 da sizi şikayet üzerine Protek Mühendislik

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

19 Şubat 2019

Daire 6 da su sızıntı şikayet üzerine sıcak su tesisatı test yapıldı Kaçak olduğu görüldü arıza arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı tamiri firmamız tarafından yapıldı tekrar test yapıldı tesisat sağlamdır arızalı yer holde banyo duvar köşe zeminde boru çatlamıştır eski mavi olduğundan dolayı tekrar ve başka bir yerde arıza Açabilir tesisatların yenilenmesi Tavsiye edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TUĞBA *****

28 Şubat 2019

Avcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

28 Şubat 2019

Daire 5 lira temiz su tesisatları test edildi sağlamdır otobüs tesisatları kamera ile görüntülendi lavabo hattında geçmemiş yerler ve contası yanması olduğu görüldü Süzgeç giderlerinde eğim testi olduğu görüldü onarımı için fiyat verildi