Su Kaçağı Tespiti

   Su kaçağı, evlerde, iş yerlerinde ve birçok yerde karşılaşabileceğiniz; tespit etmesi zahmetli ve binaya çeşitli zararlar verebilen bir sorundur. Su kaçağı arızasına daha çok, uzun süredir bakımı ve tesisat yenilemesi yapılmamış binalarda rastlayabiliriz. Eğer siz de konutunuzda su kaçağı olduğundan şüphe ediyorsanız, birkaç gözlem yaparak su kaçağı olup olmadığını ayırt edebilirsiniz. Fakat yine de tüm bunların yanında, bazen su kaçağını tespit etmek oldukça zor ve zahmet olabiliyor. Bazı su kaçağı vakaları yalnızca profesyonel şekilde kontrol edilerek bulunabilmekte ve çözülebilmektedir.

    Su Kaçağı Tespiti ile ilgili detaylı videomuzu izleyebilirsiniz.

     Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

   Çok fazla su kullanmadığınız halde su faturanız çok yüklü miktarda gelmeye başladıysa, tüm musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız dönmeye devam ediyorsa, banyo ve mutfak gibi noktalarda onarım yapıldığı halde alt dairenin tavanında kabarma ve sararmalar mevcutsa, duvarlarda nem, kabarma ve rutubet şikayetiniz varsa, kanalizasyonda çeşitli böcekler çoğaldıysa su kaçağı problemi olduğunu düşünmeye başlamak gerekir. Çünkü su kaçağı sorununu çözmek için öncelikle sorunu anlamak ve gerekli adımları doğru bir şekilde atmak gerekmektedir.

        

     Su Kaçağı Neden Oluyor?

   Su kaçağı probleminin meydana gelme/gelebilme nedenleri oldukça fazladır. Ticari yerlerde ve konutlarda, zamanla aşınan, eskiyen ve tıkanan tesisat borularının çatlayarak çeşitli su kaçaklarına sebep olduğu bilinmektedir. Yaşadığınız yerde veya iş yerlerinde zaman zaman tesisat bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapılması gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde, daha büyük hasarlarla karşılaşmamak adına, tesisat işlerinin aksatılmaması gerekmektedir.

   Su kaçağının bir diğer nedeni de sıcak su borularının zamanla tahrip olmasıyla gerçekleşmektedir. Siz de, su kaçağının sıcak su borularından ya da pis su borularından olduğundan şüpheye düştüyseniz, birkaç gün o boruları kullanmayarak, su kaçağının en azından hangi hattan kaynaklandığını tespit edebilirsiniz. Pis su borularında biriken tortular, pislikler, atık yağlar sebebiyle borularda tıkanma ve tıkanmaya bağlı çatlama ile kırılma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi sorunlar da su kaçaklarına davetiye çıkartmaktadır.

   Tüm bunların yanı sıra, Su Kaçağı Tespitiyle uğraşmak istemezseniz, bu sorunun çözümünü profesyonellere bırakabilirsiniz. Protek Mühendislik olarak yıllardır bu işte uzmanlaşmış, profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle her zaman yardımınıza hazırız. Gereksiz hiçbir duvarınızı, fayansınızı kırmadan ve etrafa döküp saçmadan, düzenli ve özenli bir biçimde Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.

   Görüntülü cihazlarımız olduğu gibi robot cihazlarla da su kaçağını bulabilmekteyiz. Problemin sebebine göre en uygun yöntemi kullanarak, komşularınızla sorun yaşamanıza engel oluyoruz.

   Protek Mühendislik olarak, müşterilerimize uzun yıllardır hizmet veriyor ve bu hizmetlerimizi verirken kalitemizden ödün vermiyoruz. Bünyemizde Su Kaçağı Tespiti hususunda piyasadaki tüm cihazlar mevcuttur. Yaşadığınız su kaçağı sorunlarını en kısa sürede, en az maliyetle çözüme ulaştırarak; hasarlı alanın tamir ve onarımını yapıp, size sağlam bir şekilde teslim ediyoruz.

 

   Hasarlı bölge kameralı ve akustik dinleme cihazlı robotlarla kesin olarak %100 bulunduktan sonra, o bölge onarılmaktadır. Bu yüzden, boşuna zaman kaybetmeye, duvarları fayansları kırıp dökerek riske girmeye gerek yok. Hem zamandan tasarruf, hem de onarım alanı küçük olduğu için onarım maliyetinden tasarruf sağlanmaktadır.

     Cihazlarla Su Kaçağı Nasıl Tespit Ediliyor?

   Su Kaçağı Tespitinde sıklıkla kullanılan teknik cihazlar, suyun akış yönünü bularak, su kaçağını bir ekran üzerinde göstermektedir. Teknolojik olarak en çok kullanılan bu cihazlar, son dönemde Su Kaçağı Tespitinde en popüler olarak tercih edilen cihazlardır.

   Özellikle termal kameralar ile sıcak su borularında yaşanan su kaçakları anlaşılabilmektedir. Termal kameralar yardımıyla sıcak su borularının tespiti yapılır ve sonrasında akustik dinleme cihazları devreye girer. Akustik dinleme cihazı, Su Kaçağı Tespitinde en çok tercih edilen, en verimli cihazlardandır. Çünkü, dinleme cihazı ile en hassas su kaçakları bile ayırt edilmekte ve bulunabilmektedir. Kısacası, su kaçağı bulmada hedefi 12’den vurduğu için, en kullanışlı ve tercih edilen aletlerin başında 1. sırada gelmektedir.

   Bir başka Su Kaçağı Tespiti cihazı ise “atık su kamerası(mikro kamera)”dır. Su sızıntılarının oluşabildiği atık su borularında kullanıma bağlı olarak birçok hasar oluşabilmektedir. Özellikle kırılmış, çatlamış borular ve tesisat hataları gibi sebeplerle yaşanan su kaçağını tespit ederken atık su kamerası(mikro kamera) sıkça kullanılmaktadır. Bu kameralar yardımıyla, sorunlu bölge görülebilmekte, dedektörlerimiz yardımıyla da noktasal tespit yapmaktadır. Ardından gerekli olan onarım çalışmaları kolay bir şekilde halledilir ve yaptığımız onarım 1 yıl firma garantisi altına alınmaktadır.

   Su Kaçağı Tespiti esnasında, sıkça yardım alınan teknolojik cihazların bir diğeri de; “nem ölçer” cihazıdır. Bu cihaz, adından da anlaşılacağı gibi nemi ölçmektedir. Su Kaçağı Tespitinde yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır.

     Su Kaçağı Tespiti Maliyeti nedir?

   Su kaçağını tespit ederken yaşanan probleme göre maliyet değişim göstermektedir. Her tesisat sorunu farklı olabileceği için, işlemde buna göre farklı cihazlar kullanılacaktır. Su kaçağının sebebi bulunduktan sonra, müşterilerimize tamir fiyatını bildiren ekibimiz, müşteriden onay aldığı takdirde sorunu en kısa ve en kolay şekilde çözülecektir. Bütçenizi sarsmayacak bir Su Kaçağı Tespiti servis hizmeti için Protek Mühendislik müşteri temsilcilerine 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları çevirerek ulaşabilirsiniz.

   !! Su Kaçağı Tespitinde Dikkat Edilmesi Gerekenler !!

   Her işte olduğu gibi Su Kaçağı Tespitinde de önemli olan, uzman bir ekipten ve konusunda profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Su Kaçağı Tespitinde dikkat edilmesi gerekenlerin başında, doğru cihaz kullanımı ile kaçağın nereden başladığı ve neden olduğunu doğru şekilde bulabilmektir. Konusunda eğitim almış, yıllardır işinde uzmanlaşmış ekibimizle, işimizin arkasında durarak yapmış olduğumuz onarımlara 1 yıl garanti vermekteyiz. Sürpriz yaşamamak, hayal kırıklığına uğramamak ve gereksiz masraf yapmaktan kurtulmak için bize Protek Mühendislik ekibine gözü kapalı şekilde güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, yüksek kalite hizmetimizle her daim müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz.

     Su Kaçağı Tespiti İçin Her Zaman Hizmet Alabilir miyiz?

   Protek Mühendislik olarak, yılların verdiği deneyimle ve geniş ekibimizle birçok yerde faaliyet vermekte ve müşterilerimize ulaşmaktayız. Su kaçağından şüphe ettiğinizde, sızıntı vb. sorunlarınız da bize her zaman ulaşabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayan müşterilerimize, en yakın ekibimizi yönlendirmekte ve su kaçağının kaynağını tespit edip, gerekli onarımı ve düzenlemeyi yapmaktayız.

     Su Kaçağı Tespitinde Neden Protek’i tercih etmeliyim?

   Protek Mühendislik olarak, bu işte uzman ve uzunca zamandır faaliyette olmakla birlikte, üstün hizmet anlayışı ve müşterilerimizin menfaatlerini düşünen yapımızla her zaman kaliteyi ön planda tutmaktayız.

Çünkü:

  • Son teknoloji cihazlarımızla, kameralı ve robotlu sistemlerle Su Kaçağı Tespiti yapmaktayız.
  • Kırmadan dökmeden su kaçağı noktasını bulmaktayız.
  • Su Kaçağı Tespitini yaptıktan sonra gerekli onarım ve tamiri de gerçekleştirmekteyiz.
  • Ek masraflara gerek kalmadan işinizi çözmekteyiz.
  • Yaptığımız işin garantisini vermekteyiz.
  • Konusunda profesyonel ekibimizle işinizi şansa bırakmazsınız.
  • Tüm tesisat sorunlarında, yılların deneyimiyle hareket etmekteyiz.
  • Her noktaya hizmet vermekteyiz.

   Siz de Su Kaçağı Tespiti işlerinizde, kaliteli, profesyonel ve güvenilir biz hizmet almak istiyorsanız; Protek’e ulaşmak için vakit kaybetmeden 444 0 851 & 0541 785 28 37 nolu numaraları arayabilirsiniz.

     Su Kaçağı Tespiti Tarihçesi

   Tesisat sektörü doksanlı yıllarda başlayan değişim ve gelişim sürecinde birçok açıdan gelişimini tamamlamış ve günümüz normlarına ulaşmıştır. Şimdi sizlere bu gelişim sürecini bölüm bölüm sıralayacağız.

   Birinci olarak demir tesisat ile başlayan sistem, daha ekonomik olması için galvaniz tesisata evrilmiştir. Ancak zamanla anlaşıldı ki gerek ekleme, gerek kısmi tamirleri oldukça zordu. Bu zorluk mühendisleri yeni bir arayışa zorladı.

   Galvaniz'den sonra sektörde mavi boru olarak bilinen malzemeye geçilmiştir. Mavi borularda nispeten tamir kolaylaşmıştır ve yaşanılan diğer sıkıntılar nispeten azalmıştır. Ancak gelişim evresine giren tesisat sektörü bunu daha ileri götürerek olabilecek en uygun, en masrafsız ve aynı zaman da en dayanıklı sistem arayışına girdi. Bu girişimler devam ederken ülkemiz de yaşanan 7.4 büyüklüğündeki deprem bir çok sorunun sebebini araştırmaya ve bununla ilgili çözümler geliştirmeye başladı.

   Yıkılan binaların bir çoğunda daha öncesinden meydana gelen bazı sorunlar zemin, temel ve kolonlara zarar vermiştir. Aynı zamanda kolonlardaki betonun özelliğini yitirmesine sebep olmakla birlikte bu kolon ve temelleri taşıyan demirlerin önce paslanmasına daha sonra ise  çürümesine sebep olmuştur.

   Tam bu noktada çürümeye ve betonun özelliğinin kaybına sebep olan suyun nereden kaynaklandığının araştırılması üzerine, bina içerisindeki tesisatların Su Kaçağı neticesinde temele zarar verdiği anlaşılmıştır. Burada Su Kaçağının önemi ile birlikte tesisatın kalitesi de bir o kadar önem kazanmıştır. Bu durum ilk olarak tesisatların yeterli kaliteye sahip olmamasından, ikinci olarak yeterli donanıma sahip olamayan ustalar tarafından yapılmasından ve son olarak ise vatandaşlarımızın bu işin ehemmiyetini anlamadığı için gerekli önemi göstermemesindendir. 

   İlk olarak tesisat malzemelerinde mavi boru yerine günümüzde de kullanılan PPRC tesisat malzemelerine geçilmesi, tesisat malzemelerindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Binalarda yaşanan bu tür Su Kaçaklarının tesisat malzemelerindeki kalitesizlikten kaynaklanma durumunu çok çok aza indirgenmiştir.

   İkinci olarak bu tür tesisat uygulamaları yapan hizmet erbabı usta, kalfa, teknisyen, tekniker veya bu konuda hizmet veren kişilerin belirli bir seviyeye ulaşmaları için Ustalık Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Ne kadar etkili olduğu hala tartışma konusu olsa da bu belge zorunluluğu sayesinde kısmen düzelen tesisat hizmet sektörü, maalesef hala su istimal edilmektedir. Gerekli eğitimi almamış ve bu hizmeti verme ehliyetine sahip olmayan kişiler tarafından halen sürdürülen bu durum, müşterilerin bilinçlendirilmesinin ve yetkililerin bu duruma daha fazla eğilmesinin önemini ortaya koyuyor. Bu durumu devlet gerek reklam ile gerek denetim ile kontrol altına alması gerekiyor. Aksi halde 1999 yılında yaşadığımız acı tecrübenin tekrarını ne kadar istemesek de tedbir almadığımız için tüm millet olarak hepimiz çok ağır bir şekilde yaşayacağız. 

   Üçüncü olarak üst katlarda oturdukları için bina temelinde yaşanılan sıkıntılara vurdumduymaz davranan ve önemsemeyen kişiler aynı sonuç ile karşı karşıya kalacaklardır. Bunun için gerek televizyon reklamı, gerek radyo, gazete ve İnternet'den bu tür bilgilendirme videoları kamu spot reklamları ve benzeri tüm argümanlar kullanılmalıdır. Aksi halde vergi vermeyen gerekli belge ve ehliyete sahip olmayan kişilerden alınan ucuz sandığınız hizmetler sizlere ve etrafınızdakilere çok pahalıya mal olacaktır.

   İşte anlattığımız ve hala günümüzde de yaşanan bu sıkıntılara çözüm üretmek adına bu tür hataların neden olduğu tüm problemlere çözüm arayışı ortaya çıkmıştır. Bu çözüm arayışları öncesinde tesisat üzerindeki tek bir problemden dolayı tesisatın tamamının değişmesi gerekiyordu. Bu durum fayansların kırılmasından başlayarak zeminin darmadağın edilip günlerce daireyi veya binayı kullanılamaz hale getiriyordu. Bunun getirisi olarak masraflar büyüyor,  işçilik ücreti ve mağduriyet artıyordu. Özellikle sonrasında yaşanan sıkıntılardan biride evinin estetiğini bozmak istemeyen müşteriler aynı fayanstan kullanmak istiyorlar. Ancak ya çok eski yada demode olan fayanslar'dan bulunamadığı için bunda sadece tesisatın yeri değil daire içindeki fayansların tamamı değiştirilmek zorunda kalınıyordu. Bu mağduriyeti ortadan kaldırmak adına nasıl çözüm üretebiliriz diye düşünürken tesisat üzerindeki Su Kaçağına neden olan yeri nasıl buluruz sorusu akıllara geldi.

   Birinci olarak temiz su tesisatlarında problem olup olmadığının bulunması için basınç testi geliştirildi. Bu sayede %100 oranın da bir sonuç alınarak konutta bulunan Su Kaçağının temiz su tesisattan mı yoksa atık su tesisatından mı gerçekleştiği ortaya çıkmaktadır. "Temiz su tesisatında olduğu anlaşılan Su Kaçağının, tesisatın neresinde olduğunu nasıl bulabiliriz?" sorusu ortaya çıktı. Bunun için öncelikle doktor kulaklığı olarak bilinen steteskop ile denemeler yapıldı. Ama yeterli olmadığı görüldü. Sonra buna benzer ürünlerin yurt dışında ve gelişmiş ülkelerdeki modelleri araştırıldı. Almanya'da geliştirilen ve sadece bu iş için kullanılan cihazların olduğu öğrenildi.  Bu cihaz Türkiye'ye ilk kez Protek Mühendislik tarafından ithal edilerek getirildi. Bu cihaz sayesinde temiz su tesisatlarındaki Su Kaçakları da %95 oranında noktasal tespit ve tamir yapılarak çözülmeye başlandı.

   Temiz su tesisatında yaşanan su kaçaklarının tespiti için çözüm bulduktan sonra ikinci olarak pimaş atık su tesisatından kaynaklı problemlere çözüm üretmek için arayış içine girildi. İlk olarak boyalı su uygulaması geliştirilse de yeterli başarı oranı alınamayınca farklı fikirler ortaya çıkmaya başladı. Bu durumda en ağır basan fikir özellikle kamera alanında gelişen teknolojinin takipçisi olunacak ve tesisat içerisini görüntülemek için bir çözüm üretilecekti. Bunun için su geçirmez başlığa sahip kamera ve buna tam uyumlu kablo gerekliydi. Ancak bu kablonun aynı zamanda ittirilebilecek kadar sert, 50'lik PVC pimaş'tan dönecek kadar da esnek olaması gerekliydi. Bunu geliştiren mühendisler sayesinde atık su hattına girerek içerisindeki problemin ekranda görülmesi sağlanmış oldu. Atık su tesisatlarında yaşanan herhangi bir problem mikro kameralar ile tespit edilmektedir. Daha sonrasında sektöre giren dedektör ile atık su tesisatlarındaki problemleri de noktasal olarak tespit ve tamir etmeye başladık.

 

   Son olarak yukarıda belirttiğimiz cihazlardan önce tesisattan kaynaklanmayan bir su kaçağında bile konut harabeye dönebiliyordu. Ancak temiz su ve atık su hatlarının son teknoloji cihazlar ile kontrolü sağlandıktan sonra tesisatlardan kaynaklanmadığından emin olduğumuz durumlarda bina izolasyon sebeplerinin incelenmesine başlanır ve sorun bulunduktan sonra profesyonel bir çözüm üretilir. Konutunuzun en az hasar alarak bu onarımdan çıkması sağlanır.

   Sonuç olarak tesisat alanındaki gelişim sayesinde su kaçağının noktasal tespiti yapılabiliyor ve tesisattan kaynaklanmayan su kaçakları için ise farklı sebepler aranmaya başlanır. Bu sebeplerden dolayı insanların çok büyük maliyetlere girmesi, konutlarını harabeye çevirmesinin önüne geçilmiş olur.

 

     ESKİŞEHİR TERFİ İSTASYONUNDA - YER ALTI ŞEBEKE TESİSATI NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ

 Eskişehir doğal gaz aktarım ( terfi ) istasyonu; bu büyük tesis birkaç etapta tamamlanacaktır ilk etabı yakın zamanda tamamlanmış devreye alınmıştır.

Bu tesisin kurulmasında asıl amaç Azerbaycan'dan gelen Rusya'dan gelen gazın Avrupa'ya iletilmesi için terfi istasyonu günümüzde ülkemizde yapılan büyük ender yatırım tesislerinden bir tanesi

 

     YER ALTI TESİSATI SU KAÇAK TESPİT YÖNTEMLERİ

1)- Gözlem yaparak yer altı su kaçak tespiti

2)- Data Loggar sistemi yer altı su kaçak tespiti

3)- Data Loggar sistemi ve Korelasyon kombine yer altı su kaçak tespiti

4)- Korelasyon sistemi yer altı su kaçak tespiti

5)- Akustik sinyal alıcı sistemi yer altı su kaçak tespiti

6)- İzleme gaz sistemi yer altı su kaçak tespiti

7)- Robot kamera ve Termal kamera sistemi yer altı su kaçak tespiti

8)- Duman sistemi yer altı su kaçak tespiti

9)- Uzaktan ölçüm ve otomasyon sistemi yer altı su kaçak tespiti ( SCADA sistemi )

YARDIMCI EKİPMALAR

1)- Yer altı radarı

2)- Tesisat yer tespit detektörü                    

3)- Ultrasonik debi metre ve basın ölçer

4)- Gürültü kaydedici

Bu belirtilen ekipmanlara sahip olmayan firmaların yer altı su kaçak tespitinde

Çalışma yapması ve başarılı olması mümkün değildir, bu konu ayrı bir uzmanlık

Yer altı tesisatı su kaçak tespitine en çok il ve ilçe belediyeleri şehir şebeke

Tesisatlarında oluşan su kaçak arızalarını tespit etmek ve onarmak için

İhtiyaç duymaktalar, genelde bu hizmetler yurt dışından alınırdı.

Son yıllarda bu teknolojiler ülkemizde üretilemese de, yer altı tesisatı su kaçak

Tespiti konusunda çok ciddi çalışmalar yapan, yerli firmalar bulunmaktadır.

 

NOKTASAL SU KAÇAK TESPİTİ YAPTIRMANIN FAYDALARI

  Binalarda noktasal su sızıntı tespiti yapılmasının müşteriye üç faydası bulunmaktadır.

1)- Lüzumsuz fazladan yerler kırılarak bozulmaz

2)- Kesin ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşılır

3)- Noktasal su kaçak tespitinde gerekmesi halinde bilinçli şekilde küçük bir

      Kısım yer açılır hızlı, pratik ve ekonomik şekilde onarım yapılır.

 

      Bölge tespitinde bu üç fayda elde edilemez, yukarıda belirtilen standartta çalışma

      Yapılmasını isteyin aksi halde şikayetlerinizi şirket merkezindeki yetkiliye

      İletiniz, bu sebeple ciddi kurumsal firmaları tercih etmeniz sizin menfaatinizedir.

 

            SUKATES       “ Sudan sebeplere teknik çözüm “ SUNAR

 

     SU TESİSATINDA TEKNOLOJİK GELİŞMELERDEN ÖNCE

   2000 Yılından önce su kaçak problemi yaşayan kişiler mahallesindeki su tesisatçılarını

çağırıyor, ilkel yöntemler ile bilinmeyen su kaçaklarının yerini tespit etmeye çalışıyordu.

Bazen lüzumsuzca dairenin birçok yerini kırıyorlardı, günlerce su kaçak arızasının giderilmesi

için uğraşıyorlardı, evin içi toz toprak, maddi yükünün yanında evin orijinalliği bozuluyordu.

Çekilen sıkıntı da cabası. Artık bu günler geride kaldı.  

           

     SU TESİSATINDA İLERİ TEKNOLOJİ CİHAZLAR İLE 4-T FORMÜLÜNÜN DOĞUŞU

Yirmi birinci yüz yılda firmamız su tesisat sektöründe çıtayı yükselterek ( 4-T formülü )

İleri teknoloji cihazların yardımı ile bilinmeyen su kaçaklarını noktasal yer tespiti yaparak,

Kırmadan onarım yapılması mümkün olabiliyor, bilinmeyen su kaçak problemi yaşadığınızda

444 0 851 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

EVİMİ KIRAMAM DİYORSANIZ

Özetle: binalarda bilinmeyen su kaçaklarını konutun hiçbir noktasına zarar vermeden

İleri teknoloji cihazların yardımı ile su kaçağı olan yeri noktasal tespit ediyor hatta

Bazı su kaçak ( sızıntı ) arızalarında kırmadan onarım yapıyoruz.

 

            SUKATES       “ Tesisatın içini görür “ 

 

4-T FORMÜLÜ NEDİR?

1-) TEORİ     2-) TEKNOLOJİ     3-) TECRÜBE     4-) TİCARET AHLAKI

 

1.T) TEORİ

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve usulün

Bilinmesi, ileri teknoloji cihazların nerede, nasıl, hangi cihaz ile çalışma yapacağını bilmesi

Tüm cihazların çalışma prensipleri, kullanım özellikleri hakkında eğitim alması, bilgi sahibi,

Özetle; Binalarda bilinmeyen su kaçağını, noktasal tespiti için takip edilecek yöntem ve

usulün bilinmesi, teorisine hakim olmasıdır.

 

2.T) TEKNOLOJİ ( İLERİ TEKNOLOJİ )

Binalarda bilinmeyen su kaçağının noktasal tespiti için gerekli olan en yeni teknolojiyi

Firma bünyesinde bulunduran, bir yüzü gelişime açık, yeni teknolojileri sürekli takip eden

Kurumsal yapısı olan bir firma

 

3.T) TECRÜBE

Uzun yıllar önce kurulmuş kurumsal yapıya sahip, ciddi referansları olan,

Konusunda deneyimli, tecrübeli ve tecrübelerini tüm personelleri ile paylaşan,

Tecrübeye önem veren, konusunda uzman kişilerden eğitim almış sertifikalı

Teknik personeli ile hizmet sunan kurumsal bir firma 

 

ANEKDOT

Eskişehir doğal gaz aktarım ( terfi ) istasyonu; Yer altındaki şebeke tesisatında su kaçağı oluşmuş, tesisi kuran yüklenici firma, tesisi projelendiren mühendisler, tesisatın kurulumunu yapan teknisyenler ve teknikerler tüm araştırmalarına rağmen yer altı şebeke tesisatındaki su kaçağının yer tespitini yapamamışlar

Terfi istasyonunun birinci etabının açılışına da kısa bir süre kalmış, bu su kaçağı arızasının yer tepsini kazarak tespit etmeleri hem çok maliyetli hem o kadar zaman yok, bu su kaçağının noktasal yer tespiti için firmamızı aradılar

Firmamızdan yardım talep edildi, terfi merkezinde yetkili mühendisler ile görüşüp tesisat hakkında bilgi alındı

Su kaçak yerinin noktasal yer tespiti için müteahhit firmaya fiyat teklifi verildi ve belirli bir program dahilinde çalışma yapılması için randevu verildi

Eskişehir terfi istasyonunda yetkili mühendislerin refakatinde çalışma yapıldı

Yeraltı şebeke tesisatın geçiş güzergahı belirlendi, su kaçağı olan tesisatın basınç testleri yapıldı bu şekilde su kayıp miktarları hesaplandı

Öncelikle tesisat uçlarına temas edilerek korelasyon yapıldı, bu şekilde alan daraltması yapıldı

Akustik sinyal alıcı cihazlar ve diğer sistemler kullanılarak su kaçağının yerini noktasal tespiti yapıldı üzeri işaretlendi

Daha sonra yetkili mühendisler tarafından üzeri açıldı ve kaçak yeri tespiti bu şekilde gerçekleşmiş oldu

Bu bizim ülkemizde sayılı Ender tesislerden biri olan Eskişehir terfi istasyonunda, yapılan bir yeraltı su kaçak tespit çalışmasıdır

Bu firmamız için çok değerli bir referanstır Siz Sayın müşterilerimizin dikkatinize sunmak isteriz

 

“ İDDİA EDİYORUZ BİZ DİĞER FİRMALARDAN ÇOK FARKLIYIZ “

 

                                   SUKATES       “ Tesisatın içini görür ”

 

4.T) TİCARET AHLAK ( AHLAKI )

Su kaçağı konusu çok su götüren bir konudur çünkü tüm insanlar su tesisat tekniği

Hakkında yeterli bilgi sahibi olmayabilir, tabii ki bu doğal bir durum bu yüzden

Ticaret ahlakına önem veren müşteriyi kandırmaya, aldatmaya çalışmayan,

Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda, su tesisat problemine ekonomik ve pratik

Çözümler üreten ticaret ahlakını kendine düstur edinmiş ciddi referansları olan

Kurumsal bir firma olmalı.

 

GÜVENİLİR İŞİ BİLEN FİRMALARDA ARANAN VASIFLAR NELERDİR?

Günümüzde ahlaki yozlaşma öğle ileri noktaya ulaşmış ki tüm sektörlerde işini bilen,

İşini severek yapan, yaptığı işin arkasında duran (garanti veren) söz verdiği zaman

Hizmet sunan, ciddi referansları olan, ileri teknolojiyi en iyi şekilde kullanan,

Değerinin üstünde ücret talep etmeyen, kurumsal, dürüst, ilkeli, ahlaklı, firmalar

Günümüzde mumla aranmaktadır.

Artık bizim yerimize arama motorları aramaktadır ( google ) diyebilirsiniz, ancak

Bulduğunuz firmalar arasında kaçı bu vasıfları taşımaktadır bilinemiyor

 

“ AHLAK SU GİBİ HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZIDIR “

 

ÖNCE TİCARET AHLAKI

           

Bilinmeyen su kaçağını ( sızıntısı ) noktasal tespit yapan firmalar arasından

Doğru bir seçim yapabilmeniz için sizlerinde dikkatini çekmek istediğimiz bazı kriterler var

           

1)- Öncelikle ileri teknoloji cihazlar kullanmalı

 

2)- Bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespit teorisini biliyor mu?  

     Su kaçak arızasını noktasal olarak tespit edemediği zaman ne gibi uygulama yapıyor

     Kısaca çözüm odaklı çalışma yapıyor mu?

           

3)- Çalışma esnasında iş güvenlik kurallarına uyuluyor mu? Tüm tedbirler alınıyor mu?

 

4)- Binalardaki bilinmeyen su kaçaklarını noktasal tespiti konusunda bilgi ve

      Birikimi var mı? Ciddi referansları var mı? Bakılmalı araştırılmalı

           

5)- Yaptığı işin arkasında duruyor mu? ( garanti veriyor mu? ) hakkında şikâyet var mı?

 

6)- Söz verdiği randevu zamanında servis hizmeti veriyor mu?

 

7)- Hizmet sonrası şikayetiniz olduğunda telefonlarınız cevaplanıyor mu?  

      Yapılan işle ilgili yetkililer ilgileniyor mu?

 

8)- İlkeli, prensipli, disiplinli kurumsal bir firmamı?

 

9)- İnternet sitelerinde firma ve şube adresleri var mı? (adresi olmayan firmaları eleyin )

      Belirtilen adresler gerçek adresler mi? Belirtilen şubeler gerçekten var mı?

 

10)- Çalışmayı düşündüğünüz firmaların çalışma ruhsatı var mı?

        Vergi mükellefi mi? iş güvenlik eğitimi almış mı? Sertifikaları var mı?

 

11)- Marka tescili var mı? Ustalık belgesi ve diğer eğitim sertifikaları var mı?

        444 0 8…  gibi kurumsal sabit telefonları var mı?

        NOT: Yalnız cep telefonları üzerinden hizmet veren kişi ve kurumlardan

        Kesinlikle hizmet almayın

        Bu konulara dikkat ettiğinizde hizmet alacağınız firma hakkında kanaat sahibi olursunuz

        Buna göre karar verirsiniz aldatılmazsınız.     

        Özellikle günümüzde yeni nesil, hizmet almak istediği firmalara internet üzerinden          

        Ulaşmaktadır, hepimizin de malumu olduğu üzere internet (sanal ) ortamı insanları

        Aldatmaya çok elverişli           

        Kartondan aslan yapıp gerçek aslanmış gibi insanları kandırdıkları tecrübeyle sabittir

        Yukarıda maddeler halinde sıralan konular gerçek hayattan tecrübe edilmiş konular

        Tüm insanları bu konularda daha dikkatli olmaya davet ediyorum.

 

        Eski zamanlarda haydutlar, eşkıyalar vardı, insanların yollarını keser zorbalıkla insanların

        Paralarını alıp hırsızlık yapılıyordu, şimdilerde değişik hizmet verme adı altında, insanlar

        Dolandırılıyor haksız yere cebindeki paraları alınıyor, işin garip tarafı dolandırıldığının

        Farkına bile varmıyor. ( ticaret ahlakına riayet eden firmalar müstesna )

 

SEKTÖRÜMÜZDE KİŞİ VE KURUMLAR NASIL DOLANDIRILIYOR?

 

1)- Bazı firmalar müşterinin ve firmanın haklarını koruyacak ve çalışma şartlarını yazılı

      Teminat altına alacak sözleşme yapmıyorlar, iş bitimi yazılı rapor sunmuyorlar.

 

2)- Bazı firmalar var ki web sitelerinde açık adreslerini yazmıyor veya adrese gittiğinizde

      Verilen adreste bahse konu olan firmanın olmadığını görüyorsunuz.

      Web sitelerinde firmanın kendisine ait çalışma resimleri değil diğer firmalardan 

      İzinsiz alınmış ( çalınmış ) resimler ve referanslar ile sitelerini dizayn ettikleri görülür.

 

3)- Sabit bir kurumsal telefonu yok, cep telefonu üzerinden iş yapıyorlar

 

4)- Bazı firmalar ileri teknoloji cihazlar kullanmıyorlar ilkel yöntemlerle ve laf

      Kalabalıkları ile işlerini devam ettiriyorlar.

 

5)- Bazı firmalar var cihazları var nasıl kullanıldığını bilmiyorlar, bu cihazlar ile resmen

      Şov yapıyorlar müşterinin gözünü boyuyorlar.

 

6)- Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti verdiklerini iddia ediyorlar

      Hatta bunu reklam aracı ediyorlar, sonradan sürprizler çıkıyor.

 

7)- Bazı firmalar çok düşük fiyatlara servis hizmeti veriyor gibi görünmekte, ancak noktasal

      Su sızıntı ( su kaçağı ) tespiti yapacaklarını bildirip, bölge tespiti yapmaktalar.

      Asıl hedefleri arızanın yerini tespit etmek değil, bu söylem ile müşteriye gidip astronomik    

      Fiyatlarla tamirat, tadilat işleri almaktır.

      Fazladan lüzumsuz yerleri kırmaları veya birçok tamirat yapması halinde hala arızanın

      Giderilmemesi de işin en üzücü kısmı.

 

Lütfen bu tip firmalara karşı dikkatli olun haksız rekabetin önüne geçin.

 

Müşteri bu tip ticaret ahlakına önem vermeyen firmalara karşı duyarsız kaldıkça

Çokça şikayet ettiğimiz bu konuların önüne geçilemez ve bizler konuşmaya devam ederiz.

 

Çözüm bilinçli, değer yargılarına önem veren ve duyarlı tüketiciler ile düzelecektir.

 

 

 

SUKATES AKADEMİ Saygılarımızla sunar.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÜNAL *****

03 Şubat 2018

Eskişehir'de yer altı su kaçak tespiti için firmamızdan Çalışma Talep Edildi.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

03 Şubat 2018

Yapılan teknik inceleme neticesinden özel metodlar ile su kaçağının yeri tespil edildi ve müşteriye gösterilerek farura düzenlendi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ZAFER - İSMAİL *****

06 Şubat 2018

bakıldığında hattın içi yağlanmış olduğu görüldü yıkama yapılması önerildi fiyat teklifi verildi. Derz dolgu yapılıp test aşamasına geçilmesi söylendi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

06 Şubat 2018

Marmara Forum'da temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü sıcak su ile çalışan fırının muslukla hortum bağlantılarından su kaçırdığı ağzım boş taharet musluğunun ağzından kaçırdığı görüldü onarım için işlem yapıldı tekrar testi yapıldı sıcak ve soğuk su sağlamdır mutfak Fayans araları aşırı boş olduğu görüldü acil olarak Ders boş Derz dolgu yapılması diye önerildi fırının arkasındaki gider tıkalı olduğu görüldü.yıkama yapılarak tıkanıklık açıldı kamera ile bakıldığında

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERTAN *****

07 Şubat 2018

Su kaçağı tespiti için hizmet isteyen müşterimiz

img

Sorumlu Görüşü

SEYİT ALİ ÇAVUŞ

07 Şubat 2018

Daire 15 yapılan teknik inceleme sonucunda dairenin temiz su tesisatına bakıldıbanyo bataryasının bağlantısında kaçak görülüp sökülüp keten sarılarak yeniden montaj edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

19 Şubat 2018

Kemer burgaz villamı başka ustaya güvenemeyeceğimden firmanız dan yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

19 Şubat 2018

Mimar sinan 14 de yapılan teknik ?nceleme sonucunda sıkıntı şikayeti üzerine adrese gelindi sıcak ve soğuk su tesisatlarının kollektörleri tek tek test edildi test sonucu sağlamdır arıza su deposu şamandıra hizasına çıkmadığı için sürekli su tahliye yapıyor sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

GÜLER *****

20 Şubat 2018

daire 24 D kalorifer tesisatında kaçak olduğunu daire sakini bize bildirmiştir

img

Sorumlu Görüşü

AHMET KARAÖZ

20 Şubat 2018

Daire 24 de kalorifer tesisatı kombi devre dışı bırakılarak 4 barda test yapıldı test sonucu kombiye giriş hattında Kaçak olduğu görüldü teknik çalışma ve dinleme yapılarak kaçağı noktasal olarak tespiti yapıldı üzeri açılarak müşteriye gösterildi tamiri sukates tarafından yapılmıştır tekrar testi yapıldı tesisatlar sağlamdır Kaçak'ın yeriz holde ve Ece'nin kapı önünde boru çatlamış tır arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FETHİPULLMAN ISTANBUL AIRPORT HOTEL & *****

23 Şubat 2018

PULLMAN AİRPORT HOTEL Su Kaçağı Tespiti için sektörün öncüsü ve vazgeçilmezi protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

23 Şubat 2018

Pulman otelde hamamda yapılan teknik İnceleme sonucunda su sızıntı şikayeti üzerine tesisatlar tespit yapıldı sıcak su sağlam soğuk su tesisatında kaçak görüldü. Dinleme yapılarak arızanın yeri tespit edildi. Üzeri açılarak tamiri yapıldı tekrar testi yapıldı. 20 dakika 8 barda 2 bar düşme oluyor çok küçük. tamir yapılan yer bay hamam Sağdaki ikinci t Sen kaçırıyordu not bay bayan hamamlarda Vanaları ayrı ayrı olması gereklidir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

16 Mart 2018

Bebek te buluanan Midpoint şubemizde alta kata sızıntı şikâyeti çözüm ortağımız olan Protek Mühendislikten hizmet talep ettik.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

16 Mart 2018

Midpoint yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları 8 barda test edildi. Sağlamdır. Atık su tesisatı kamera ile görüntülendi sağlamdır. Arızanın mutfaktaki derz boşluklarından olduğu görüldü. Derzlerin komple değişmesi gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra gözlem yapılacak firmaya bilgi verilecek.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

28 Mart 2018

Salon duvarlarımda renk değişmesi ve hafif kabarmalar var. Su tesisatlarımı kontrol edin.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Mart 2018

D:5 te yapılan teknik inceleme sonucunda balkon sol köşe tavanında ve salon duvarında küflenme şikayeti üzerine 7 numaralı daireden balkon PVC si özel kamera ile görüntülendi. PVC nin ters montaj yapıldığı görüldü. 7. dairenin kombisi yoğuşmalı olduğundan su tahliyesi yer süzgeci üzerine verilmiş. Süzgeç etrafı derz dolgu boşluğu vardır. Falçata giriyor. Derzleri yeniden yapıldı. Su damlaması yoktur. Boya kabarması vardır. Salon etrafında leke hafiftir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FİGEN *****

28 Mart 2018

Villamda alt kata su kaçağı var.ve memnuniyet duyduğum Protek Mühendislikten hizmet talep ettim. ve yine memnun kaldım

img

Sorumlu Görüşü

HÜSEYİN TAŞTAN

28 Mart 2018

B:5 dairenin yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları test edildi. Sıcak su tesisatında kaçak tespit edildi. Bulunan noktanın fayansı kırılmadan çıkarıldı. Onarımı yapıldıktan sonra fayansı koyuldu. Test edilip teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SERAP *****

13 Haziran 2018

Kadıköy Koşuyolu Su Kaçağı Tespiti için Protek Mühendislikten hizmet talep edildi.

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

13 Haziran 2018

Daire 8 'de yapılan teknik inceleme sonucun da sıcak su tesisatında arıza tespit edildi. elektronik cihazka alan taraması yapıldı. arıza mutfakta tezgah altında bulundu. Tezgahın sökülmesi gerekiyor. Bayramdan sonra onarımı yapılacak

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

18 Haziran 2018

Su kaçağı 15 gün önce yapıldı su kesilmedi

img

Sorumlu Görüşü

RECEP ÇANKAYA

18 Haziran 2018

D2de su sızıntısı şikayeti üzerine gelindi sıcak ve soğuk tesisatları test edildi sağlamdır 15 gün önce olan arızanın suyu damlamaktadır bir hafta beklenip haber verilecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YAŞAR *****

21 Haziran 2018

Kuran kursunda tesisatlarımızın komple kontrol edilmesini rica ediyoruz.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

21 Haziran 2018

Kuran kursu binasında lavabo giderleri çok aşırı derecede içleri dolu ve daralma vardır. İki kattaki tesisatların basınç testi yapıldı. Kaçak görülmedi. 2 Katta bataryalar soğuk ve sıcak suyu karıştırıyor. 3. katta taş kırık. Süzgeç etrafında derz boşlukları var. Her kattaki arızalar kat kat yazılıp teslim edildi. Bilgisi verildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ HAYDAR *****

23 Temmuz 2018

Alt kata akan su şikayeti üzerine protek mühendislikten hizmet talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

23 Temmuz 2018

D:4 te yapılan teknik inceleme sonucnda akan su şikayeti üzerine inceleme yapıldı. Suyun daire 4 ten geldiği gözle görüldü. Daire 4 te inceleme yapıldı. Sıcak su tesisatında lavaboya çıkan Te de arıza tespit edildi. Lavabo dolabından dolayı kırım yapılamadı.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NAZİF *****

03 Eylül 2018

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

03 Eylül 2018

Daire 2'de yapılan çalışmada sıcak su hattında Kaçak tespit edildi banyo bataryasının altındaki sıcak su tarafındaki iç dişli dirsek de Kaçak vardı onarımı yapıldı kontrol edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MAHMUT *****

21 Eylül 2018

Su su sızıntı şikayeti bina cephesinden ve Bodrum'a su sızıntısı var şikayet konusu

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

21 Eylül 2018

Şişli Fulya aire 2'de yapılan teknik İnceleme sonucunda şebeke basıncı 8 bar olup gündüz sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazlar alan taraması yapıldı arıza mutfak evyesi önünde yerde tespit edildi üzeri açıldı tamiratı sukates tarafından yapıldı pprc tesisatı Te çatlak olduğu görüldü tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Cemil Usta sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

24 Eylül 2018

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Eylül 2018

Daire 4 de soğuk su tesisatında arıza tespit edildi arıza merdiven sahanlığında ve koridora gelen şebeke tesisatında çürük olduğundan alt kata Su sızıyor şebeke su tesisatı komple yenilenmesi gerekiyor İbrahim Usta tesisatı yenileyecek eski kalbiniz borudur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SİNAN *****

24 Eylül 2018

Zeytinburnu Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Eylül 2018

Su tesisatları 6 var şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi kombi altında salona giden sıcak su tesisatı arızalıdır salondan kombi arkasında parke sökülmesi gerekiyor parkeci sökecektir daha sonra tamirat yapılacaktır tamir ücreti 200 TL teklif verildi,

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERDAL *****

26 Eylül 2018

Sultangazi su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

26 Eylül 2018

no 56 da temiz su tesisatları 151 otobüs saati kamera ile görüntülendi yer süzgeci nin kısa korku Masha tam gelişmediği görüldü değişmesi gerektiği söylendi ve erkek duş giderinde rounders vuruşu görüldü yapılması gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MÜJGAN *****

28 Eylül 2018

Müjgan Aladağ Alt kat komşunun banyo tavanında ve salon duvarlarında boya kabarması şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Eylül 2018

Dairede yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları fayans üzeri olup dıştan çekilmiştir PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi lavabo bağlantı çatalında conta ısırması görüldü Bu arıza eğim tersliği olmadığı için tesisatlar standart döşendi için su birikmesi olmadığından problemi çok sebep olmamaktadır lavabo atık su giderinde adaptör conta bağlantısında sızma görüldü adaptör contası yenisi ile değiştirildi kısmen su akışı görüldü altkat tavanında herhangi bir ıslaklık Rutubet ve su damlaması yoktur bugün itibariyle hafif boya kabarması mevcuttur Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSHAK *****

29 Eylül 2018

Su sızıntısı şikayet üzere dursunbeyin giriş dairesinde tesisatlar incelendi

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

29 Eylül 2018

Daire Bir de yapılan inceleme neticesinde su tesisatları soğuk su tesisatında arıza tespiti yapıldı elektronik cihazdan yer tespiti yapıldı arızalı yer banyo lavabo dirseğinde çatlak tespit edildi arızalı parça yenisi ile değiştirildi tamiratı yapıldı klozet lavabo taharet musluk bağlantısında gevşek olduğu görüldü montajları yeniden keten ve macun lan yeniden yapılmıştır mutfak banyo mutfak bataryası fleksleri patlak olduğundan yenisi ile değiştirildi montaj yapıldı Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

EREN *****

17 Ekim 2018

Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

17 Ekim 2018

Daire bir de su tesisatları 8 var şebeke basıncında test yapıldı sıcak soğuk ayrı ayrı test yapıldı basınç yüksek olduğundan basınç düşürücü takıldı ve şiber vana takıldı mutfakta rutubete sebep olan PVC ana giderinde kırık olduğundan kullanılan su 1 bölümü duvardan su süzülüyor izolasyon arasına alıyor duvarlar ıslanıyor kırık PVC ana boru tamirat yapıldı bina ortak giderdir masrafı binayı aittir tamir ücreti 600 TL

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TURAN *****

17 Ekim 2018

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

17 Ekim 2018

daire Bir de yapılan teknik İnceleme sonucunda temiz su tesisatları yüzeyde olduğu için test edilmedi atık su tesisatları kamera ile görüntülendi çatalın tam oturmadı görüldüğü yapılması gerektiği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KÖKSAL *****

22 Ekim 2018

Sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

22 Ekim 2018

Dairede yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 5.30 bar şebeke basıncına test yapıldı sıcak ve soğuk suları ayrı ayrı test yapıldı bugün itibariyle su tesisatları sağlamdır PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi ana PVC gideri tabandan aşağı iniş ana iniş 60 70 santim aşağı kısmı nda PVC nin birbirinden ayrılmış olduğu tespit edildi Banyo ve tuvaletin kalebodurları tamamen yeniden derz yapılması gerekiyor banyo girişinde kör tapa dan su sızdırdığı tespit edildi ve tamiratı yapıldı ana sayaç vanası arızalı değişmesi gerekiyor klozet rezervuar taharet musluğu arızalı değişmesi gerekiyor özellikle kalebodur derslerinin yapılması gerekiyor arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

25 Ekim 2018

Tesisat arızası Sızıntı şikayeti duvarlarda boya kabarması

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Ekim 2018

Güvercin Apartmanı Daire 3 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları altı buçuk Bar basıncında sıcak ve soğuk sular ayrı ayrı test yapıldı tesisatlar bugün itibariyle sağlamdır duvarlarda kuru olup Kuduro şeklinde tozlanma vardır boyalar kuruyor tesisatlar Sağlam

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

03 Kasım 2018

Ebeveyn banyosu ve büyük banyoda Sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

03 Kasım 2018

Erdem Apartmanı daire 7 de yapılan teknik İnceleme sonucunda tesisatlar 7 bar şebeke basıncında test yapıldı tesisatlar sıcak ve soğuk sular sağlamdır bugün itibariyle sıcak su vanası tam kapatmadı için sıcak su kollu küresel vanası değiştirildi Arıza büyük banyo küvet probleminden dir problemin sabitleme vidası üzerinde tamamen çıkartılmış olup duş alındığında suyun bir bölümü küvetin altına kaçmaktadır küvet troblemi yenilenmesi gereklidir Kadıköy sukates Cemil Usta

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MELEK *****

15 Kasım 2018

3 Nolu dairede banyosunda tavanında su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

15 Kasım 2018

Daire 3 te yapılan teknik İnceleme sonucunda banyoda bulunan küvet tabanında su damlama şikayeti tavan alçıpan olup tavan arasında atık su tesisatları tesisatlar çekilmiştir üst katın küvet atık su tesisat PVC borusundan sızdırma yapmaktadır küvet kullanılmadığı ev sahibi tarafından ifade edilmesine rağmen atık su tesisatında yoğun bir su dinlenmesi vardır banyo lavabo kullanıldığında suyun kullanılmış suyun bir bölümü küvet atık su tesisatına gitmektedir eğimters conta bağlantılarından sızma vardır tavan kesilerek arızalı parçanın tamir yapılması gerekiyor Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SAİT *****

15 Kasım 2018

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Kasım 2018

Daire 67 de yapılan teknik inceleme sonucu temiz su tesisatları ayrı ayrı 12 barda test yapıldı tesisatlar sağlamdır atık su tesisatı 16 Kat tavanında Iğdır ve açıktadır daire 67'nin tesisatları sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NURSEN *****

24 Kasım 2018

Büyükçekmece su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Kasım 2018

Villa 27 kalorifer tesisatı su eksiltme şikayeti ve duvarlarda nemlenme şikayeti üzerine basılı testi yapıldı tesisatın sağlam olduğu görüldü Bugün itibarıyla 2 kollektör de bulunan kollektör basınç testi yapıldı sağdan ikinci Van'a Kaçak olduğu görüldü elektrik panosu arka banyoda batarya duş yer süzgeci sağ tarafında tespit edildi arızalı yerin üzeri açıldı müşteriye ve teknik sorun veya gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SEZER *****

24 Kasım 2018

Bağcılar Su Sızıntı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Kasım 2018

Daire 5 te temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi onarımı firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CEM *****

29 Kasım 2018

Küçükçekmece su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

29 Kasım 2018

No 40 da yapılan teknik İnceleme sonucunda kat dörde temiz su tesisatları test yapıldı arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı erkek WC de klozetin sağ köşesinde zemin nedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NURSEN *****

01 Aralık 2018

Kalorifer dörtlüsü nedeniyle PRO TEK mühendisliklerin hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

01 Aralık 2018

Villa incelemede kalorifer hattında salonda Kaçak olduğu tespit edildi Kaçak ufak olduğu için dinlemeyi yapılarak bulunamadı kimyasal uygulaması yapıldı kullanım şekli villa sahibine tarif edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KENAN *****

09 Ocak 2019

Su sızıntı şikayet üzerine Protek Mühendislik te servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

09 Ocak 2019

Daire 17 de temiz su tesisatları şebeke basıncı 8 bar da test yapıldı tesisatlar sağlamdır atık su tesisatlarında kamera ile görüntüleme yapıldı normal olduğu görüldü küvet kenarlarında yoğun bir şekilde silikon borçlu olduğu görüldü silikonlar temizlenerek tekrar firmamız tarafından silikonlar yapıldı arıza sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KAMURAN *****

15 Ocak 2019

Su sızıntı şikayet üzerine pratik mühendislikten tekrar servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Ocak 2019

Sızıntı şikayet üzerine daire Bir de soğuk su tesisatı test yapıldı Kaçak olduğu tespit edildi arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı arızalı yer müşteriye gösterildi arızalı yer kapı ön merdiven sağlığında boruya makas atılmıştır arıza sebebi budur tamiri firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NAZARİ *****

19 Şubat 2019

Daire 6 da sizi şikayet üzerine Protek Mühendislik

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

19 Şubat 2019

Daire 6 da su sızıntı şikayet üzerine sıcak su tesisatı test yapıldı Kaçak olduğu görüldü arıza arızanın yeri tespit edilerek üzeri açıldı tamiri firmamız tarafından yapıldı tekrar test yapıldı tesisat sağlamdır arızalı yer holde banyo duvar köşe zeminde boru çatlamıştır eski mavi olduğundan dolayı tekrar ve başka bir yerde arıza Açabilir tesisatların yenilenmesi Tavsiye edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TUĞBA *****

28 Şubat 2019

Avcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

28 Şubat 2019

Daire 5 lira temiz su tesisatları test edildi sağlamdır otobüs tesisatları kamera ile görüntülendi lavabo hattında geçmemiş yerler ve contası yanması olduğu görüldü Süzgeç giderlerinde eğim testi olduğu görüldü onarımı için fiyat verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HÜSEYİN *****

22 Mart 2019

Pegasus evlerindeki su kaçağı ve banyodaki şikayeti üzerine Protek Mühendislik ten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

22 Mart 2019

villada yapılan teknik İnceleme sonucunda ortaktan banyoda soğuk su tesisatı akmadığı şikayeti üzerine sıcak sudan soğuk suya bypass yapılan arıza tespit edildi üzere açılarak tamiri yapıldı Kaçak tespit edildi tamiri yapıldı tekrar test edildi hesaplar sağlam bir mezarın üstünde satılık ucuz Bosch 72 kaçan 1 metre üstten dirsekte binanın yapılmamıştır betonla kapatılmıştır her iki koluna Coco hattı yapılması gerekiyor rezervuar kapakları yanlış alınmıştır yeniden alınması gerekiyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEVZAT *****

12 Mart 2019

Villa dörtten Sızıntı şikayet üzerine Protek Mühendislik ben serviste de bittim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

12 Mart 2019

Villa dörtte temiz su tesisatı test yapıldı test sonucunda sıcak su tesisatında kaçak olduğu görüldü dinleme yapılarak Arda'nın yeri tespit edildi üzeri açılarak müşteriye gösterildi tamiri firmamız tarafından yapıldı tekrar tesisatlar test yapıldı sağlamdır arızalı yer WC giriş kapı önü zemininde boru çatlamıştır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET ÇINAR *****

19 Mart 2019

İmam Hatip Lisesi'nde su kaçağı tespiti üzerine servis talebi

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

19 Mart 2019

3. Katta yapılan teknik İnceleme sonucunda termosifon ısıtma şikayeti üzerine termosifon altına bana takılarak hesaplar kontrol edildi batarya tesisatlarında su kaçırır karışımı yoktur tesisatlar standarttır su tesisatları basınç testi yapıldı tesisatlar sağlamdır sıcak ve soğuk sular ayrı ayrı test yapıldı yangın merdiveninde mermerlerin tamamen kırık olduğu tespit edildi yağmur yağdığında mermer altının su alıyor yağmur suyu duvarlarda boya kabarmasına sebep oluyor kırık mermerlerinin yapılması gereklidir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AKİF *****

22 Mart 2019

Su kaçağı tespiti üzerine Protek Mühendislik Sen servis tlf

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

22 Mart 2019

villa 1/9 432 yapılan teknik İnceleme sonucunda temiz su tesisatları 7 patates yapıldı sıcak ve soğuk su tesisat sağlamdır atık su tesisatları Kanarya'da görüntüleme yapıldı Alt kat banyolu normal ve temiz olduğu görüldü ebeveyn banyosunun da kısmi olarak su dinlenmesi var açıktır 1/9 Bella'nın tesisatları sağlam bir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

01 Nisan 2019

Protek mühendislik den su sızıntısı servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

01 Nisan 2019

dairenizde yapılan teknik inceleme sonucunda banyoda lavabo gideri ile yer kısmında dirsekler birbirine takılmadığı görüldüğü. kamera ile tespit edilip Üzeri açıldı. olan tesisat yoğun suyu dökülerek test edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEVZAT *****

09 Nisan 2019

Protek Mühendislik su şikayet üzerine servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

09 Nisan 2019

Villa altıda su sızıntısı şikayet üzerine sıcak su tesisatı test yapıldı arıza olduğu görüldü Arda'nın yeri tespit edilerek üzeri açıldı müşteriye gösterildi arızalı yer salonda parkenin altında boru çatlamıştır tesisatların yenilenmesi gerekmektedir teklif verilecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAYDAR *****

09 Nisan 2019

Fatih Balat'ta dairede su kaçağı tespiti yaptırmak üzere protech mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

09 Nisan 2019

Daire 8 de yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 6 bar şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazda alan taraması yapıldı arıza oturma odası kapı önünde tespit edildiği üzere açıldı tamirat sukates tarafından yapıldı tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi pprc dirseğinde çatlak görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAYATİ *****

15 Nisan 2019

Su kaçak tespiti yaptırmak üzere protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

15 Nisan 2019

D:20 de yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları şebeke basıncı 5 barda test yapıldı. Sıcak su tesisatı sağlamdır. Soğuk su tesisatı test yapıldı. Kaçak olduğu görüldü. Küçük wc de taharet musluğu kaçırıyor. Zeminen yayılan su alt kata sızdırmıştır.Arıza sebebi budur musluk kapatıldı. Tekrar test yapıldı. Tesisatlar sağlamdır.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CİHAN SAMET *****

24 Nisan 2019

Bina girişinden ve yan Cepheden su sızıntı şikayeti üzere Protek mühendislikten teknik ekip çağırdım

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Nisan 2019

Daire 3D yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 7 bar olup test yapıldı sıcak su tesisatında yoğun bir Kaçak olduğu görüldü arıza elektronik cihazda alan taraması yapıldı arıza mutfak tezgahı altında evye bölümünde t bağlantısında çatlak olduğu görüldü daha sonra soğuk su tesisatında da bir arıza vardı bu arsaların tamamı yapılarak basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi basınç testi 9 barda yapılmıştır Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SÜLEYMAN *****

30 Nisan 2019

Daire 3'de Sızıntı şikayet üzerine Protek Mühendislik kanseri tedavisi

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

30 Nisan 2019

Daire 3 te temiz su tesisatları 6 bardak sıcak su tesisatında kaçak olduğu görüldü tespiti yapıldı arızalı yer banyo lavabonun altında zeminde işaretlendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

30 Nisan 2019

Esenler son Sızıntı şikayetim

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

30 Nisan 2019

Daire 5 deste muz tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldüğü üzere açılabilir sevgili ve Kristin tarih konusunda arıza gördük kırılıp gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

30 Nisan 2019

Pis su gideri görüntülemesi için pratik mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

30 Nisan 2019

Villa 40/3 yapılan teknik İnceleme sonucunda günün diğer Sizin için de açık dirseğin Tam oturmadığı iki yer süzgeçin de kapalı seni tam oturmadığı ve eğim tersi oldu 3 yer süzgeçin de betonda dolayı daralma olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

02 Mayıs 2019

Dükkanda Ara ara su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik ten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

02 Mayıs 2019

Binada yapılan teknik İnceleme sonucunda kamera ile yaptığımız görüntülemede 6 metre sonra görüntü alınamıyor dükkan tavanındaki kısımda dirseklerde su birikmesi mevcuttur zamanla tıkanmaya yol açarak satılmasına neden oluyor Hatta müdahale edilerek tıkanıklık açıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TAHİR *****

02 Mayıs 2019

Akdeniz caddesi'nde bulunan işyerimizde bodrum'daki su rutubet şikayeti üzerine Protek Mühendislik ben servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

02 Mayıs 2019

selam tekstilde yapılan teknik İnceleme sonucunda iktisat bazen kaynaklar herhangi bir sorun olmadığı görüldü duş Yağmur Hatta kamera ile görüntülendi herhangi bir arıza görülmedi dış hatlardan sızdığı söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

13 Mayıs 2019

Pratik mühendislikte servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

13 Mayıs 2019

Daire içinde yapılan teknik inceleme sonucunda daire banyosunda bataryasından sıcak su hattında bağlantısında Kaçak tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DERYA *****

17 Mayıs 2019

Duvarlarda boya kabarması şikayeti üzere Protek Mühendislik dan yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

17 Mayıs 2019

Daire 1'de yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 7 bar basıncında test yapıldı sıcak ve soğuk sular bugün itibariyle sağlamdır atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi atıksu lavabo giderleri duş ve yer süzgeci giderleri eski hortumlardan olup banyoda duş teknesinde çatlaklar mevcut olup derslerinde seramiklerde boşluklar vardır banyo tavanındaki boya kabarması havalandırmadan üst katlardan gelen su sebebiyle olmuştur erken boya yapıldığı için tekrar kusmuş Tur bugün itibariyle boya tavan ve duvarlardaki boya kabarmış ve pamuk yapmıştır bu duvarın kuruma emaresi içerisinde olduğunu göstermektedir daire girişte bahçe katı olup yarı bodrum dur banyo ve yatak odası kısımları toprak altına gelmektedir burada yer altı topraktan nem almaktadır yatak odasında parkede kabarma vardır banyo taban kalebodur unda ve duvarda çatlaklar vardır fayanslar kabarmıştır dairede komple bir tadilat yapılması tavsiye edilmiştir Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

18 Mayıs 2019

Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi'nde su kaçağı tespiti için pratik mühendislikten talep edildi

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

18 Mayıs 2019

Daire 4 te yapılan teknik İnceleme sonucunda sıcak su tesisatında arıza tespiti yapıldı ve tamiri firmamız tarafından yapıldı arıza yer kombinin altında duvarda dirsek kaynağında arıza sebebi budur onarımı firmamız tarafından yapıldı tekrar ses yapılarak sağlam bir şekilde teslim edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MAHMUT *****

17 Mayıs 2019

Protek Mühendislik servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

17 Mayıs 2019

Daire 8D yapılan İnceleme sonucunda da normal banyoda kapı girişinde Soğuksu hattında a dirsekte Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı 8 barda test edildi sağlamdır suyun giriş kata kadar kapıcı dairesine kadar inip daire tavanına alçı ve boyasını kabartmış olarak gözlemlendi damlama tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KEMAL *****

18 Mayıs 2019

2 İnci sitesi daire 15 Alt kat banyo tavanında mantar oluşumu sebebiyle Protek mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

18 Mayıs 2019

Daire 15 de yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 3par şebeke basıncında test yapıldı bugün itibariyle sağlamdır arıza atık su boruları banyo tavanında mantar oluşumu vardır su damlaması ve yoğun nem yoktur PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi arıza küvet atık su gideri PVC atık su giderinde kalebodurdan 12 santim aşağıda kalmıştır küvet kullanıldığında suyun Bir miktarı arasına girdi tespit edildi kamerada Kemal Bey'e gösterildi bu bölüm gırtlak hortumla PVC içerisine uzatılarak tamir yapılmıştır Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CELAL *****

18 Mayıs 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

18 Mayıs 2019

Bayan kuaföründe apılan teknik İnceleme sonucunda soğuk su ve sıcak su hattın dışarıda olduğu bir bölümünün gömülü olduğu görüldü lavabo altındaki yer süzgeci tıkalı daha önceden etrafı kırıldığı için harçlı şekilde bırakılmış makine gideri olmadığı için küvetin içine bırakılmış küvetin problemini üstü kırılmış problem aktif olarak çalışmıyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEBAHAT *****

20 Mayıs 2019

Yenisahra Kadıköy mutfak tabanından alt komşuya su sızıntı şikayeti üzere protech mühendislikten yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

20 Mayıs 2019

Daire 8 de apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 4 bar şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazda alan taraması yapıldı arıza mutfakta masa altında tespit edildi üzeri açılarak tamiratı sukates tarafından yapıldı pprc tesisatında çatlak olduğu görüldü arza müşteriye gösterildi tamirden sonra 7.30 barda test yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

21 Mayıs 2019

Daire altıda alt katı mutfak tavanından pencere kısmından su akma şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik ekip çağırdım

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

21 Mayıs 2019

Aşağı Dudullu Hamza Yerlikaya Bulvarı daire 6 apılan teknik İnceleme sonucunda Su tesisatları 4 şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza olduğu anlaşıldı elektronik cihazı ile alan taraması yapıldı arıza mutfak mutfakta tezgah önünde yerde pprc boru da çatlak olduğu görüldü üzere açılarak tamiratı sukates tarafından yapıldı tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Bu arıza pprc tesisatında çatlak vardır burnum arkası Fırat olup arızalı bölümün tamiri kompozit sıcak su tesisat malzemesi ile tamiri yapılmıştır Kadıköy sukates

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ *****

23 Mayıs 2019

Adnan Kahveci Camisi abdesthane tavanında su sızıntısı şikayeti üzere Protek mühendislikten teknik destek talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

23 Mayıs 2019

Kartal Adnan Kahveci Camii abdesthane tesisatları basınç testi yapıldı soğuk su tesisatında kaçak olduğu görüldü elektronik cihazlar alan taraması yapıldı iki yerde batarya bağlantısında tesisatta Kaçak tespit edildi üzeri açıldı tamiratı kendi tesisatçısı yaptı tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi PVC giderleri özel kamera ile görüntülendi Cami altında bulunan Rammar Market soğuk depo drenaj hattı gideri tıkalı olup aynı zamanda fırın bölümünün Cehennem diye tabir edilen tesisatı patlamış olduğundan Tabana yoğun bir şekilde su vermektedir Ayrıca peynir ve et reyonunda bulunan dolap soğutucu dolapların drenaj hatları tamamen dolu olduğundan dolap altında 1 santim su birikintisi olduğu tespit edildi bu arızaları tamir yapılması gereklidir Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN *****

25 Mayıs 2019

Seven Sanat Galerisi nin üst katında bulunan PVC atık su tesisat etrafından su sızıntı şikayeti üzere Protek Mühendislik destek talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Mayıs 2019

Daire ikide yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 4,5 basıncında olup sıcak ve soğuk sular ayrı ayrı test yapıldı bugün itibariyle sağlam ancak ekonomik ömrü doldurmuştur Demir tesisat olduğundan ansızın büyük arıza verebilir banyoda yer süzgeci tamamen çürümüştür değiştirilmesi derslerin yapılması gerekiyor klozet taharet musluğu bağlantısından duruyordu tamir yapılması banyo arkası aydınlık bölümü su izalasyonu yapılsın ve dersleri yapılsın en kısa süre içerisinde komple tadilat yapılması Tavsiye edildi su sayaç vanası arızalıdır suyu kesmiyor Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÖZCAN *****

18 Haziran 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

18 Haziran 2019

Dairede yapılan İnceleme sonucunda mobil tesisat sıcak su kollektör girişinde saatlerin önünde dirsek önünde Kaçak tespit edildi kırılarak yeri göründü Bor'da zedelenme vardı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

18 Haziran 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik sen servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

18 Haziran 2019

kemerboyu villa 78'de sıcak su tesisatında kaçak olduğu görüldü arızanın yeri noktasal olarak tespit edildi üzeri açılarak tamiri firmamız tarafından yapıldı boru çatlamış ve çürümüştür tesisat eski İleri zamanda tekrar arıza açabilir yenilenmesi gerekmektedir villa sahibine bilgiler verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YILMAZ *****

24 Haziran 2019

Aqua City 2. Etap 15'e bir villa duvarlarında boya kabarması şikayeti üzere protech mühendislikten yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Haziran 2019

Aqua City 5'e bir villa yapılan teknik İnceleme sonucunda kalorifer tesisatında su eksiltme şikayeti üzere 34 günde 11 bar su kaybı olduğu şikayet konusu Petek vanalarında sızmalar vardır vanaların komple yenilenmesi gerekmektedir ebeveyn duş gider yer süzgeci derslerini ve fayans derzleri yapılması gerekmektedir Ayrıca üst kattaki teras derzleri yenilenmesi gerekiyor hidrofor odası hidrofor su deposunda taşma vardır Ayrıca hidrofor gövdesi çürük vardır ve sızma yapmaktadır hidrofor un odasının tabanı tamamen Islak olduğundan dolayı duvarın diğer taraflarını nem yapmaktadır kalorifer tesisatları termal kamera ile tesisatların geçiş noktaları tespit çalışması yapıldı bu çalışma Yılmaz Bey ve Bayram Usta gözetiminde yapılmıştır Kadıköy sukates tesisatın içine görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ŞULE *****

22 Haziran 2019

Akgün Apartmanı Daire 7 ebeveyn banyosu banyo dolabının altından su gelme şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

22 Haziran 2019

Daireye dize yapılan teknik İnceleme sonucunda Evren banyo lavabo arkasında su sızıntısı şikayeti üzere lavabo çekmecesi sökülerek atık su giderleri kamera ile görüntülendi bugün itibariyle sağlam ve temizdir arıza lavabo atık su giderinde adaptör contası olmadığından ve klimanın suyu lavabo giderine verilmiş olup klima çalıştığında lavabo giderinden dolap altına doğrusu sızmak tadır arza müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldı sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HASAN BASRİ *****

26 Haziran 2019

Fatih Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

26 Haziran 2019

Daire 1 de yapılan teknik inceleme sonucunda Temiz su tesisatları test edildi sağlam ver arıza yan binadan geldiği söylendi yan binaya bakılması gerekiyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İLHAN *****

03 Temmuz 2019

Protek mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

03 Temmuz 2019

Daire ile yapılan İnceleme sonucunda mutfakta sıcak su hattında Kaçak tespit edildi buzdolabının arka kısmında yer kısımda TD idi onarımı yapıldı test edildi kırılan yer derz ile kapatıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAMDİ *****

04 Temmuz 2019

Eyüp su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

04 Temmuz 2019

Daire Bir de temiz su tesisatları Sağlam dur arızanın makine hortumundan olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YUSUF *****

06 Temmuz 2019

Villa 16'da su kaçağı için servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

06 Temmuz 2019

villa 16'da yapılan teknik inceleme sonucu su sayaç ve bina iç kısmında Van'a arasında Kaçak olduğu görüldü arızanın yeri olarak tespit edildi üzeri açılarak müşteriye gösterildi kangal boru çatlamıştır tamiri firmamız tarafından yapıldı tekrar test yapıldı tesisatlar sağlamdır arızalı yer binanın dış cephesinde duvardan 1 metre ileride

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

TAYFUN *****

06 Temmuz 2019

Beşiktaş su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

06 Temmuz 2019

No 15 de yapılan teknik İnceleme sonucunda makine dairesinde Süzgeç tıkalı olduğu görüldü kamera ile tespit yapılır çökme olan bölge kırılarak onarım yapılıp tekrar sağlam bir şekilde teslim edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NADİR *****

08 Temmuz 2019

Çatalca su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

08 Temmuz 2019

No 5 te temiz su tesisatları ayrı ayrı 10 barda test edildi sağlamdır kalorifer tesisatları Üst kattan kollektörden tek tek test edildi sağlamdır atık su tesisatı kamera ile görüntülendi lavabo attığında yoğunum tersi olduğu görüldü ileride sorun yaratabilir söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SULTAN *****

09 Temmuz 2019

Protek Mühendislik servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

09 Temmuz 2019

Daire 11de yapılan İnceleme sonucunda ana banyoda bataryada sıcak su rekoruna Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı PVC attığında 2 metre su birikintisi var PVC hattını testte bırakılmaz söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

09 Temmuz 2019

Protek mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

09 Temmuz 2019

Çoban Yıldızı altıda yapılan İnceleme sonucunda e bebeğim banyosunda lavabo altında sıcak suda Kaçak tespit edilen kırılarak yeri görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FETHİ *****

12 Temmuz 2019

Villa 38'de şikayet üzerine servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

12 Temmuz 2019

villa 38'de yapılan teknik İnceleme sonucunda temiz su tesisatları test yapıldı sıcak ve soğuk su tesisatları sağlamdır mutlaka su tesisatına kamera ile görüntülendi 1,5 metreden sonra kısmı eğim tekniği var arıza sebebi dış cepheden alıyor tesisatlar sağlamdır su deposu fazla dolunca kapak kenarlarından sızdırıyordepo durumuna dikkat edilmesi gerekiyor depo dolumu sırasında şu eksiltiyor ara sıra kontrol edilmesi gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUHARREM *****

12 Temmuz 2019

Fatih su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

12 Temmuz 2019

Kefeli atık su tesisatları kamera ile görüntülendi ve klozet hattındaki kırık olduğu tespit edilir onarımı için teklif verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NECATİ *****

13 Temmuz 2019

Protek Mühendislik servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

13 Temmuz 2019

Daire Bir de yapılan İnceleme sonucunda temiz su tesisatlarında sıcak ve soğuk su tesisatlarında ayrı ayrı testi yapıldı soğuk su tesisatında arıza olduğu görüldü dinlenme yapılarak arızanın yeri nokta tespiti yapıldı üzeri açılarak müşteriye gösterilir tamir firmamızın tarafından yapıldı tekrar testi yapıldı testi sağlamdır atık su tesisatları kamera ile görüntülendi normal olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

13 Temmuz 2019

Protek Mühendislik Ben servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

AHMET DEMİRKAYA

13 Temmuz 2019

Daire 2 ile yapılan İnceleme sonucunda kombi altında sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ATILGAN *****

15 Temmuz 2019

Protek mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

15 Temmuz 2019

Daire 44 de yapılan İnceleme sonucunda holde sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır fayans altında kırılarak onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUZAFFER *****

16 Temmuz 2019

Onarım için servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

16 Temmuz 2019

No 53 de yapılan İnceleme sonucunda Bodrum kattaki çamaşır odasının tavanındaki izler Demir parçaları üzerine ye yeni yapılan alcılar'dan paslanma meydana gelmektedir garaj sol duvardaki olan kabarma garaj dışındaki duvarlarda izolasyon olmadığı için derz boşluklarından su sızdırmak ta garaj da lavoba giderindeki kırık PVC mevcut onarımı yapıldı banyolarda yapılan İnceleme sonucunda lavabo sifonu onarımı yapıldı iki yerde

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

17 Temmuz 2019

Balcı Apartmanı Daire 5 banyo tavanında boya kabarması şikayeti üzere sukates mühendisinden yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

17 Temmuz 2019

Mecidiyeköy Şişli daire 5 te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 5.30 basıncında test yapıldı bugün itibariyle sağlamdır PVC atık su giderleri özel kamera ile görüntülendi atasu giderlerinde bugün itibariyle sağlamdır alt katta banyo tavanında nem ıslaklık ve su damlaması yoktur boya kabarması vardır Eski arızanın reaksiyonudur şu an itibariyle 5 nolu daire tesisatları sağlamdır Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SAİD *****

17 Temmuz 2019

Protek Mühendislik ten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

17 Temmuz 2019

Daire 29'da yapılan İnceleme sonucunda temiz su ve soğuk su ve sıcak su ayrı ayrı test edildi sağlamdır kalorifer hattı kollektör den itibaren test edildi sağlamdır çatıdan Dere giderinden mikro kamera ile bakıldı problem görülmedi lavabo ba balkondaki pis su giderinde hafif eğim tersliği mevcuttur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

17 Temmuz 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

17 Temmuz 2019

Temmuz tesisatları bir gün önceden tescil soğuk su tesisatında kaçak görüntü tespit edildi Parkı söküldükten sonra tekrar gelinip onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

17 Temmuz 2019

Esenler su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

17 Temmuz 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak banyoda tespit edildi üzeri açılıp gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İLYAS *****

04 Temmuz 2019

Sancaktepe su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

04 Temmuz 2019

Sancaktepe fırın pastane de yapılan teknik İnceleme sonucunda fırın imalat bölümünde alt Karacasu akıntı şikayeti üzere fırın ve pasta imalat bölümü ve fırın ekmek bölümü incelendi pasta bölümü kalebodurlar çok kırık var derz boşlukları var ve yer süzgeçi etrafı tamamen kırıktır hamur bölümünde kalebodurlar kırık var WC lavabo altı tamamen kırık olup lavabodan Su sızıyor kırık olan bölüme gidiyor bu arızaların yapılması gereklidir su yalıtımı yapılması imalat bölümü bugün her gün yıkanması müşteri beyan mıdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

18 Temmuz 2019

Bayrampaşa su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

18 Temmuz 2019

Daireyi 20 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü bu Kaçak kombinin altında tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

OSMAN *****

24 Temmuz 2019

Esenyurt su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Temmuz 2019

Daire 11de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak holde tespit edildi üzeri açıldı onarımı firmamız tarafından yapıldı0

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BAYRAM *****

24 Temmuz 2019

Bünyamin Gökşen Ferah Mahallesi günbattı Sokak Daire 7 Üsküdar banyo tavanından alt komşuya su atma şikayeti üzere sukates mühendislikten yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Temmuz 2019

Gün batımı Sokak No 8 Daire 7 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 7 bar şebeke basıncında test yapıldı soğuk su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazlar alan taraması yapıldı arıza banyo duş içerisinde tespit edildi yerde pprc tesisatında darbe olduğu görüldü arızalı yer müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldı Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SADİ *****

28 Temmuz 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

28 Temmuz 2019

Daire 2 de yapılan teknik İnceleme sonucunda soğuk su ve sıcak su adları sağlamdır Atasun kapısında lavabo ve makine gider indireyim tersliği olduğu görüldü klozette dirsekten et yapıldığı görüldü su birikintisi olduğu söylendi avukattan alçıpan sökülerek tadilatı yapılacak müşteriden haber bekleniyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABDUL SAMET *****

01 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

01 Ağustos 2019

Daire 14 sıcak sesi Ata test edildi sağlamdır Soğuksu Caddesi dinlemedi vanalar tutmuyor her zaman ders başı üzerinden olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BÜLENT *****

24 Temmuz 2019

Su kaçak tespiti için Protek MühendislikTen servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Temmuz 2019

B Blok Daire 34 te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları sağlam olup PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi lavabo PVC atık su giderleri ve iki yerde birbirini tam geçmedi görüldü arıza sebebi banyodaki lavabo sifon bağlantısı yerinden çıkmış olup kullanılan suyun 1 bölümü alçıpan arasından Alt kat tavanından atmıştır arıza düzeltilmiştir.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

05 Ağustos 2019

Bayrampaşa su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

05 Ağustos 2019

Daire 4 te temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak gördüm Kaçak mutfakta tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NECAT *****

06 Ağustos 2019

Kadıköy 19 Mayıs Mahallesi Okyanus Apartmanı daire koridorundan alt komşuya Su akmış şikayeti üzere protech mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

06 Ağustos 2019

Kadıpaşa Sokak Okyanus Apartmanı aire 6 da yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 4 bar şebeke basıncında olup sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazlar alan taraması yapıldı arıza balkonda kombi altında parçasında çatlak olduğu görüldü arıza müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldı tamirden sonra 8 basıncında test yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Kadıköy sukates tesisatın içine görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ORHAN *****

09 Ağustos 2019

Başakşehir su sızıntısı şikayet

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

09 Ağustos 2019

Daire 30 Temmuz Sitesi adresi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUALLA *****

16 Ağustos 2019

Protek Mühendislik ten su sızıntısı servisinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

16 Ağustos 2019

Dairede yapılan İnceleme sonucunda temiz su soğuk su ayrı ayrı test edildi 6 barda sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

15 Ağustos 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine protekno Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

15 Ağustos 2019

Daire 9'da apılan teknik İnceleme sonucunda sıcak su hattında Kaçak olduğu tespit edildi akustik cihazda dinleme yapılarak daire giriş kapısının Ordu Kaçak olduğu tespit edildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

16 Ağustos 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

16 Ağustos 2019

Daire üste yapılan teknik İnceleme sonucunda banyoda küvet etrafında ve küçük tuvalet etrafında büyük boşlukları mevcut bunların tamir yapıldıktan sonra akıntı devam ederse küvet troblemi değişmesi gerekecektir Müşteri bilgisi verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ABDURRAHMAN *****

16 Ağustos 2019

Protik mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

16 Ağustos 2019

yapılan teknik İnceleme sonucunda mutfakta soğuk su evye bağlantısında Kaçak tespit edildi onarılarak test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YUSUF *****

16 Ağustos 2019

Su kaçak şikayeti üzerine protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

16 Ağustos 2019

D:64 de yapılan teknik inceleme sonucunda sap stayşın ön kısmında sıcak su hattında kaçak tespit edildi. Onarımı yapıldı. Test edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İLYAS *****

19 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

19 Ağustos 2019

Daire 17 de temiz su tesisatları ayrı ayrı 8 vardı test edildi sağlamdır arıza gömme küvetten olduğu görüldü ve yer süzgeci giderinde yetersiz olduğu görüldü ve tuvalette Ders boş kar olduğu tespit

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

19 Ağustos 2019

Protek mühendislikten servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

19 Ağustos 2019

Daire altıda yapılan teknik İnceleme sonucunda banyoda duş bataryasında sıcak su kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HIZIR *****

19 Ağustos 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

19 Ağustos 2019

Daire 8 ile yapılan teknik İnceleme sonucunda soğuk su hattında Kaçak olduğu tespit edildi Kaçak yatak odası girişinde cihazda bulundu yapıldı onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KEMAL *****

19 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

19 Ağustos 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü kaçak mutfak Dolabın altında tespit edildi dolap söküldü onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

21 Ağustos 2019

, Protek Mühendislik ten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

21 Ağustos 2019

Daire 35 ile yapılan teknik İnceleme sonucunda temiz su sıcak su ayrı ayrı test edildi sağlamdır ısıtma tesisatı testi birliğin sağlandığı PVC adları kamera ile görüntülendi problem görülmedi su sızıntısı klima drenaj ucundan olduğu düşünülüyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AYHAN *****

22 Ağustos 2019

Tıkanık üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

22 Ağustos 2019

Daire 1 ile yapılan teknik İnceleme sonucunda anahattı tuvalet kağıdı kıl ve ıslak mendilden dolayı çıkan Öztürk mevcuttur Babası da açıldı kamera ile görüntülendi yapısal bir problem görülmedi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

OKTAY *****

22 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

22 Ağustos 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi onarımı firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

24 Ağustos 2019

Esenyurt su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Ağustos 2019

Daire 24 te temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldüğü Kaçak banyo dolabının altında tespit edildi üzeri açılıp müşteriye gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ZAFER *****

27 Ağustos 2019

Bodrum katındaki duvarlarda nem şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim Zafer Başer Usta'nın gözetiminde çalışma yapılmıştır verdiği bilgiler doğrultusunda 2 yıl önce daire de yangın sebebiyle komple tadilat yapıldığını duvarlardaki nemin 1 yıldır olduğu beyan edilmiştir

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

27 Ağustos 2019

Idari Sitesi 1 kızsın villa 11 bodrum katı bodrum katı duvarlarında ne kolon kısımlarında boya kabarması ve nem şikayeti üzere atık su tesisatının 1 bölümü kamera ile görüntülendi Zafer beyin vermiş olduğu bilgi doğrultusunda geri kalan atık su tesisatları görüntülenemedi su tesisat ve kalorifer tesisatlarının sağlam olduğunu beyan ederek duvarlardaki boya kabarmasının bodrum katında nem alıcı cihaz ile neminin alınmasını müşteriye beyan ederek daha sonra boya yapılacağını izah etmiştir Bodrum katındaki Türk hamamının mermer derslerinde yoğun boşluklar mevcut olmaktadır Bunlar Zafer Bey eve Ali Bey'e gösterildi daire içerisindeki basınç 2 bar olup Zafer beyin 12 yaşından beri bu işi yaptığını ve bu problemin kaynağının sudan sebeplerden dolayı olduğunu beyan etmesi üzerine detaylı olarak inceleme yapılmamıştır sorumluluk Zafer Bey'e aittir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÇAĞDAŞ *****

24 Ağustos 2019

Esenyurt su sızıntısı şikayet

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Ağustos 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları ayrı ayrı 8 adet test edildi sağlamdır arıza klozetten ve duş etrafında ciddi buçuklar olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİL *****

24 Ağustos 2019

Beyoğlu su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

24 Ağustos 2019

Modern fırında yapan teknik İnceleme sonucunda Bodrum kattaki fırında soğutma hattında Kaçak tespit edildi duvar içinde bulundu tamiratını fırın servisi tarafından yapılması gerekmektedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSMİRA *****

24 Ağustos 2019

Şirinevler su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

24 Ağustos 2019

Daire 12'de Tunus hesapları test edildi sağlamdır otobüs tesisatları kamera ile görüntülendi ve hakkında yürümeyi tersi olduğu görüldü duvar kabarmasını sebebi budur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HALİT *****

27 Ağustos 2019

Daire 3D Ümraniye Şerif Edip Sokak No 12 Protek mühendislikten yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

27 Ağustos 2019

Daire 3 te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları test yapıldı PVC atıksu giderlerine eğim tersliği vardır alaturka tuvaletten kapı ağzına kadar olan yatay 100lük Hatta %40 oranında eğim tersliği vardır Ayrıca banyo küvet gideri tamamen %100 dolu çalışmaktadır eğim tersi vardır banyo suyu küvetin suyu lavabo tesisatına doğru geri gelmektedir Bu alt kata neme sebep olmaktadır banyo ve tuvaletin yatay twc tesisatları tadilat yapılması gerekmektedir tadilat için fiyat teklifi verilmiştir Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SEYFETTİN *****

26 Ağustos 2019

Bağcılar su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

26 Ağustos 2019

Ikinci kat No 24 te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları dört parçadaki basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi Elektronik cihaz alan taraması yapıldı mutfakta tezgahın önünde tespit edildi üzerine açılarak müşteriye gösterildi tamiratı firmamız tarafından yapıldı tamirden sonra 8 vardı basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi tamir yapılan tesisat verimi 2 yıl firma garantisi altındadır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HÜSNÜ *****

27 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

27 Ağustos 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak banyo lavabo altına tespit edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

27 Ağustos 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servis talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

27 Ağustos 2019

Daire 1'de yapılan teknik İnceleme sonucunda holde mutfak kapı önünde sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MÜGE *****

28 Ağustos 2019

Kadıköy Beyazgül Sokak Daire 4 alt komşunun tavanlarında su sızıntı şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Ağustos 2019

Daire 4 de yapılan teknik inceleme neticesinde su tesisatları basınç testi yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi bir arıza yeri mutfak tezgahı üst dolabın arkasında bulunan pprc tesisatında dirsekte çatlak tespit edildi tamiratı yapıldı daha sonra tesisatta bir Kaçak daha olduğu yapılan inceleme neticesinde anlaşılmıştır mutfak evye tezgahının Altındağ yatay olarak gelen pprc tesisatında çatlak tespit edildi arıza müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldı tesisatlarda çatlaklar oluştuğundan bunlar önce iki üç sefer tamir yapıldı bu sebeple tesisatların tadilat yapılması tavsiye edilmiştir Bu tesisatlar garanti kapsamı dışındadır Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEVİN *****

28 Ağustos 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servisinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

28 Ağustos 2019

Daire 9 ile yapan teknik İnceleme sonucunda WC giderinde uygunsuz yapılanmadan dolayı su sızdırıyor sökülerek yeniden yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SÜLEYMAN *****

28 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntısı şikayet

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

28 Ağustos 2019

No 46 da Bodrum Asus dolduğu görüldü arıza no 42 nin 2 yan binadan kolonundan Susuzlu görüldü İSKİ çağrı panatta bakılması gerektiği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CEMAL *****

29 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

29 Ağustos 2019

Daire 6 temiz su tesisatları test edilir sıcak su tesisatında kaçak gelinler kaçak mutfak tezgahının altında tespitlerinde tesisat Demir olduğu için tamir yapılamadı yüzeyden çekilmesi için teklif verilecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BUĞRA *****

28 Ağustos 2019

Juliet kafede su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

28 Ağustos 2019

Juliet kafede apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları basınç testi yapıldı sıcak su sirkülasyon hakkında arıza tespit edildi pprc borusunun çatlak olduğu tespit edildi arıza müşteriye gösterildi tamiri firmamız tarafından yapıldı tamir yapılan tesisat bölümü 1 yıl firma garantisindedir kontrol tekrar yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi arıza lobi merdiven iniş alçıpan içindedir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SÜLEYMAN *****

30 Ağustos 2019

Esenyurt su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

30 Ağustos 2019

Daire 4 te temiz su tesisatları ayrı ayrı 8 test edildi sağlamdır atık su tesisatları kamera ile görüntülendi sağlamdır arıza Duştan weathers olgulardan olduğu görüldü yaptırılması gerektiği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAKAN *****

30 Ağustos 2019

, Protek Mühendislik TEM su sızıntısı servisinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

30 Ağustos 2019

Villa 775 de yapan tek bir İnceleme sonucunda garaj girişinde solda sıcak suda Kaçak tespit edildi kırılarak yeri gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

30 Ağustos 2019

Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

30 Ağustos 2019

Daire içi de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüntü Kaçak mutfakta kombinin altında tespit edildi onarımın firmamız tarafından yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BAYRAM *****

30 Ağustos 2019

Yoldaş kimya Yukarı Dudullu 1 Cadde su tesisat arızası su tesisat arızası sebebiyle sukates mühendislikten yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

30 Ağustos 2019

Gecesinde su tesisatları 6 bar şebeke basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazlar alan taraması yapıldı arıza Depodan kombi merdivenlerin olduğu bölüme geçen kısımda tespit edildi merdiven basamağının önünde pprc tesisatında çatlak olduğu görüldü arıza tamiri kendi ustası tarafından yapacaktır Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FATMA *****

31 Ağustos 2019

, Bağcılar su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

31 Ağustos 2019

Daire 1 döktüğümüz fesatlar test edildi sağlamdır atık su tesisatları Kabare ile görüntülendi çatala yakın bir yerde Hümaşah oldum çok olduğu görüldü ve giderler deyim tersi oldu görevli değişmesi gerektiği için teklif verildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUSTAFA *****

02 Eylül 2019

Beykoz su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

02 Eylül 2019

No 12 bahçe katında yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları dört parçadaki Pasajı'nda testi yapıldı tesisatlar küçük bir kaçak vardır cihazla tespit edilemez atık su giderinde çökme ezilme vardır Ayrıca interc vardır duşta yer sifonu yoktur fayans kırıktır mermer altından su alıyor silikon bozulmuş komple tesisat tamiri yapılması gerekiyor çamaşır makinesi hortum ve musluğu değişti

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KEMAL *****

03 Eylül 2019

Sefaköy Sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

03 Eylül 2019

Daire Bir de temiz su tesisatları ters ev sıcak su tesisatında kaçak gelinler kaçak mutfak dolabının arkasında tespit edildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AYTEN *****

05 Eylül 2019

Bağcılar su sızıntısı şikayet

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

05 Eylül 2019

Daire 21 de temiz su tesisatları test edildi soğuk su tesisatında kaçak gelinler kaçak banyoda tespit edilen üzeri açılıp onarımı yapıldı yapıldıktan sonra tekrar test edildi sağlandı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SONAY *****

06 Eylül 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

06 Eylül 2019

Daire 2 de yapılan teknik İnceleme sonucunda sıcak su altında küvet içerisinde köşede boruya et verilmişti et verilen kısımda çatlak vardı onarımı yapıldı 9 bardak gibi sağlamdır etrafı derz boşlukları vardır yapılması gerektiği söylendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

EROL *****

10 Eylül 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servisi talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

10 Eylül 2019

Daire ikide yapılan İnceleme sonucunda mutfakta tezgah altında sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı için tezgahın sökülmesi gerekiyor

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

RASİM *****

11 Eylül 2019

Ulusuluk Sokak Daire 3 mutfak tavanından alt komşuya su sızıntısı şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

11 Eylül 2019

Kadıköy Acıbadem ulusuluk Sokak Daire 3 te yapılan eknik İnceleme sonucunda su tesisatları 4,5 var basıncında test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi elektronik cihazda alan taraması yapıldı arıza mutfak dolabı altında evye kısmında pprc tesisatında tespit edildi üzeri açılarak tamiratı sukates tarafından yapıldı arza müşteriye gösterildi tamirden sonra 7.30 barda basınç testi yapılarak sağlam bir şekilde teslim edildi Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YASİN *****

12 Eylül 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

12 Eylül 2019

Görevli dairesinde yapılan İnceleme sonucunda banyo arkasında sığınakta sıcak su hattında Kaçak tespit edildi kırılarak yeri gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

JALE *****

11 Eylül 2019

Jale Coşkun Cafer ara Mahallesi keresteci Aziz Sokak Daire 2 banyo tavanından alt komşuya su sızıntı şikayeti üzere sukates mühendisten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

11 Eylül 2019

Caferağa Mahallesi keresteci Aziz Sokak No 41 daire 2 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları demir galveniz boru olup ekonomik ömrü dolmuştur sıcak su kısmından su gelmemektedir ve çok yoğun şekilde past gelmektedir su tesisatlarında ve atık su tesisatında komple tadilat yapılması Tavsiye edildi Kadıköy sukates tesisatın içini görür alt komşu evde olmadığından gözlem yapılamadı bak alamadı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

RAFET *****

12 Eylül 2019

Fatih su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

12 Eylül 2019

Daire 3'de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi üzeri açılıp gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÇAĞLAR *****

13 Eylül 2019

Sancaktepe su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

13 Eylül 2019

He blok yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 6.30 şebeke basıncında test yapıldı sıcak soğuk sular ayrı ayrı testler sağlamdır çamaşır makinesi atık su gideri özel kamera ile bakıldı tesisatlar standart olup sağlamdır yerden ısıtma vardır parke üzerinden çıkan su gözlem yapılması tavsiye edildi yerden ısıtma sistemi termal kamera ile incelenmesi gerekiyor duvarlarda nem boya kabarması ıslaklık yoktur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CEMİLE *****

14 Eylül 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

14 Eylül 2019

D:16 da yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatları sağlamdır. Atık su tesisatları kamera ile görüntülendi. Süzgeç giderinde eğim tersliği olduğu görüldü. Ve asıl arıza gömme küvetten olduğu görüldü.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YILMAZ *****

18 Eylül 2019

Ataşehir Kuruçeşme kahve Cafe girişindeki Yağmur ızgaraların da tıkanıklık şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

18 Eylül 2019

Kuruçeşme Cafe Ataşehir Cafe girişinde Yağmur ızgaralarının atık su tesisatında tıkanıklık şikayeti üzere özel kanal açma robotu ile tıkanıklık açma çalışması yapıldı gider tıkanıklığı açılmıştır kamerada müşteriye gösterildi Ayrıca erkek Mescidi abdest hanesinden Alt kat kazan dairesine su sızıntı şikayeti üzere abdesthane tesisatlar incelendi abdest ailenin yer süzgeci arızası olduğu görüldü tamiratı sukates tarafından yapıldı Bu çalışmalar Yılmaz Bey gözetiminde yapılmıştır Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

EVRİM ALP *****

19 Eylül 2019

Sinpaş kelebekia Sitesi E Blok Daire 1 daire duvarlarında Rutubet ve boya kabarması şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

19 Eylül 2019

Kelebekia Sitesi E Blok Daire 1 yapılan teknik inceleme neticesinde su tesisatları 8 bar şebeke basıncında soğuk ve sıcak su olarak ayrı ayrı test yapıldı bugün itibariyle sağlamdır PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi atık su gideri sağlamdır arıza sap set dışında merkezinde ayakkabılığın olduğu bölümde arıza sebebi bağlantılarından yoğun bir şekilde su kaçırdı tespit edilmiştir boya kabarması ve rutubete sebep olan neden sap payölçer dediğimiz kalorifer sistemi ve ısıtma sistemidir basınç düşürücü vazife yapmıyor yenilenmesi gerekmektedir Ayrıca su arızasının uzun zamandır olduğu ve merdiven sağlığındaki asansör kuyusuna su birikintisinin olduğu yönetim tarafından bildirilmiştir Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

LEVENT *****

19 Eylül 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servis talebinde bulundu

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

19 Eylül 2019

Daire 5 ile yapılan İnceleme sonucunda mutfakta kapı girişinde sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SONER *****

24 Eylül 2019

Sultanbeyli Umre Sokak Daire 3 tuvalet penceresinden üst kat banyo dan su sızıntı şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

24 Eylül 2019

Umre Sokak Sultanbeyli daire 3 dairede yapılan su tesisat 5,5 bar şebeke basıncında sıcak ve soğuk sular sağlam olup bugün itibariyle PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi tesisatlar standart olup bugün itibariyle sağlamdır arıza banyo duş kabin dersleri ve WC kalebodur derslerinde yoğun boşluklar ve çatlaklar olduğu Soner beye gösterildi komple ders yapılması Tavsiye edildi Kadıköy sukates tesisatın işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

25 Eylül 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

25 Eylül 2019

Daire 16'da apılan teknik İnceleme sonucunda mutfak tezgahının altında soğuk suda bulaşık makinesi musluğunun arkasında hırsız kelepçe ile alınmış oradan kaçırıyordu

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AYHAN *****

25 Eylül 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servis talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

25 Eylül 2019

Japon pazarında yapılan İnceleme sonucunda arkasındaki bina ana gider hatları tıkalı olduğunu ve çatal dirsek bağlantıları çıkmış olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SERDAR *****

26 Eylül 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

26 Eylül 2019

Diş hekimliğinde yapılan çalışma sonucunda temiz su sıcak su tespit edildi bir problem görülmedi su giderleri mikro kamera ile görüntülendi problem görülmedi Alaturka taşın arkasındaki rezervuar bağlantıları sökülerek testi bırakıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAKAN *****

28 Eylül 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servis talebinde bulundu

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

28 Eylül 2019

775 villada yapılan İnceleme sonucunda garajda Oto Yıkama hattında Kaçak tespit edildi hat iptal edilerek sorun çözüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DAVUT *****

30 Eylül 2019

Esenler su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

30 Eylül 2019

Daire 2 de temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak görüldü Kaçak mutfakta tespit edildi üzeri açılıp gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YASİN *****

03 Ekim 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

03 Ekim 2019

Daire 1'de yapılan teknik İnceleme sonucunda mutfak dolabı altında sıcak su taraf musluğun dibinde su kaçırıyordu spiral sıkılarak onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERTUĞRUL *****

06 Ekim 2019

Pratik mühendislikte su sızıntısı talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

06 Ekim 2019

Daire 3 te yapılan İnceleme sonucunda temiz su 8 barda test edildi sağlamdır pis su giderleri özel mikro kamera ile kontrol edildi bir problem görülmedi fayanslarda oluşan şişmenin şapın içine karışan alçıdan nedenden dolayı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FURKAN *****

03 Ekim 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik ten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

03 Ekim 2019

Daire mm yapılan teknik İnceleme sonucunda banyoda klozet yanında yer su içinde kırık tespit edildi yenisi ile değiştirildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSMAİL *****

04 Ekim 2019

Zeytinburnu su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

04 Ekim 2019

S6 kamera ile görüntülendi davasında geçmemiş yerler olduğu görüldü ve süzgeçte çatlak olduğu görüldü Süzgeç gideri küçük olduğu için kamera ile görüntülenemedi Süzgeç gideri ve lavabo gideri değişmesi gerekiyor su dökülünce aşağıdan akıntı olduğu görüldü

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSMAİL *****

08 Ekim 2019

Su sızıntısı şikayeti üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

TAYFUN FİDAN

08 Ekim 2019

Daire 1 apılan teknik İnceleme sonucunda banyoda değiştirilen yer Süzgeç inin Etrafı beyaz Kalekim ne yapılmıştır Bu nedenle aşağı su kaçırmak daydı yer süzgeci komple sökülerek aşağı indirildi ve etrafına beyaz çimento yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SUZAN *****

10 Ekim 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep etti

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

10 Ekim 2019

İnceleme sonucunda şofbenin olduğu ve kapı arkasında soğuk su hattında Kaçak tespit edildi boru üzerinde Lig mevcuttu demir boru sökülerek yeniden pprc ile yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ KEMAL *****

12 Ekim 2019

Kemerburgaz su sızıntı şikayeti

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

12 Ekim 2019

Daire 34 temiz su tesisatları test edildi sıcak su tesisatında kaçak gelinler kaçak mutfakta tespit edildi üzere aşağıdaki gösterildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ŞEMSİ *****

13 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

METİN ÖZTEKİN

13 Ekim 2019

Binada yapılan İnceleme sonucunda İkinci katta lavabo banyo giderinde su birikmesi mevcut hat tıkalı 3 katta yer süzgecinde su birikmesi mevcut şaft boşluğuna bakıldığında 3 kattan üst katta yer süzgeçin de banyo giderinin hortumundan etrafından su geldiği görülüyor Dairede kimse olmadığı için bakamadım

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUHAMMET *****

12 Ekim 2019

Protek Mühendislik Servis talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

12 Ekim 2019

Daire 4 ile yapılan İnceleme sonucunda WC altında açık dirsekte kırık görüldü WC nin altında müdahale yapılarak açık dirsek değiştirildi 50'lik

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SUZAN *****

11 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

11 Ekim 2019

Dairede 7 de yapılan İnceleme sonucunda şofbenin olduğu vecide daha önceden yapılan tahmin et devamında Demir Hatta Kaçak vardı onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

GÜRKAN *****

14 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

14 Ekim 2019

Daire 21'de yapılan İnceleme sonucunda banyoda bataryanın sıcak su dirseği ne Kaçak tespit edildiği yeri kırılarak gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SEVGİ *****

18 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

18 Ekim 2019

Daire 4 yapılan İnceleme sonucunda pis su gideri yoğun yağlanma mevcut hattın 2 ile 3 metre içinde hatalı yapımı görülür kamera ileri girmiyor hattın değişim yapılması gerekiyor temiz su 5.5 bardağı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

VAHAP *****

16 Ekim 2019

1.kat tavanından oturma odası kapı girişinden alt komşuya boya kabarması ve hafif nemlenme şikayeti üzere protech mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

16 Ekim 2019

Sancaktepe Eyüp Sultan Mahallesi aire 3 te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları beş para olup soğuk su tesisatında arıza tespit edildi arıza yeri oturma odası kapı önü girişinde dir yerde pprc tesisatında kaynak hatası bulunmaktadır üzeri açılarak müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldı tamirden sonra 8bar basıncında test yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi Kadıköy sukates işini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSMAİL *****

18 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

18 Ekim 2019

Bayram 1de yapılan İnceleme sonucunda mutfakta çamaşır makine üstünde Kaçak tespit edildi yeri kırılarak gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NEVAL *****

21 Ekim 2019

Protek Mühendislik su sızıntısı servis talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

21 Ekim 2019

Daireye 35'te yapılan İnceleme sonucunda temiz su test edildi sağlamdır pis su giderleri kontrol edilirken çamaşır makineye bir su lan Çok fazla ileri sallandığı görüldü tıkanmaya neden açılıyordu geri çekilerek onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İBRAHİM *****

20 Ekim 2019

Su kaçak tespiti yaptırmak için protek mühendislikten servis talep ettim.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

20 Ekim 2019

D:10 da yapılan teknik inceleme sonucunda su tesisatları 3,5 bar şebeke basıncında test yapıldı. Sıcak ve soğuk sular 6,5 bar basıcında test yapıldı. Su tesisatları bugün itibariyle sağlamdır. Su sayaç vanası değiştirildi. Kapatmıyrdu.Arıza wc de taş çatlak olup ,wc komple kalebodur yapılması gereklidir. Alaturka hela taşı yenilenmesi gerekiyor.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AHMET *****

21 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

21 Ekim 2019

daire onda yapılan İnceleme sonucunda sıcak suda Kaçak tespit edildi mutfak kapı önünde onarımı yapıldı test edildi sağlamdır9

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MURAT *****

21 Ekim 2019

Bahçelievler su sızıntı şikayetinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

21 Ekim 2019

Daire 14'te yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 8 bar olup gündüz yüksek basınç var basınç düşürücü takıldı banyo küvet kenarları silikon su tesisatları kaçırıyor gece basıncında su sızıntı artıyor erya altında yoğun nemlendirme var evi altındaki tesisat kontrol edilsin vardır tesisat yenilensin basınç düşürücü takılsın atık su gideri kamera ile görüntülendi kirlilik vardır tıkanıklık yoktur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CELAL *****

21 Ekim 2019

Bağcılar su sızıntı şikayetinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

21 Ekim 2019

Yapılan teknik İnceleme sonucunda filistin Koleji Çatı Katı sıcak su arızası kendi ustası gözetiminde yapıldı 1621 Sokak tespit ücreti 200 TL'dir alındı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HAMDİ *****

25 Ekim 2019

Bağcılar atık su tıkanıklığı talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Ekim 2019

Daire 1'de yapılan teknik İnceleme sonucunda ham mutfak PVC atık su giderinde tıkanıklık şikayeti üzere özel tıkanıklık açma robotu ile açma çalışması yapıldı tıkanıklık giderildi kamerada müşteriye gösterildi temiz bir şekilde teslim edildi su verilerek test yapıldı açık Red temiz teslim edildi duvarlardaki kabarma uzun zaman öncedir salaklık yoktur daire havalandırılması gerekiyor Dış cephede PVC tamiratı yapılmış hikaye önce bu arızaya sebep olur

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ENGÜR *****

23 Ekim 2019

Suadiye Kadıköy banyo tavanında boya kabarması ve dökülme şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

23 Ekim 2019

Kaptan Arif Caddesi Suadiye Kadıköy Daire 12 yapılan inceleme neticesinde PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi %40 oranında ters ev vardır Ayrıca duş kabin bağlantı borusu birbirinden ayrılmış olup tamamen geçmemiştir su tesisatları bugün itibariyle sağlamdır Alt kat tavanında nem ve boya kabarması vardır su damlaması yoktur yer Süzgeç borusu eski olup kamera ile görüntülenen ve miştir atık su giderleri ve duş giderinin standart bir şekilde yapılması gerekiyor Kadıköy sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

EYÜP *****

25 Ekim 2019

Esenler kanal görüntüleme talebinde bulundum

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

25 Ekim 2019

Daire 4'te yapılan teknik İnceleme sonucunda banyo PVC atık su gideri özel kamera ile görüntülendi arıza banyoda lavabo atık su giderleri küvete doğru gidiyor dönüş dirseğinde 15 santim sonra kırık vardır arıza resmini çekildi ev sahibine görüntü verdi PVC tamir yapılması gerekiyor Geberit su kaçırıyor iç takımı arızalı atıksu giderleri görüntülendi gider sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ PAŞA *****

26 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

26 Ekim 2019

Daire 41 de yapılan İnceleme sonucunda banyoda kapı arkasında sıcak suda Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı fayans Pazartesi yapılacak

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ İHSAN *****

28 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

28 Ekim 2019

Daire 5'li yapılan İnceleme sonucunda banyo duş gidiyor lavabo gider değişimi gerek tamam mı Çarşamba başlanacak

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SALİH *****

29 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

29 Ekim 2019

Intem triko da yapılan İnceleme sonucunda personel vecide yapılan çalışma sonucunda soğuk suda Kaçak tespit edildi ama yüksek ses diş ortamı olduğu için kaçak tespit edilememiştir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUHAMMED *****

30 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

30 Ekim 2019

5 katta yapılan İnceleme sonucunda temiz su 8 bardak test edildi sağlamdır su akma ve damlama görülmedi soğuk su hattında saatinin orada üst katın hattına Van'a koyuldu

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

RAMAZAN *****

30 Ekim 2019

Sultanmurat Mahallesi Karadeniz Apartmanı aire 1'de yapılan teknik İnceleme sonucunda daire giriş duvarında boya kabarması şikayeti üzere Sokrates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

30 Ekim 2019

Çekmeköy Sultanmurat Mahallesi Karadeniz Apartmanı Daire 1 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 5.30 bari şebeke basıncında olup basınç testleri sıcak ve soğuk su tesisatları yapıldı su tesisatları bugün itibariyle sağlamdır mutfak PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi tesisat standart olup herhangi bir arıza görülmemektedir Bugün itibarıyla sağlamdır eğimi standart bir şekilde yapılmış problem yoktur sukates Mühendislik Kadıköy

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

PERİHAN *****

31 Ekim 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

31 Ekim 2019

Daire 11de yapılan İnceleme sonucunda banyoda batarya altında sağ tarafta sıcak su kaçak tespit edildi mansiyon değişecek

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ŞÜKRÜ *****

02 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

02 Kasım 2019

Daireyi 22 ile yapılan İnceleme sonucunda e bebeğim banyosunda küvet altına derz boşlukları mevcut olduğu görüldü temiz su kendi basıncında test edildi sağlam derz yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ERKAN *****

02 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

02 Kasım 2019

Daire 10 için yapılan İnceleme sonucunda pis su giderleri kamera ile kontrol edildi problem görülmedi WC zeminde ders çatlakları mevcut alt katta herhangi bir damlama ve kabarma görülmedi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUHAMMET *****

01 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

01 Kasım 2019

Yiğit Alp otelde yapılan İnceleme sonucunda Bodrum katta bulunan sauna duşlarda giden sıcak su hattında Kaçak tespit edildi yeri noktasal olarak tespit edildi yeri kırılarak gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

OĞUZ *****

31 Ekim 2019

Süt Apartmanı Daire 9 banyo tavanında boya kabarması ve nemlenme sebebiyle sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

31 Ekim 2019

Süt Apartmanı Daire 9 apılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları bugün itibariyle sağlam olup PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi atık su giderleri banyo komple tadilat yapılması gerekiyor fayansta yoğun kabarma vardır çatlak vardır banyo fayans ve kalebodur larının komple yapılması Tavsiye edildi Alt kat banyo tavanının akıntı sebebi klozet bağlantı kısımlarıdır Alt kat tavan banyo tavanında sular dökülmek üzeredir banyo atık su giderlerinin yenilenerek tadilat yapılması gerekmektedir sukates tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NİLÜFER *****

01 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

01 Kasım 2019

Daire 2 de yapılan İnceleme sonucunda lavabodan mikro kamera ile bakıldı ğında klozet bağlantısı akordiyon hortumu olması gerekenden fazla ileri salmış tıkanmaya yol açar klozette bağlantısından itibaren Hatta eyim tersliği mevcut hattın yenilenmesi gerek daire banyosu pisse hattının yenilenmesi ve fayans işçiliği için onarım için fiyat verildi temizsu kendi basınla test edildi sağlam dır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MEHMET *****

02 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

02 Kasım 2019

Daire 5 ile yapılan İnceleme sonucunda vC de tekli musluk uzatması kısmından su kaçırdığı tespit edildi musluk değişti su saati vanası değişti onların tamamlandı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ELİF *****

02 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayetinde bulundu

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

02 Kasım 2019

Faize 2'de şartları 6 bar olup sıcak ve soğuk sular bugün itibariyle sağlandı PVC atık su giderleri görüntülenemedi Vitra gömme klozet montaj çantasında arıza vardır arıza müşteriye gösterildi Ayrıca banyo lavabo mutfak bağlantısında tam olarak birbirine neye geçmediği kamerada görüldü karakolunun yapıyorsun çok boşluk var ters yapıyorsun

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MESUT *****

02 Kasım 2019

Müşteri su sızıntısı şikayetinde bulundu

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

02 Kasım 2019

Daire bir de su tesisatı su tesisatı sıcak ve soğuk su 6 bardak test yapıldı sıcak su tesisatında arıza tespit edildi arıza mutfakta bulaşık makinesinin önünde işaretlendi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HÜSNÜ *****

03 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

03 Kasım 2019

Daire 3'te daire 4 yapılan İnceleme sonucunda daire 3'de temiz su test edildi sağlamdır lavabo gırtlak hortumu yapılmış çamaşır makinesi bağlantısı hatalı daire 4 lavabo gideri bayansın arkasında açıkta kalmış uzatılması lazım

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

DOĞAN *****

04 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

04 Kasım 2019

Villa 17 ile yapılan İnceleme sonucunda makine dairesi girişinde sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

AYHAN *****

05 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

05 Kasım 2019

Daire 17 yapılan İnceleme sonucunda temiz su test edildi sağlamdır aire 16 da yapılan İnceleme sonucunda lavabo banyo lavabo altında sıcak su hattında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MERAL *****

06 Kasım 2019

Sarıyer Yeniköy Köybaşı caddesi 183 nolu yalı kaloriferde su eksiltme şikayeti üzere sukates mühendislikten teknik yardım talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

06 Kasım 2019

183 nolu yalıda yapılan teknik İnceleme sonucunda kalorifer tesisatlarının su kaybı şikayeti üzere kalorifer tesisatları incelendi bir alt katta bana kesme vanası konularak tesisat kontrol altına alınmaya çalışıldı teras katı 2 adet Petek bulunmakta bunların iki ana hattan beslendiği anlaşılmıştır terasın sol tarafındaki Petek pex boru bağlantısında Kaçak tespit edildi üzeri açılarak Mimar Bey'e gösterildi sukates Kadıköy tesisatın içini görür

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

YILMAZ *****

06 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

06 Kasım 2019

Daire 4 ve yapılan inceleme sonucu kombi nin sağında sıcak suda Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

OĞUZHAN *****

07 Kasım 2019

Güngören su kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

07 Kasım 2019

Daire 7 de yapılan teknik İnceleme sonucunda adrese gidildiğinde sıcak suyun sağlam olduğu görüldü soğuk su test yapıldığında soğuk suda Kaçak tespit edildi yapılan çalışmaların sonucunda kaçan tuvalette çekmeli rezervuar giden Borunun Manço'nun da bulundu tamiratı yapılarak müşterimize sağlam bir şekilde teslim edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

FATİH *****

08 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

08 Kasım 2019

44 lü yapılan İnceleme sonucunda mutfak evye altında sıcak su altında dirsekte Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İSMAİL *****

08 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

08 Kasım 2019

Dairelerde yapılan İnceleme sonucunda taharet musluğunu sokmasından Kaçak tespit edildi uzatma değişti saat vanası değişti test edildi sağlamdır ocak filexsi değiştirildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

HÜSEYİN *****

09 Kasım 2019

Müşteri su sızıntısı şikayetinde bulundu

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

09 Kasım 2019

Su tesisatı saatleri 7,5 bar basıncında test yapıldı sıcak ve soğuk Bugün sağlamdır İnan apartman sağlığında hikayesi vardır su sayacı önünde ve daire kapısı önünde 2 nolu dairenin tesisatı sağlamdır çok yüksektir basınç düşürücü takılması gece ya da yükselir arızaya sebep olabilir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

VALİD *****

09 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

09 Kasım 2019

no 6'da yapılan İnceleme sonucunda depo alanında Kaçak tespit edildi onarımı yapıldı test edildi sağlam mıdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALİ *****

10 Kasım 2019

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

10 Kasım 2019

Müşteri su kaçağı talebinde bulundu Adrese gidildi temiz suyun sıcak ve soğuk su tesisatının sağlam olduğu manometre ile test edildi ve temiz su tesisatları sağlam olması her sonucunda görüldü lavabo klozet kamerayla görüntülenmesi sonucunda yer süzgeci bedava arasındaki 52-53 atalım kırık olması tespit edildi ve klozet contası tam oturmalı tespit edilerek müşteriye gösterildi ve anlatıldı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

BAYRAM ALİ *****

11 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

11 Kasım 2019

Yapılan teknik İnceleme sonucunda daire birden Alaturka taştan yoğun su döküldüğünde aşağıya su damlıyor daire ikili Süzgeç etrafında ders boşluklara mevcut değişimi gerekiyor daire Bir de Alaturka taş değişimi gerekiyor bağlantılar ses değişimi gerekiyor zemin kalebodur yapılacak tespit 250 TL alındı

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ÖZCAN *****

25 Kasım 2019

Protek mühendislikten su sızıntısı servisi talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

25 Kasım 2019

Akformda yapılan İnceleme sonucunda daha önceden Bodrum kattaki su damlaması gözlemlediğimiz su damlaması kesilmiş durumda WC ve mutvak da su birikintisi ve damlama görülmeli

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ALTUĞ *****

11 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerini pratik mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

11 Kasım 2019

Sonucunda su tesisatları 5 şebeke basıncında test yapıldı soğuk su tesisatı arıza tespit edildi arıza küçük WC kapısı arkasına yerde tespit edildi arıza müşteri gösterili tamiratı sukates tarafından yapıldı tamirden sonra 8 bardağı test yapıldı sağlam bir şekilde test edildi bu binanın tesisat malzemeleri problemlidir komple tadilat yapılması Tavsiye edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CENGİZ *****

13 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek muhendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

13 Kasım 2019

Su tesisatları 11 olup çok yüksek basınç vardır basınç düşürücü takıldı soğuk suda arıza tespit edildi elektronik cihazda alan tarama yapıldı arıza mutfak tezgahı altında sol köşededir arıza yerin üzeri açılıp pprc tesisatın mıdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

KÜRŞAT *****

13 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik den hizmet talep etti

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

13 Kasım 2019

Sonucunu banyoda lavabo altında sıcak suda Kaçak tespit edildi dolap sökülerek onarımı yapıldı test edildi sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

VASFİ *****

15 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek mühendislikten hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

15 Kasım 2019

Daire 5 yapılan teknik İnceleme sonucunda mutfakta evye önünde sıcak suda Kaçak tespit edildi yeri kırılarak gösterildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

NURETTİN *****

15 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet üzerine Protek Mühendislik hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

15 Kasım 2019

Daire altına yapılan teknik İnceleme sonucunda su tesisatları 5,5 barda olup sıcak su tesisatında arıza tespit edildi üzeri açıldı arıza müşteriye gösterildi tamiratı sukates tarafından yapıldığı pprc tesisat borusunda çatlak olduğu görüldü tamirden sonra basınç testi yapıldı sağlam bir şekilde teslim edildi arıza malzeme hatasıdır arıza tespiti ve tamir ücreti 450 dir

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

SÜLEYMAN *****

15 Kasım 2019

Su sızıntısı şikayet özürlünün Protek Mühendislik den hizmet talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

ERDAL ALKUŞ

15 Kasım 2019

Adrese gidildi temiz su sıcak su sular 8 barda test edildi temiz suda Kaçak tespit edilmedi klozetin 100'lük borusunun tam oturtur olmadığı ve yanlarının ders dolgularının ve Borunun kısa olmasından dolayı kaçırdığı tespit edildi ve onarımı yapılarak müşteriye teslim edildi

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

ŞEREF *****

16 Kasım 2019

Sizinki şikayet üzerine servis talep ettim

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

16 Kasım 2019

Daire 4 te yapılan teknik inceleme sonucunda PVC atık su giderleri özel mikro kamera ile görüntülendi lavabo klozet ve yer süzgeci duş süzgeci gideri kamera ile görüntülendi PVC atık su giderleri bugün itibariyle sağlamdır klozet iç takım arızalı olup taş içine su kaçırıyor taharet musluğu kiracı tarafından yenilenmiş bugün itibariyle sağlamdır alt kat banyoda an su damlaması rutubet boya dökülmesi yok esatlar sağlamdır

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

MUHAMMET *****

15 Kasım 2019

Bağcılar Su Kaçağı tespiti

img

Sorumlu Görüşü

MUHAMMET KILIÇ

15 Kasım 2019

D:5 te yapılan teknik inceleme sonucunda temiz su tesisatı test edildi. sağlamdır. Pis su giderleri kontrol edildi.