Kalorifer Tesisat ve Petek Temizliği

   Kış ayları boyunca, sıkça kullandığımız kaloriferlerin belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımının yapılması gerekmektedir. Kalorifer ve petek temizliğine, daha verimli şekilde çalışan kaloriferler için büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle soğuk kış günlerinde, bakımı doğru düzgün bir biçimde yapılmış kaloriferlerin ısıtma kabiliyeti ve ısı verimliliği en üst düzeye çıkmaktadır.

   Temizliği yapılmamış kaloriferlerde büyük ısı kayıpları olmaktadır. Bu da kombinizi ne kadar yakarsanız yakın, faturalarınız ne kadar fazla gelirse gelsin eviniz / iş yeriniz yeteri kadar ısınmayacak demektir. Tüm bunların yanı sıra, evinizde ısı yalıtımı doğru şekilde yapılmış olsa da, kalorifer ve peteklerin temiz olmaması, yeterli ısıyı alamamanıza neden olur.

     Kalorifer Ve Petekler Neden Kirlenmektedir?

   Kalorifer tesisatının iç kısmında bakteriler oluşur ve bu bakteriler zamanla çamurlaşma ve tortu oluşturmaktadır. Tortu ve pislikler sebebiyle, kaloriferin içi çok kirli bir hale gelir. Bu maddeler katran benzeri bir hal alır ve bu dakikadan sonra ısı iletimini engellemektedir. 

   Bu sebeplerden ötürü, cihazın giriş kısmında bulunan filtre ve kir tutucularda tıkanıklık oluşur. Gözenekleri tıkanmış mekanizma, olması gereken ana işlevini yerine getiremez hale gelir.

     Kalorifer Ve Petek Temizliğini Kendimiz Yapabilir miyiz?

   Kalorifer ve petek temizliğini, kendi imkanlarınızla gerçekleştirmeniz mümkündür. Uzun süredir kullanılmış peteklerde birikmiş hava ve tortuları, kısmen temizleyebilirsiniz.

  • Kombi, petek, tesisat temizlemek için yardımcı çözeltiler kullanabilirsiniz.
  • Vidaları gevşeterek, birikmiş kirli suyu akıtabilirsiniz.
  • Petekleri yerinden çıkararak yıkayabilirsiniz.

   İşte bunun gibi yöntemlerle kalorifer ve petek temizliği yapabilirsiniz. Fakat tüm bunlar için zaman ayıramayacağınızı ve üstesinden gelemeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu hizmeti veren profesyonel bir firmadan hizmet talep edebilirsiniz.

   Sonuç olarak petek ve kalorifer temizliği kolay gibi görünse de zahmetli bir iştir. Etraflıca bir temizlik yapabilmek için uzun zaman ayırmanız gerekmektedir. Tüm gün bunlarla uğraşmak yerine profesyonel destek ile işinizi birkaç saatlik işlem ile kolayca çözüyoruz.

     Kalorifer ve Petek Temizliği Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

   Doğru zamanda doğru şekilde, uzman bir ekiple yapılmış kalorifer ve petek temizliği çalışmasıyla birçok konuda avantaj yaşayacaksınız.

  • Isınmak için kombinizi yüksek seviyelerde çalıştırmanıza gerek kalmaz. Kaloriferler randımanlı şekilde çalıştığından, verimli şekilde ısınma sağlamaktadır.
  • Faturanızda gözle görülür bir azalma yaşanır. Daha az ödersiniz.
  • Kalorifer ve petekler, eşit şekilde ısınırlar.
  • Profesyonel ekibimiz, evinizi kirletmeden gerekli temizliği yapar.
  • Zamanınız size kalır, sizin yerinize biz uğraşırız.

 

     Profesyonel Kalorifer Ve Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

   Tesisat işlerinde kaliteli, profesyonel ve özenli çalışmasıyla bilinen Protek Mühendislik, kalorifer tesisatı ve petek temizliği konusunda en iyi ve güçlü cihazları kullanmaktayız. Güçlü temizleme gücüne sahip özel makinelerimiz, peteklerde ve kaloriferlerde %100 temizlik sağlamaktadır.

   Belki, piyasada bulunan bazı kimyasalları kullanarak, petekleriniz temizlenebilir. Fakat bu kimyasalların içeriği tam olarak bilinmediğinden, belki de sizin tesisatınız da ilerleyen zamanlarda kalıcı ve daha büyük hasarlara neden olabilir. Ayrıca, kimyasalla temizlik yapıldığı takdirde, bu kimyasalı iyi bir şekilde temizlemiş olmak gerekmektedir.

   En etkili petek temizliği işlemine, peteğin alt kısmından başlanır. Kaliteli bir cihaz yardımıyla, kalorifer ve peteklerin içi tertemiz hale getirilerek müşterimize teslim edilir. Protek Mühendislik olarak, petek ve kalorifer temizliği esnasında, kimyasal madde kullanmamaktayız.

   Konusunda uzman, özenli ve profesyonel ekibimizle; kalorifer ve petek bakım-temizlik işlerinizde yapacağımız işin garantisini vermekteyiz. Siz de, müşterilerini düşünen, onların menfaatini her şeyin üstünde tutan, kaliteli bir hizmet anlayışı için bizi arayabilirsiniz.

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

CEM *****

27 Şubat 2018

Çalışma ortağımız olan Protek Mühendislikten bir villamızda Petek Temizliği için hizmet talep ettik ve yine memnun kaldık

img

Sorumlu Görüşü

HÜSEYİN TAŞTAN

27 Şubat 2018

B:5 villanın yapılan teknik inceleme sonucunda yerden ısıtma temizliği yapıldı. Kimyasal kullanılmadı hat içersine. Test edilip teslim edildi.

img

Müşterinin Bildirdiği Arıza

İHSAN *****

26 Şubat 2018

Odalarım yeterince ısınmıyor. Petekleri yıkatmak istiyorum.

img

Sorumlu Görüşü

CEMİL DEMİRKAYA

26 Şubat 2018

Müşterimizin isteği üzerine daire 2 de petek temizliği çalışması yapıldı. Petekler tek tek temizlendi sonra havaları alındı. Tek tek kontrol edildi. Hepsi ısınıyordu. Sağlam bir şekilde daire sakinine teslim edildi.